Історики вважають, що пастуші породи собак виникли II тисячоліття тому в Азії. Вони були настільки сильними, що могли прогнати сірих хижаків і ведмедів, поки пасли овець.
Ці тварини якісно справляються з охороною будинку і майна, деякі можуть навіть няньчити неповнолітніх дітей.
З початку існування всі породи піддалися конкретної градації.
У будь-якої групи кілька отличиительных якостей і особливостей, в залежності від призначення. Собаки, яких відносять до класу пастухів, сильні, витривалі, вміють оберігати і стежити за домашньою худобою.
У той час, коли було важливо розводити домашніх чотириногих, ці собаки могли самостійно вигнати стадо на пасовище, перебувати поруч без їжі і води. Вони ретельно стежили за безпекою худоби, а потім заганяли його назад, при цьому нікого не втративши.
Зовні міцні собаки, здебільшого зустрічаються усереднених розмірів. Фізично прекрасно розвинені, здатні справлятися з надмірними навантаженнями. Їх тіло покриває насичена шерсть, завдяки якій вони можуть винести сильний холод і спеку. Скотогонні собаки безстрашні, безмежно віддані господарям, але обережні і недовірливі до сторонніх.
Таких чотирилапих відрізняють розвинені спритність і кмітливість, якості, що з’явилися завдяки жителям країн Європи, які вирішили поліпшити вихованців. Особлива перевага віддавалася собакам з яскравою мастю.
Іноді пастухи могли в темряві сплутати вихованця з Вовком і вбити його. Через декілька даних випадків в теперішні дні рідко зустрічається тварина таких порід з темною шерстю.
Спочатку собак називали вівчарками, але через II століття, завдяки міжнародній кінологічної федерації, їх розділили на 2 види:
Зараз існує більше 10 різних порід.
Красива собака, з насичений і довгою шерстю, витягнутою мордою, виведена в Шотландії. Спочатку пасла худобу і охороняла дітей селян, але протягом певного часу стала улюбленицею осіб королівської крові через розкішного зовнішнього вигляду. Вершина популярності собаки-період після виходу в світ кінострічки «Лессі».
Собака легко ладнає з маленькими домочадцями, добра і покірна, але, не звертаючи уваги на це прекрасно впорається з роллю охоронця. Шотландської коллі бажано гуляти кожен день мінімум 1 годину і вести активний життєвий спосіб. Їй важко переносити самотність через властиву товариськості. Ця особина іноді любить погавкати, що може викликати проблеми з сусідами.
Зростання 50-60 см, а вага 18-35 кг.розкішне хутро вимагає постійного догляду: 2 рази протягом тижня його необхідно вичісувати (під час линьки – день у день). Забарвлення рудий, чорний і соболиний (можна зустріти варіанти з підпалами). Іноді ці вихованці бувають куцехвостими від народження.
Вважається найрозумнішою породою в світі, так як здатна в стислі терміни вивчити близько 25 команд. Була виведена в Англії. Вміє самостійно пасти худобу, запам’ятовує запах кожної вівці.
Ця особина досить цікава, тому необхідно бути обережніше на прогулянках, якщо вона помітить недбалість з боку господаря тікає в пошуку пригод. Собака ладнає з дітьми, а з незнайомими людьми ввічлива до того часу, поки вони не почнуть збільшувати голос.
Англійський бордер-коллі потребує частих довгих прогулянках, тим більше коли міститься в квартирі.
Бордер-коллі любить всіх контролювати, легко організовує власників.
Зростання собаки 45-55 см, маса 14-23 кг.Шерсть буває короткою або довгастої, але в обох варіантах хутро насичене з ущільненим підшерстям. Майже не линяє і не має поганого запаху. Забарвлення зустрічається всілякий, але в будь-яких ситуаціях білий колір не знаходиться в лідерах.
Штучно виведена Австралійська порода, результат схрещування короткошерстих коллі і диких Дінго. Згодом таких собак поліпшили, з’єднавши з келпі і далматинами.
Зараз є 2 варіанти цієї породи: Австралійський хилер і Австралійський куцехвостий хилер (стампі). Спочатку собак виводили для перегону худоби на великі відстані в труднопереносімих природних умовах Австралії.
Ця порода витривала і міцна, слухняна власнику і дуже легко піддається дресируванню. Її представники дуже ласкаві і уважні.
Зростання собаки від 43 до 51 см, Вага 15-20 кг.Шерсть невеликої довжини, щільна і м’яка. Забарвлення буває сірий, крапчасто-блакитний з рудими або чорними плямами.
Великі, потужні собаки родом із Середньої Азії. Був час, коли вони брали участь в боях, через що мають досить войовничим характером, особливо цуценята. Впоратися з подібним якістю допоможе грамотна дресирування, тому з ними важко впоратися початківцю собаківникові.
Ця порода прекрасно підходить для охорони приватних будівель, здатна жити цілий рік на вулиці, так як добре переносить різні погодні умови. Собаці потрібен вільний вольєр, якщо дає можливість околиця, то на висоті, щоб вона могла вільно оглядати територію.
До чужих людей ця тварина ставиться з побоюванням, схильне до агресії і депресивного стану, тим більше якщо господар приділяє йому мало уваги.
Обов’язково необхідно лімітувати свободу вихованцеві, коли в будинок приходять гості.
У холці собака досягає 65-80 см, у вазі – 40-80 кг.Масть буває білого, рудого, тигрового, сірого, коричневого і палевого відтінків.
Собака відома також як Бернська вівчарка, Батьківщина Швейцарія. Вона дуже часто допомагала пастухам в охороні парнокопитних тварин. Її можна помітити у відомому вітчизняному телевізійному серіалі «Щасливі разом».
Помірний, доброзичливий, слухняний пес, сильний і довготерпеливий. Прекрасно підійде для життя за міськими межами в багатодітній родині. Володіє легким, чутливим характером, добре ставиться до дітей, неагресивний, не любить без причини гавкати. Легко піддається навчанню, але під час дресирування важливо проявити наполегливість і не перестаратися.
Висота в холці 60-70 см, маса 35-55 кг.через кучерявою шерсті собака виглядає кудлатою, що надає їй велику привабливість. Забарвлення здебільшого зустрічається чорний з рудим підпалом.
Англійська собака. Популярність здобула ще в Х столітті.
Існують 2 види породи:
Через низький зріст (25-30 см) собаці легко виходить уникати роги і копита під час випасу худоби, а ще вільно проходити під вівцями і покусувати їх, щоб зігнати в коло.
Позитивні і доброзичливі собаки, віддані власнику і його родині. Уміють захищати неповнолітніх дітей, спокійно пристосовуються до будь-яких умов клімату.
За розмірами пемброк менше, ніж кардиган. Однак у другого виду породи лапи трохи довше. Обидві собаки легкі, важать всього 9-12 кг. Шерсть мають ідеальну з ущільненим підшерстям. Масть буває рудої, чорно-підпалої, соболиной, палевої з білими плямами на грудях або шиї.
Собака виведена у Франції, перші згадки датуються в XII ст.застосовувалася здебільшого для випасу овець, а ще допомагала у воєнний час (знаходила поранених солдатів, подавала патрони).
Ця тварина має життєрадісним, грайливим характером, але може стати млявим або злісним, якщо не займатися з ним фізичними вправами.
На прогулянці ці собаки дуже спостережливі, регулярно стежать, щоб ніхто з власників не загубився.
У тварин на генному рівні закладені охоронні якості. Вони ніколи не припиняють ретельно стежити за власниками. Легко знаходять спільну мову з дітками. Розважливі, перед тим як виконати команду господаря подумають, як це здійснити.
Зростання собаки 56-68 см, Вага 45-55 кг.вони володіють довгою шерстю, за структурою схожою з козячої. Колір буває палевий, чорний і сірий.
Відважний, Активний собака родом з Угорщини. Через властиву енергійності і відмінною пам’яті може впоратися з великим стадом. Крім пастушої роботи, вона може допомагати поліції і МНС.
Товариська собака, хороший друг для дітей, не схильна до агресії. Важливо довго і часто гуляти з нею, займатися фізичними вправами. Через надлишок енергії її краще не залишати в маленькому просторі одну надовго. Вона не підійде людям, які більшу половину доби проводять на роботі.
Висота 40-47 см, а вага максимум 15 кг. Шерсть середньої довжини, невимоглива у догляді. Бувають особини чорного, жовтого, попелястого, білого і коричневого кольорів, однак при будь-якому з варіантів забарвлення у собаки хутро біля очей і губ Темний.
Ця особина виведена на півдні Росії і України. Після Першої світової та Великої Вітчизняної воєн порода була на межі зникнення. Але через пару десятиліть вийшло відновити популяцію і збільшити територію її проживання.
Собака спокійно підлаштовується до будь-яких умов погоди. Вона слухняна господарям, але досить небезпечна до сторонніх, тому необхідно правильно підійти до дресирування. Беззастережно слухається всього одного з власників, який і повинен її виховувати.
Це велика собака. У неї довге волосся, вага 35 кг, зріст вище 60 см.за шерстю подібних вівчарок слід регулярно доглядати, інакше їх грубе хутро згорнеться в тугі шнури. Особини дуже часто бувають білого забарвлення, рідше з жовтизною або найрізноманітніших відтінків сірого.
Походженням собака зобов’язана гірським вовкам. Вона чудовий пастух і охоронець, їй віддають перевагу співробітники Прикордонних військ.
Особина розумна, може без сторонньої допомоги діяти в ході роботи завдяки вродженої кмітливості. Собака вірна власним господарям до останнього. Чи не підійде для новачків, їй необхідний Володар з сильним характером.
Існують кілька підвидів кавказької вівчарки:
Ще один англійський представник собак для випасу худоби, нагадує ведмедика. Пес слухняний, надійний захисник дітей, здатний знайти спільну мову з іншими домашніми вихованцями. Володіє звучним, хриплуватим, гавкотом.
Назва бобтейл порода отримала завдяки тому, що пастухи були змушені купірувати собакам хвости. Тоді в Англії існував закон, за яким будь-який господар тварини повинен був платити за нього податок, сума визначалася довжиною хвоста.
Зростання масивного, потужного пса — 52-54 см.Шерсть розкішна, її необхідно розчісувати день у день. Забарвлення буває біло-сірого, білого і мармурово-блакитного відтінків, рідше світло-синього з темними волосками.
Ірландська собака, яка застосовувалася як для випасу, полювання, так і у вигляді сторожа. Вона результат схрещування чорно-Підпалого англійського тер’єра і ірландського вовкодава. Її особливістю вважається вистрижена спеціальним чином шерсть на голові і цікаво складені вуха в результаті штучного склеювання.
Ця собака, хороший і вірний друг, що зберегла донині захисні і мисливські якості. Підійде як сімейний, домашній улюбленець, добре ладнає з дітками, може виконувати роль няньки. Легко піддається дресируванню, початківець собаківник зможе впоратися з її вихованням легко.
Зростання 45-50 см, Вага 15-18 кг.Шерсть м’яка, без підшерстя, майже не линяє і не пахне, одне, що потрібно – це постійно її стригти (тим більше на морді і лапах). Собака має вражаючий забарвлення: в щенячьем віці чорного кольору, але через 2-3 роки він світлішає і стає сірим з блакитним відливом.
Всі пастуші собаки мають розвиненим розумом і кмітливістю, що вважається великим плюсом під час вибору вихованця. Також велика кількість з них не потребує копіткого догляду, але їм потрібен простір. Собаки таких порід найкраще підійдуть для великої родини, що живе у власному будинку.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…