Красиві, здорові шкіра і шерсть для собаки, більш ніж прикраса. Шерстний покрив вважається своєрідним індикатором здоров’я улюбленця.
Стан шкірного і вовняного покриву тварини можуть постраждати при поганій екологічній обстановці, частих напружень або ж в результаті неправильного організованого догляду. В результаті відбувається не тільки погіршення складу вовни, зустрічається жирність або сухість шкіри, зменшується загальний імунітет.
Серед самих різних процедур, що застосовуються в грумінг-салонах і ветеринарних клініках, особливе місце відведено озоновим ванн.
Озонові ванни або озонотерапія відносяться до сучасних методик терапії, головними цілями яких вважається загальне лікування організму. Терапія із застосуванням озонокисневої суміші дає можливість зменшити кількість патогенних бактерій і грибків на шкірі. У зв’язку з цим впливом, озонові ванни активно використовуються для лікування захворювань шкіри або їх наслідків у собак. Як і кожна методика, озонотерапія має ряд показань і протипоказань до використання.
Для собак озонові ванни досить приємні. Процедура проходить просто-тварина поміщають в ванну, наповнену заздалегідь теплою водою оптимальної температури. Далі в ванну поміщається компресор, що створює озоноване повітря, що насичує воду киснем. Для збільшення ефекту і повного розслаблення улюбленця, можна додавати спеціалізовані масла і солі, додатково зволожуючі і живлять шерсть і шкіру тварини.
Ефект від озонотерапії видно вже після першої процедури. Завдяки дезинфікуючим властивостям, озоноване повітря сприяє глибокому очищенню шкіри і збагаченню її киснем. Паралельно озонові ванни допомагають усуненню процесів запалення, прискорюють загоєння ран, збільшують процес кровообігу в капілярах, розширюючи їх. Це дає можливість закріпити волосяні фолікули, що в результаті дасть більш щільну структуру волосся.
Озонові ванни для собак приємні, так як крім корисного впливу на глибокі структури, процедура нагадує м’який масаж. Такий мікромасаж дає можливість тварині розслабитися, прибрати напругу і не допустити стрес. Проходження озонотерапії систематично за показаннями ветлікаря, допомагає у вирішенні серйозних проблем, які пов’язані з порушенням гормонального фону і обміном речовин.
Наказують кількість процедур в залежності від стану тварини. При діагностованих дерматитах у тварини, найкраще проводити озонотерапію улюбленцю на постійній основі, тим більше в період загострення основної патології. Якщо у собаки виявлена лупа, озонові ванни проводять кілька разів протягом місяця. Озонові ванни наказують собакам і при проблемах з блохами. Для усунення проблеми достатньо одноразового відвідування салону або ветеринарної клініки.
Визначити, чи необхідна тварині озонотерапія, допоможе ветлікар на підставі клінічних обстежень і загального стану організму собаки. Показаннями до використання озонових ванн, вважаються:
Необхідно розуміти-озонові ванни не вважаються важливим лікуванням. Це додатковий вид процедур, який використовується в лікуванні в комплексі патологічних станів шкіри.
Крім озонових ванн, тварині призначається лікувальна і корекційна терапія. Не рекомендується поєднувати озонотерапію з антикоагулянтами і іншими фізіопроцедурами.
Показана озонотерапія не всім тваринам. Важливо перед планованої процедурою отримати консультацію з ветлікарем. Протипоказанням до озоновим ванн вважаються:
Озонові ванни мають комплексним впливом на організм тварини. Діє озонотерапія на клітинному і молекулярному рівні. Хороший ефект від методики проявляється не тільки під час лікування конкретної патології, але і на всьому організмі в загальному. Завдяки методиці зменшується негативний вплив медичних препаратів застосовуються в період лікування захворювань шкіри.
Дози озону вибираються персонально, в залежності від стадії патологічного процесу. Добрими ефектами від використання озонотерапії, є мобілізація організму, посилення імунного захисту, стимулювання процесів регенерації тканин, що призводить до посилення процесів загоєння ранових поверхонь.
Ставати краще кровообіг в організмі, що зі свого боку дає можливість інтенсивніше наситити кров киснем. Під час використання під час процедури спеціалізованих масел або масок, поживні речовини будуть проникати глибше в покриви шкіри, покращуючи пластичність, підвищуючи процес відновлення вовняного покриву. Шерсть собаки після процедури стає шовковистою і гладкою.
Крім озонових ванн, у ветеринарній практиці використовуються і інші види озонотерапії. Можливе застосування суміші озону і кисню у вигляді підшкірних ін’єкцій, внутрішньовенного введення для усунення болю в області суглобів. Використовують озон для активізації імунної системи в процесі лікування вірусних інфекцій. Для цього озон вводять у вену, потім проводять забір крові і вводять в м’язи – аутогемотерапія.
Вартість процедури залежить від застосовуваних методик і виду патологічного процесу у тварини.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Современное проектирование косметических кабинетов – это процесс создания функционального, эстетичного и безопасного пространства, которое отвечает современным требованиям…
Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…
Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…
Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…
Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…
Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…