Поразка важливого органу організму-підшлункової залози, вважається дуже популярним захворюванням, як серед людей, так і серед собак. Панкреатит у собак охоплюють кілька патологічний станів, що вражають нестандартну залозу.
Це захворювання виділяється особливою небезпекою, так як вихід з ладу підшлункової залози за собою тягне розвиток порушень практичних особливостей інших органів. При порушенні роботи залози, перестають виділятися нестандартні ферментативні речовини в дванадцятипалу кишку.
При запальному процесі ферменти починають активуватися конкретно в самому органі, приводячи до найрізноманітніших порушень.
В результаті патологічних процесів, ферменти починають роз’їдати залозу, а в організм собаки виділяються токсичні речовини, що потрапляють в системний кровотік. З потоком крові вони розносяться по всіх органах всередині, вражаючи насамперед центральну нервову систему, печінку і нирки.
Панкреатит вважається не легким недугою і полягає він в процесах запального характеру, що розвиваються в тканинах підшлункової залози. В результаті порушується процес секреції нестандартних харчових ферментів, потрібних для справжнього перетравлення і розщеплення їжі.
При відсутності своєчасної діагностики і правильного лікування, панкреатит загрожує відмиранням тканин залози, прохідність проток порушується і тварина чекає неминуча загибель.
У клінічній діагностиці незаразних захворювань, розрізняють 2 види панкреатиту – гострий і хронічний. Гострий вид запалення з’являється в результаті негативного впливу самих різних факторів із зовнішнього середовища. Це може бути невірний раціон харчування (тим більше при дотриманні спеціальної дієти), різні інфекційні захворювання.
Хронічний вид запалення підшлункової залози діагностується на порядок частіше у ветеринарній практиці, ніж гострий тип. Хронічне запалення підшлункової з’являється в результаті відсутності довгий час необхідного лікування.
Крім видів панкреатиту, розрізняють стадії хвороби:
Головними причинами першої стадії хвороби вважаються:
Головними причинами вторинної стадії запалення підшлункової залози у собаки, стають:
Є й ряд моментів, здатних спровокувати початок патологічного процесу. Сюди можна віднести:
До групи ризику належать ті тварини, які мають в анамнезі перенесені важкі інфекційні захворювання, а ще собаки у віці старше 7 років. Пов’язують це з тим, що при перенесених захворюваннях інфекційного характеру, порушуються багато життєво основні функції організму, і перш за все страждають органи травлення.
У літніх тварин, організм не здатний справлятися з великими навантаженнями, функції стають слабкішими і навіть невеликі порушення в поживному раціоні, можуть виявитися причиною розвитку хронічної форми панкреатиту.
Запалення підшлункової залози у собак дуже часто діагностуються на практиці ветеринарії. У переважній більшості, хронічні форми недуги протікають абсолютно без проявів ознак.
При гострому панкреатиті у собак, симптоматика набагато вираз і якщо володар ретельно поставиться до здоров’я власного вихованця, то захворювання можна лікувати, не допустивши переходу в затяжну стадію.
Вижним ознакою розвитку панкреатиту у собаки, вважається зміна стилю життя. Так, коли то веселий і життєрадісний вихованець, завжди не проти поїсти, ставати апатичним і абсолютно байдужим до їжі.
При розвитку запалення, тварина починає страждати, що чітко фіксується у відсутності бажання бігати. Під час спільних прогулянок, вихованець намагається ходити спокійно, не виконувати різких рухів і стрибків. В умовах квартири, собака починає плавно переміщатися з кута в кут, намагаючись відшукати своє місце. Особливо небезпечним вважається стан, якщо злегка натиснути на живіт під ребрами. Тварина здригається або ж виє від сильного болю.
Під час нападу панкреатиту у собаки спостерігається виверження шлункового вмісту. У запущених клінічних випадках, блювота у собаки зустрічається після будь-якого випадку прийому їжі. Крім цього, поряд з порушенням акту прийому їжі, зустрічається виражене здуття в області очеревини. Тварина, хвора панкреатитом, часто страждає від розладу стільця (проносу, що змінюється запорами). Виділяються хворим псом фекалії мають щільну текстуру з перевагою крохмалистої консистенції.
Гострий панкреатит у собаки відрізняється тим, що в організмі закінчується процес нормального засвоєння надходить глюкози. В результаті, кількість цукру, що надходить починає рости, перевищуючи норми в кров’яному руслі.
Зовнішні прояви гострої форми запалення підшлункової залози відрізняються виникнення сухості слизових оболонок і носа (з’являється часоточний свербіж). Зменшується вся маса тіла і з’являється сильна слабкість при недоїданні. Нечасто, але іноді у собак хворих панкреатитом, зустрічається збільшення показників температури тіла і почастішання серцевого ритму.
Основні симптоми панкреатиту у собак:
Перед тим як призначати лікування панкреатиту у собак, ветеринарний фахівець проводить ряд лабораторних та інструментальних досліджень, що дозволяють з точність визначити наявність процесів запалення в області підшлункової залози, а ще оцінити ступінь пошкодження залізистих тканин. Основними лабораторними аналізами для постановки точного діагнозу вважаються:
Інструментальна діагностика панкреатиту у собак, в себе включає використання наступних методик:
Є і диференціальна діагностика, яку варто мати на увазі при постановці вірного діагнозу. Так, гострі відчуття болю в животі у собаки можуть з’явитися на тлі:
Лікування панкреатиту у собак направлено, перш за все, на видалення причини, що викликала початок патологічного процесу.
Основним, важливим аспектом при початку терапії панкреатиту, вважається переклад на суворе харчування на дієтичній основі. Хвора тварина повинна отримувати виключно ті продукти, які можуть дуже швидко засвоюватися, даючи організму потрібну енергію, але одночасно не перевантажувати систему травлення.
Лікування, в основному, проводитися в побутових умовах після консультації з професіоналом. Володар собаки повинен забезпечити всі умови, для якнайшвидшого одужання вихованця. Якщо є наявність відмінних проявів у вигляді розладу травлення (проносу або ж виверження шлункового вмісту), потрібно щоб у собаки завжди у вільному доступі була чиста і свіжа вода. Це потрібне правило, що дозволяє не дозволити розвиток зневоднення у тварини. При діагностуванні гострого панкреатиту, що протікає в легкій формі, лікування полягає в виключає дієті. Протягом декількох діб тварина потрібно витримувати голодним, а призначення і введення медикаментозних препаратів не буде потрібно.
Вельми нечасто початок запалення в підшлунковій залозі виходить виявити на ранній стадії. Необхідність в госпіталізації при цьому відсутня і краще залишати тварину в лікарні клініки тільки в разі серйозної загрози життю вихованця.
Медикаментозна терапія в себе включає:
У разі бактеріального ураження організму собаки, призначається курс антибіотиків. Дозування і вид антибіотиків призначати повинен тільки ветеринар, який займається лікуванням тварини, виходячи з індивідуальних особливостей організму і ступеня тяжкості уражень органів знаходяться всередині.
При хронічному панкреатиті може бути намічено проведення своєчасного втручання – лапаротомії, в разі сильних порушень роботи організму. Цей вид втручання хірургічним шляхом дає можливість видалити паралельно закупорку жовчних шляхів, абсцеси або ж нові утворення на підшлунковій залозі.
Важливе значення має харчування собаки при панкреатиті. У період загострень процесу запалення ветеринари наполегливо рекомендують витримувати тварина на спеціальній дієті, що має на увазі повну відмову від різного роду їжі на пару днів. Для усунення зневоднення, потрібно щоб у вихованця в усі часи був доступ до свіжої води.
Залежно від ступеня розвитку патологічного стану, фахівець призначає ліки і скаже, коли можна застосувати корм для собак при панкреатиті. Власне збалансовані корми при захворюваннях підшлункової залози і травного тракту володіють всім потрібним запасом корисних речовин, однак при цьому врівноважені по ліпідному і протеїновому складу. Використання спеціалізованих лікувальних кормів дає можливість уникнути загострень захворювання.
Дієта при панкреатиті у собак, які приймали звичайну їжу, передбачає строго обмеження в звичайних раніше продуктах. При запаленнях підшлункової залози заборонено перевантажувати весь травний тракт. Слід повністю виключити з раціону вихованця каші з цільного зерна, і кормів в їх основі перебувати кукурудзяне борошно. Важливо строго стежити за раціоном харчування, запобігаючи попадання в їжу продуктів, що викликають бродильні процеси, а ще самих різних копчених і солоних страв. Під забороною виявляються різні ласощі та солодощі.
Необхідно зменшити споживання жирних продуктів з молока, курячих жовтків, свіжих овочів. У процесі терапії бажано годувати хвору собаку невеликими дозами, проте нерідко – 5-6 разів на день. Чи не забороняється потроху після голодування вводити в раціон м’ясо і рибу не жирних сортів, перемелені рідкі каші, зварену кольорову капусту, перетерту в пюре. для того щоб не викликати стрес у організму, потрібно вводити по 1 новому продукту кожні 4 дні. Важливо стежити за тим, як реагує організм вихованця на нові продукти, чи немає ознак погіршення стану.
Правильне годування-основа попередження панкреатиту у собак. Правильний раціон по білках, жирах і вуглеводах, дасть можливість зберегти здоров’я вихованця не на рік або два, а як правило на довгі і довгі роки. Обов’язково в поживному раціоні собак зобов’язане бути присутнім свіже м’ясо, а не варене. Власне на переробку сирого м’яса налаштований травний тракт собак. Доводиться стежити за тим, щоб в раціоні вихованця не було самих різних консервів, придбаних тваринам у вигляді ласощів.
Дуже важливий аспект-непотрібна маса тіла. Собаки, які страждають від ожиріння, хворіють панкреатитом на порядок частіше, ніж їх підсмажені родичі. Тому, щоб не було процесів запалення в підшлунковій залозі, потрібно завантажувати фізичними вправами і посадити на спеціалізовану підібрану фахівцем дієту.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…