Categories: Тварини

Породи кішок із блакитними очима


Величезною популярністю користуються кішки та коти з очима кольору неба. Подібне явище трапляється нечасто, переважно тварини мають жовті та зелені очі. Власне ексклюзивність блакитнооких кішок і пояснює їхню популярність.

Представники багатьох порід мають такого роду характерну ознаку.

У котів яких забарвлень бувають очі блакитного кольору?

Колір очей безпосередньо пов’язаний з кольором шерсті. Обумовлено це на вродженому рівні. Якщо шерсть біла, то очі майже завжди блакитні. Природа досить таємнича, і кішки-метиси теж мають очі блакитного кольору, але оригінальну палітру кольорів шерсті. Якщо один із батьків тварини був білий і блакитноокий, то ген може передатися.

Є ще один варіант — акромеланічні забарвлення, вони ж колор-пойнт. Такі тварини мають домінуючий колір — білий, а цятки можуть бути чорні, коричневі, палеві, бежеві, персикові. На мордочці можуть бути плями біля очей зі стрілками чорного кольору. Цей феномен теж пояснюється генетикою.

Очі блакитного кольору зустрічаються у котів-альбіносів.

Список порід

Любителі тварин і фахівці в цій галузі цінують тварин з очима блакитного кольору. Не будь-яка біла породиста кішка відрізняється такою ознакою, це скоріше виняток із правил. Найкрасивішою кішкою вважається тварина з білою шерстю і яскраво-блакитними очима. Такі вихованці підкорюють усіх учасників виставок і конкурсів.

  • Турецька ангора . Предки породи були популярні ще в XVII столітті. Комбінування симпатичної зовнішності та поступливого характеру. Очі блакитного кольору не вважаються обов’язковою ознакою породи, проте, трапляється дуже часто. Відтінки можуть бути від небесного до сапфірового. На Турецькій території ангора вважається державною спадщиною. Необхідно зазначити, що представники породи мають білу шерсть і очі різноманітних кольорів — один блакитний, а другий жовтий.

Саме такі кішки є найпривабливішими і дуже дорогими. У країні працюють особливі програми з розведення та збереження подібних тварин.

  • Као мані. Уперше про кішок писали ще в XIV столітті. У той час вони жили тільки в королівських сімей. Багато хто вважає, що короткошерсті тварини мають містичні здібності та притягують удачу. Спочатку кішка мала тільки очі блакитного кольору, але по закінченню певного часу стали можливі й інші кольори райдужки. Якщо задумали взяти собі такого вихованця, то готуйтеся до дуже високої товариськості красеня.
  • Турецький ван. Одна з найдавніших порід, визнана аборигенною. Предки вихованців жили в Туреччині біля озера Ван, тому й отримали таку назву. Кішки не чисто білі, а є прекрасним прикладом носіїв гена плямистості. У тварин пофарбований хвіст і 2 плями на голові, при цьому корпус і лапки білі. Блакитний колір очей трапляється часто, то також можливі мідні, бурштинові кольори та комбінування кількох.
  • Сфінкс. Лисі кішки переважно білого кольору, тому мають очі блакитного кольору також, як і інші. Сфінкси сильно люблять людей, тому їх застосовують навіть у процедурах при зоотерапії. Така тварина буде чудовим блакитнооким членом сім’ї.

Кішка з очима блакитного кольору необов’язково має бути білою. Наведемо породи із забарвленням колор-пойнт, які можуть похвалитися очима блакитного кольору різних відтінків.

  • Сіамські та тайські кішки. Найпалкіші представники групи сіамо-орієнтальних порід. Зовні кішки відрізняються, однак, колір шерсті та очей схожі. Колор-поінт, як усі знають, пов’язаний з геном очей блакитного кольору. Тіло тварини біле, а лапи, хвіст і морда — темні. Очі завжди блакитні, але можуть відрізнятися відтінками.
  • Балінезійська кішка. Напівдовга шерсть виділяє цю тварину від сіамської кішки. Виведена порода була в Америці. За нормами повністю повторює сіамок. Активні та галасливі кішки з гострою мордочкою відрізняються від сіамок ще й хвостом, який за формою сильно нагадує страусине перо.
  • Тонкінез. Схрещування сіамських і балінезійських порід стали причиною появи подібних тварин. Почалося існування тонкінезів у далекому 1960 році на території Канади. Забарвлення колор-поінт у представників породи може мати будь-який відтінок. Колір очей досить симпатичний, більше схожий на колір хвилі моря, аквамарин.
  • Гімалайська кішка. Фелінологічні організації навіть сьогодні не дійшли точного висновку про те, чи вважати цю породу індивідуальною, чи варіацією перської. Відтінок райдужки може бути абсолютно будь-який. Простіший варіант — ніжно-блакитні очі.
  • Священна бірма. Порода з тим же забарвленням може мати очі не просто блакитного, а навіть синього кольору. Відтінок райдужки завжди насичений. Шерсть напівдовга, тому представників породи часто плутають із бурманською кішкою. Останні відрізняються від священної бірми білими шкарпеточками на лапках попереду і чобітками на задніх.
  • Сноу-шу. Порода з короткою шерстю отримана в результаті схрещування сіамської кішки з двоколірною короткошерстою американською. Порода, якщо перекласти, означає “снігова туфелька”, адже лапки, груди та мордочка білого кольору. Райдужка має інтенсивні глибокий блакитний колір.
  • Регдолл. Зовнішність представників схожа з бірманськими кішками, але відрізняється набагато щільнішою статурою. Шерсть напівдовга зі специфічним колор-пойнт забарвленням. Очі широкі та виразні, райдужка інтенсивно-блакитна, можуть бути різні відтінки.
  • Невська маскарадна або сибірський колор-пойнт. Не всі фелінологічні організації визнають таких тварин як окрему породу. Бувають навіть ті, хто не визнає такого забарвлення у представників сибірської породи. Порода особливо популярна власне на російській території. На мордочці кішок є приваблива маска, що характерно для забарвлення подібного виду. Райдужка може бути найрізноманітнішого кольору блакитного.

Біла шерсть і забарвлення колор-пойнт можуть зустрічатися і серед представників інших порід. Серед шотландських, британських, бобтейлів, сфінксів, екзотів, рексів і безлічі інших можуть бути очі блакитного кольору, просто це трапляється дуже рідко. Наведемо рідкісні породи з очима кольору неба.

  • Форін вайт. Якщо перекласти з англійської означає “білий іноземець”. Представники мають спільне коріння із сіамською породою. Форін вайт виведені в Англії. Кішки мають виключно білу шерсть і очі з насиченими блакитними райдужками.
  • Охос азулес. Назва породи якщо перекласти з іспанської означає “блакитноока”. Саме такий колір очей вважається візиткою породи. Необхідно зазначити, що забарвлення шерсті може бути найрізноманітнішим, крім білого і колор-пойнт. Можуть бути тільки невеликі білі цятки на корпусі.

Обов’язково чистий білий колір є на кінці хвоста. Трапляються випадки, коли очі відрізняються за кольором.

Як підібрати кошеня?

Виберіть відповідну породу. Дізнайтеся не тільки про зовнішність, а й про звички, особливості догляду за твариною. Не варто заводити перську білу кішку, якщо вдома ви буваєте нечасто. Такий улюбленець потребує багато ласки та якісного догляду за шерстю й очима. Для початку визначтеся, для чого вам блакитноока кішка. Може, ви хочете перемагати на виставках, займатися розведенням породи або ж просто хочете обзавестися новим другом.

Відвідайте виставки кішок, щоб навчиться розмежовувати представників різних порід візуально. Обов’язково прочитайте про стандарти.

Для отримання дитини відвідайте розплідник, де розводять бажану породу. Там ви зможете подивитися на кошенят і їхніх батьків у природній обстановці проживання. Можливо, вже під час першого відвідування якась дитина сама підбере вас. За будь-яких обставин досить важливо купувати кошеня власне наживо.

Не потрібно робити покупку кошеняти в зоомагазині або на пташиному ринку. Там вам навряд чи нададуть документи і точно не розкажуть про допустимі проблеми з певним малюком. Дуже і дуже великий ризик придбати метиса або кошеня з хворобами. Якщо навіть заводите дитину просто як члена сім’ї, не варто ризикувати.

Особливості утримання

Фахівці вважають, що білі кішки дуже гарні для участі на виставках, але й вимоги до них дуже великі. Важливо, що навіть коротка шерсть вимагає спеціального догляду. Він необхідний вихованцям з очима блакитного кольору і білим забарвленням. Дамо кілька рекомендацій щодо утримання аналогічних кішок.

  1. Обмежте прогулянки на вулиці. Поза домом тварина може сильно забруднитися. Якість шерсті також може погіршитися.
  2. Постійно купайте улюбленця. Звичайна регулярність — раз на 2 місяці або в міру забруднення.
  3. Вичісувати тварину необхідно часто. Довгошерстих блакитнооких кішок під час линьки чешуть 2 рази на день.
  4. Під час миття застосовуйте виключно якісні засоби із зоомагазинів. В іншому випадку може зіпсуватися не тільки шерсть, а й загальний стан організму.
  5. Застосовуйте натуральні засоби для догляду. Можуть знадобитися не тільки звичайні шампуні, а й пудри, пасти для білої шерсті.

Особливо важко утримувати блакитнооку перську кішку. До частих купань і розчісування варто привчати вихованця ще з дитячих часів. Очі вимагають величезної уваги від власників. Їх необхідно постійно мити і витирати, інакше тварина почне хворіти.

Чайну заварку при цьому застосовувати не варто, вона буде фарбувати білу шерсть, псувати зовнішній вигляд.

admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

5 днів ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago