Categories: Тварини

Особливості утримання канарки в домашніх умовах


Особливою чарівністю і миловидною зовнішністю відрізняються канарки. Ці невеликі пташки, які не потребують складного і дуже дорогого догляду, вважаються невибагливими і некапризними. Однак важливо знати про особливості утримання, годувати вихованців хорошими кормами і стежити за станом їхнього здоров’я.

Вибір клітки та місця для неї

Незважаючи на те що канарки не вимагають спеціального догляду, їм все одно потрібно забезпечити гнучкі умови утримання, в яких вони проживуть довго і не будуть хворіти. Перш за все важливо вибрати відповідну клітку для таких чудових пташок. Для канарок непогано підходять конструкції, зроблені з металу або дерева, а ще варіанти, в яких 3 стінки зроблені з акрилового скла.

Клітка, в якій будуть жити канарки, повинна відповідати кільком вимогам.

  • Розміри. Важливо дивитися не тільки на матеріал, з якого зроблена клітка, а й на її розміри. Мінімальний розмір “будиночка” для пернатих — 36х16х24 см. Така клітка підійде для утримання лише однієї особини. Зазвичай поодинці утримують тільки співочих самців.

Якщо ж йдеться про пару канарок, то для них потрібна клітка з найменшим розміром 50х25х30 см. Якщо передбачається утримувати кілька пар пташок, то для них доведеться підшукувати більш місткі житла. Будиночки для гризунів не підійдуть, оскільки в подібних клітках між прутами часто залишається дуже велика відстань, через яку пернаті зможуть вилетіти. Потрібно підбирати тільки конструкції для птахів.

  • Форма . Утримувати вдома канарок потрібно в клітці, що має або прямокутну, або форму квадрата. Круглі конструкції виглядають цікаво й ефектно, але селити туди пернатих не рекомендується, оскільки в клітках будови такого типу вони відчувають себе дуже незатишно.
  • Дверцята . Для утримання канарок необхідно вибирати клітки, де є 2 дверцята. Одні з них мають відчинятися назовні або підводитися, рухаючись по прутках. Інші дверцята потрібні для того, щоб можна було повісити купалку для пташок.
  • Дно. У конструкції пташиної клітки обов’язково має бути піддон. Ця деталь спростить прибиральний процес будиночка, при цьому не знадобиться регулярно хвилювати його мешканців власними діями, відстібаючи дно.

Це необхідно буде робити тільки під час генерального прибирання.

Утримання канарки вдома враховує вибір клітки, зробленої з оптимального матеріалу.

  • Дерево . Дерев’яні клітки — одні з дуже популярних і максимально відповідних конструкцій. Вони екологічно чисті, можуть бути повністю зроблені з дерева (поряд з прутами) або частково. Дуже часто, зрозуміло, з дерева робиться тільки каркасна частина конструкції, а прути металеві. Клітки роблять з ясена, дуба або бука. Це дуже дорогі, але найбільш комфортні житла для пернатих.
  • Метал із пластиком. Користуються великою популярністю зараз металеві клітки з пластиковими піддонами. Вони продаються в багатьох зоомагазинах і дуже популярні. Зустрічаються хромовані, цинкові або моделі з фарбованими прутами. Оскільки канарки нічого не гризуть, як миші або щури, допускається підбирати клітки з різними типами прутів.
  • Оргтекло . Клітки з цього матеріалу можна помітити в багатьох зоомагазинах — власне в них птахів виставляють на вітрину для продажу. Три стінки подібних конструкцій робляться з акрилового скла, а фронтальна стінка і дах — з металевих прутів. Завдяки наявності 3 закритих стінок сміття навколо клітки практично не розкидається, однак при цьому птахам вистачає і світла, і повітря. В аналогічній конструкції обов’язково передбачається зручний піддон для прибирання. У продажу такі клітки зустрічаються не дуже часто, тому їх замовляють у фахівця або роблять власними руками.

Не менш важливо правильно вибрати гарне місце для розміщення клітки.

  • Її доводиться вбудовувати в добре освітленому просторі, бажано ближче до вікна. Однак потрібно стежити за тим, щоб на пташок не потрапляли прямі промені сонця.
  • Клітку з канарейками можна поставити на тумбочку або окремий столик біля віконця. Не необхідно розміщувати таких птахів там, де гуляють протяги, інакше вони можуть застудитися і в підсумку померти. Про це потрібно пам’ятати, коли ви збираєтеся провітрювати приміщення. Досконало рекомендується вибрати подібне місце, щоб, відкриваючи кватирку для провітрювання, клітку не треба було б переносити в укриття.
  • Не можна в жодному разі ставити клітку з канарейками дуже близько від радіаторів опалення або під кондиціонером.
  • Не необхідно розміщувати житло пернатих у зоні, де регулярно ходять люди: вони хвилюватимуть птахів. Простір, де знаходиться клітка з канарейками, має бути затишним, тихим і спокійним.

Не можна ставити клітку на кухні. Птах у цих умовах може надихатися різкими ароматами під час приготування їжі і в результаті померти.

Хороший клімат

У кімнаті, де проживають пернаті, потрібно підтримувати стабільну температуру від 16 до 18°C. Клітку необхідно обов’язково поставити так, щоб у птахів був безкоштовний доступ до кисню. Вологість у приміщенні тільки не повинна бути високою. Необхідно уникати різких температурних стрибків, оскільки вони можуть дуже погано позначитися на здоров’ї канарок.

З приходом літнього сезону клітку з пернатими розумно перемістити на балкон/лоджію або в сад. Ці пташки дуже люблять приймати ванни на повітрі.

Як і чим годувати?

Якщо з’явилося бажання, щоб канарки прожили довго і відчували себе зручно, потрібно потурбуватися про їхнє правильне, збалансоване харчування. Розглянемо детально, чим і як варто годувати таких пернатих.

  • Потрібно підбирати спеціальний корм для канарок, причому замінювати його іншими кормами (для птахів інших видів) не дозволяється.
  • У періоди линьки і гніздування птахів важливо годувати спеціалізованими кормами. Завдяки подібному харчуванню канарки легше переживуть ці події.
  • У вже готові до застосування суміші рекомендується вносити насіння соняшнику або подрібнені зернятка гречки.
  • Канарейкам необхідний м’який корм, тому кілька разів протягом тижня їм варто давати відварене яйце. Хорошою заміною послужить свіжий сир.
  • Зелень обов’язково внесе корисну різноманітність у раціон маленьких пташок. Влітку їм можна давати листя кульбаби, щавлю, молодого подорожника. Коли надворі стоїть осінньо-зимовий сезон, пташки з радістю поласують морквою, яблуками або болгарським перцем.
  • Незайвими виявляться і підгодівлі. Канарейкам можна давати пісок річковий великої фракції. Перед тим як його помістити в клітку, де живуть пернаті, обов’язково необхідно провести дезінфекцію. Досить кілька разів ошпарити пісок окропом.
  • Канарейкам необхідний кальцій. Потурбуватися про його вміст в організмі птахів можна, даючи їм крейду або мелену шкаралупу від яєць. Хороше рішення — підвішувати крейду на невеликих гачках.
  • Кокс необхідний канарейкам як хороші ліки. Аптечний продукт для цього підійде ідеально.
  • Для внесення підгодівлі потрібно заготовити окрему годівницю. Вміст у ній потрібно міняти не рідше 1 разу протягом тижня.

Незважаючи на те що канарки є рухливими пташками, вони схильні до такої серйозної недуги, як ожиріння. Вихованцеві вистачить пари ложок головного корму на день, щоб не зіткнутися з труднощами, потрібно жорстко дотримуватися добової норми використання зернових кормів.

Догляд за зовнішнім виглядом і здоров’ям

За канарейками необхідно правильно доглядати, стежити за їхнім здоров’ям. Важлива процедура для таких пернатих — купання. Її доведеться проводити не рідше 2 разів протягом тижня, коли надворі стоїть зима. Влітку купання необхідне пташкам щодня. Для цього використовують спеціалізовану невелику ванночку, в яку ллють теплу чисту воду, а потім на якийсь час виставляють на дно клітки або вішають до основи з каркаса.

Птаха привчають купатися потроху. Перші “банні” процедури можна починати лише з місячного віку. У період висиджування яєць канарок купати не дозволяється.

Важливо стежити за станом кігтів птахів. Якщо кігтики занадто довгі, то вони заважатимуть канарейці нормально стояти на підлозі. Іноді їх потрібно акуратно підрізати, застосовуючи невеликі ножиці для манікюру або щипчики. Обрізати кігтики слід не дуже коротко, оскільки це призведе до відчуттів болю.

Канарок потрібно відпускати політати щодня. Перед тим як випустити пернатих, потрібно:

  • закрити всі двері та вікна;
  • вивести з кімнати всіх тварин, якщо такі є;
  • прибрати гострі та гарячі об’єкти.

А саме ретельний догляд необхідний канарейкам, коли приходить час линьки. У цей час потрібно давати пернатим корм, збагачений поживними речовинами.

Потрібно прибирати клітку не рідше 2 разів протягом тижня. Поруч бажано встановити додаткове освітлення. Всі годівниці, поїлки та жердинки потрібно обробляти крутим окропом.

У ролі дезінфікуючого складу підійдуть тільки трав’яні настої або марганцівка. Щоб приготувати настоянку, найкраще застосовувати польову ромашку. Усі оброблені складові перед зворотним встановленням потрібно гарненько висушити, а на дно клітки настелити білий папір. Його потрібно міняти не рідше 2 разів протягом тижня.

Хороша підстилка — пісок річковий.

Канарки схильні до деяких серйозних захворювань, які необхідно вчасно помічати і правильно лікувати.

  • Очне запалення. Вимальовується в постійній вологості очей птахів. Якщо хвороба протікає в легкій формі, пернатим потрібно акуратно вимити повіки борною кислотою (розчином) або ромашковим настоєм. Якщо форма важка, то вдаються до закапування в очі антибіотиків.
  • Пронос . Виражається в рідких випорожненнях. При подібній проблемі птаха потрібно поїти міцним чаєм або розведеними в кип’яченій воді антибіотиками. Можна давати пернатим вугілля активоване.
  • Застуда. За застуди птахи будуть кашляти, чхати, складно дихати, з їхнього носа з’являться виділення. Оченята у хворих особин стають каламутними. У цьому випадку лікування виконують за рахунок інфрачервоного випромінювання, а в питво вводять антибіотики.
  • Ожиріння. Виражається в невеликій рухливості птахів, слабкій линьці. У цьому випадку канарейку потрібно годувати тільки просом і щодня відпускати політати.
  • Віспа. При цій хворобі з’являються жовтуваті вузлики на голові, дихання стає переривчастим. Шансів на порятунок пернатих фактично немає. Хвору особину потрібно відсадити від інших, а клітку гарненько продезінфікувати. З метою попередження віспи канарейкам слід робити внутрішньошкірну вакцинацію в зоні складочки крила. Її доведеться проводити раннім літом і повторити 1 раз на рік.
  • Захворювання ніг. На лапках канарок у цьому випадку з’являються відмінні білясті нарости. Щоб лікувати улюбленців, потрібно застосовувати стрептоцидову або дігтярну мазь.
  • Кліщі. При цій недузі птахи помітно слабшають, регулярно кидаються чистити оперення. Кліщів вийде вивести, застосовуючи інсектицидні препарати.

Особливості розведення

Статева зрілість канарок настає, коли їм виповнюється рік. Період розмноження припадає на весняний сезон. Пернатим обов’язково необхідно встановити в клітці спеціальне гніздечко (необхідно купити в зоомагазині), а ще видати одночасно з ним усі потрібні матеріали для будівництва: сіно, шматки паперових серветок. За кілька тижнів до встановлення гнізда птахам потрібно почати давати через день відварене яйце з морквою і домішкою товченої крейди.

Самки приступають до кладки яєць через 10 днів після першого спарювання.

Зазвичай у кладці є від 3 до 6 яєць. Канарки висиджують їх приблизно 13-14 днів. Пташенята вилуплюються абсолютно голими, сліпими і беззахисними. Їх годуванням займається самка, самець майже не бере участі в цьому. Під час вигодовування пташенят канарейкам потрібно щодня давати не тільки зерно, а й зварене яйце, змішане з сухариками.

Через 7-9 днів у пташенят починають відкриватися очі. Повне оперення пташенят відбувається через місяць. Через цей же час птахи набувають “дорослих” розмірів. До 40-денного віку молоді самці починають співати, але до кінця їхні пісні “сформуються” не раніше, ніж до 9 місяців.

Цінні рекомендації та рекомендації

Якщо ви все-таки захотіли завести вдома чудових канарок, вам потрібно взяти на озброєння кілька порад, які будуть корисними, і рекомендацій щодо їх утримання.

  • Якщо ви займаєтеся розведенням канарок, то потрібно знати, що з моменту, коли самка відклала яйця, і до виходу пташенят із гніздечка клітку не слід переміщати в інше місце. В іншому випадку птаха може зупинити просиджувати і вигодовувати потомство. Прибирання в цей час потрібно виконувати обережно. Робити це доведеться рідше: раз протягом тижня.
  • Вибираючи клітку для канарок, потрібно стежити за тим, щоб проміжок між прутами був не більшим за 1 см. (максимальне значення — 1,2 см.). Якщо не звернути уваги на цей показник, птах легко протисне голівку між прутами, ризикує застрягти і померти.
  • Природним шляхом сточувати кігтики канарейка зможе на жердинці з дерева. На пластмасових деталях цього не трапиться, в результаті кігті підростуть занадто довгими і пташку потрібно ловити, щоб підстригти їх.
  • Восени для 1 або 2 птахів можна поставити тільки 1 поїлку. З приходом літа бажано додати другу, оскільки пернаті п’ють рідину в значних обсягах, ніж коли на вулиці холодно. Якщо в клітці живе понад 2 особини, краще повісити кілька поїлок.
  • Потрібно простежити за тим, щоб верхівка купалки та її піддон гранично якісно замикалися. Якщо кріплення будуть недостатньо надійними, існує ризик, що денце провалиться під масою води і пташки, що купається. Щоб дно і верх купалки були набагато надійнішими, варто закріпити їх, застосовуючи невеликі саморізи.
  • Не потрібно ставити клітку з канарейками на підвіконня, якщо навіть прямі промені сонця не потраплять на пернатих. У цій зоні влітку буде спекотно, а в зимову пору року — прохолодно. У цих умовах птахам перебувати буде незатишно і навіть небезпечно.
  • Якщо ви робите обрізку кігтиків канарки, робити це потрібно з найбільшою обережністю. Важливо не зачепити кровоносну судину під час цих процедур. Її досить добре видно, оскільки вона просвічує крізь світлі пташині кігтики.
  • До загибелі канарки призводять грубе хапання руками, тривале транспортування в дуже тісній і задушливій ємності. Різка зміна корму на новому місці також спричинить смерть птаха.
  • Якщо ви випускаєте пташку політати в приміщенні, не можна в жодному разі залишати в ньому відра або тазики з водою.
  • Рідину в купалці та поїлці бажано міняти частіше. Рекомендується робити це кілька разів на день.
  • Якщо вихованець занадто нечасто літає, потрібно зробити меншими порції їжі, інакше канарейка неминуче почне жиріти, що погано позначиться на її здоров’ї.
  • У кімнаті, де літають канарки, не повинно бути токсичних рослин, будь-яких отруйних речовин, занадто невеликих предметів.
  • Займаючись розведенням канарок, потрібно обов’язково знати, що у кольорових особин потрібно відокремлювати пташенят, які мають яскраво виражене темне або світле забарвлення пір’я.

Якщо знехтувати цим правилом, темні стануть обскубувати власних світлих сусідів.

admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

5 днів ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago