Categories: Тварини

Привчити собаку до будки або вольєру у дворі 10 порад


Привчити собаку з квартири жити у дворі не легко. Необхідно запастися терпінням, так як тварина може злякатися нової обстановки, не захотіти залишатися в будці.

Однак при грамотному підході після декількох тижнів можна досягти хороших результатів.

Головні вимоги до житла на вулиці

Для облаштування нового будинку для собаки необхідно триматися правил:

  1. Вольєр або будку робити просторими, чистими, затемненими, добре провітрюваними (без протягів). Висота отвору для перегляду повинна бути приблизно на 75% більше, ніж довжина від плеча тварини до землі.
  2. Двері робиться за допомогою шматка гуми, брезенту, з вирізаними поздовжніми смужками з важкими кінцями. Це дасть можливість собаці бачити, що робиться зовні, і залишатися всередині.

Породи з насичений шерстю, короткою мордою чутливіші до теплового виснаження. Їм підійде будинок, що забезпечує достатню тінь і хороший приплив свіжого повітря.

Надання безпечного місця важливо, тим більше якщо пес живе на вулиці, буде проводити там довгі часові відрізки. Правильно побудована будка здатна захистити собаку від складних температур, вітру, дощу, снігу, потенційних хижаків.

  1. Відкритий-огорожа, встановлене навколо місця для сну. Споруда знадобиться для обмеження вихованця на певний період часу приходу гостей.
  2. Закритий — з дахом, сітчастими поверхнями стін, дверима. Всередині стоїть Буда.

У відведеному для собаки приміщенні рекомендується покласти підлогу для додаткового утеплення. Зазвичай його роблять бетонним (з деревним настилом) або асфальтовим, а ще похилим, щоб не з’являлися калюжі під час миття і після дощу.

Дах експерти радять покрити штучної м’якою покрівлею (для захисту від дощу або граду).

Двері вольєра повинні відкриватися всередину, бути міцними. Замок краще підбирати міцний (щоб собака не змогла вибити його).

Загальні вимоги до вольєрів на вулиці:

Зростання собаки Площа приміщення
Більше 65 см в холці 10 м?
50-65 см 8 м?
До 50 см 6 м?

Чому собака не хоче жити в будці

Вихованець може не хотіти спати і жити в будці через різні причини, все-таки всі вони усуваються легко.

  1. Тварині може не подобатися запах житла або будь-якого предмета всередині. Досить позбутися неприємного аромату або того, що дратує собаку, і проблема наважиться.
  2. Якщо будка не нова (раніше в ній жив інший вихованець), то тварині, можливо, незатишно там перебувати.
  3. Коли собака не заходить у власну будку навіть під час дощів, будинок може бути для неї занадто тісним (лапи, голова стирчать з Буди).
  4. Псу може бути самотньо, варто іноді спілкуватися з ним, грати, водити на прогулянку. Тоді він зрозуміє, що все так само любимо, не буде заперечувати.
  5. Якщо була взята в квартиру бездомна собака, а тепер господарі планують, щоб вона жила в будці, потрібно виділити їй багато уваги, так як вона може подумати, що її знову виставили на вулицю.

Пси з короткою шерстю схильні до обмороження, складно переносять холодні температури.

Способи привчання

Приручити дорослу собаку перебувати в будці складно. Якщо вона не йде до будки, наступні рекомендації допоможуть вирішити проблему.

  1. Тварині необхідно дати звикнутися, дозволити зайти в нову будку, обнюхати прилеглу територію, почекати, поки воно звикне до вольєру. Для цього необхідно потроху виходити з ним з дому в суху, теплу погоду, знайомити з майбутнім житлом.
  2. Коли собака зайде в нове житло, важливо заохотити її ласощами, щоб виробити приємні асоціації.
  3. У будку варто покласти кілька улюблених собачих іграшок, щоб тварина відчула знайомий запах.
  4. Коли собака буде перебувати в будці, важливо пам’ятати про неї, не залишати на самоті. Скромна гра, спілкування закріплять приємні емоції.
  5. Привчати тваринного до нового місця краще в теплу пору, так як взимку знаходження на вулиці для нього може стати стресом.

Будку або вольєр розташовують лицьовою стороною до вхідних дверей, щоб господар якщо знадобиться зміг швидко оцінити стан собаки.

Облаштування будки

Спочатку вибирають матеріал для Буди: дерево, метал, пластик. Пластикові споруди зазвичай легше і дешевше. Їх дуже просто перевозити, вони не піддаються гниттю, не вимагають фарбування, їх просто мити.

Будівлі з дерева міцніше, краще, є кращим ізолятором, ніж пластик, тому собака з меншою ймовірністю перегріється всередині Буди. Однак у деревини є один серйозний недолік-гниття.

Крім пластикових і дерев’яних, можуть бути ще залізні будки. Вони довговічні, прості в експлуатації, але незатишні, великі і важкі.

Дах будки повинна бути міцною, герметичною.

Необхідно обов’язково розрахувати вентиляцію, для цього необхідно поставити будку на піддон або ніжки.

У вигляді утеплювального матеріалу приміщення краще підібрати пінополістирол. Вони простий в застосуванні, легкий, володіє великими теплоізоляційними властивостями. Замість нього застосовують і повсть: він міцний, володіє чудовою паронепроникністю.

Підстилка для будки не повинна бути дуже великою або маленькою. Матеріал для неї теж важливий. Ковдри, рушники, килим, Сіно, солома, газети часто покриваються пліснявою. У них будуть жити блохи, клопи.

Хороший варіант підстилки-подушки з наповненням з кедрової стружки, так як масло даного дерева буде відштовхувати комах. Але, воно здатне викликати алергічну реакцію у собаки. Щоб звести на мінімум цю можливість, кедровими тирсою наповнюють невеликий мішечок і поміщають його в будку для відлякування бліх і клопів.

Чого робити не можна

  1. Силою заганяти собаку в будку, так як це тільки налякає її. Краще плавно, обережно з’ясувати, що стало основою подібної поведінки.
  2. Перевтомлювати, примушувати повторити команду»місце». Бажано потроху збільшувати інтервали перебування в будці, а в інший час давати тварині свободу.
  3. Зайве балувати. У всьому необхідна міра.
  4. Карати всередині Буди, силою заганяти вихованця в вольєр.

Привчити дорослу собаку до ланцюга

Собаку не можна садити на прив’язь відразу ж після переїзду для приватного будинку. Вона потроху повинна познайомитися з територією, зрозуміти, що двір — безпечне місце.

Ланцюг дозволяється не коротка і не дуже довга, нашийник широкий, зручний, що не здавлює шию тварини.

Правила привчання практично такі ж, як і з будкою. Необхідно потроху збільшувати інтервал знаходження тварини на прив’язі, стимулювати його за хорошу поведінку, гладити, спілкуватися з ним.

Важливо пам’ятати, що цуценя привчити до ланцюга легше, ніж дорослу собаку.

Привчання собаки до життя на вулиці — трудомісткий процес, але здійсненний. При вірному підході через певний проміжок часу собака порадує власних власників виконанням правил, засвоєних нею в процесі навчання.

admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

4 дні ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago