Джунгарські хом’ячки дуже доброзичливі, легко приручаються, вимагають мало корму, тому їх часто заводять як улюбленців, що проживають у будинку. Але у них дуже маленький життєвий період, вони показують активність у вечірній і нічний час доби, вимагають роздільного утримання один від одного (як виняток можуть бути малюки — їх не можна розлучати з мамою до того моменту, поки не відкриють очі).
Перед покупкою хом’ячків слід передбачити всі особливості їхнього стилю життя, щоб надалі не переживати про покупку.
Розводити цей вид хом’яків дуже легко — потрібно тільки створити чудові умови, вибрати прекрасний момент і дотримуватися певних порад.
Статеве дозрівання у джунгарських хом’ячків настає у 2 місяці, але краще почекати ще місяць, щоб не тільки настала статева зрілість, а й особини встигли зміцніти. Більш здорове потомство можна отримати від союзу тримісячного самця і п’ятимісячної самки. Рання вагітність вкрай погано проявляється на здоров’ї самки і буде причиною шоку з подальшим безпліддям.
Готова до запліднення самка буде ввечері часто піднімати хвостик і пирскати речовиною, що сильно пахне. Власне в такий момент найкраще з’єднати хом’яків для злучки на нейтральній території. Якщо відсутня можливість спарювання в індивідуальній клітці, необхідно підсаджувати самку на територію самця, але в жодному разі не навпаки.
Перед підсаджуванням рекомендується зробити велике прибирання в клітці, щоб змити запах господаря і зменшити конфліктність ситуації. Самці менш агресивно реагують на тимчасове захоплення власної території та більше зацікавлені в спаровуванні, ніж жіночі особини.
Парування, в основному, відбувається вночі, під час найбільшої активності хом’яків. Через добу або раніше (якщо почався інцидент між особинами) їх потрібно посадити по власних клітках. Після спарювання тваринам необхідно надати достатньо їжі та води для відновлення сил.
Якщо ж через 4-5 днів самка знову почне прискакувати ферментом, в’язку слід повторити.
З метою постійного і постійного отримання здорового потомства найоптимальніше утримувати 1 самця і 3 самок.
Купувати майбутніх батьків найкраще у різних господарів або в найрізноманітніших зоомагазинах, щоб точно бути впевненим у відсутності спорідненості пари. Краще брати джунгарських хом’яків з метою подальшого розмноження у заводчика, адже професіонали з позитивною репутацією завжди дотримуються правильних умов утримання, ведуть суворий облік приплоду і віддають малюків від різних пар.
На момент купівлі звірята мають бути рівномірного забарвлення з блискучою шерстю, чистими оченятами та вушками, вага особин має бути приблизно 40 г, вік — від одного до 2-ух місяців.
Обидва батьки мають бути строго одного виду (є дуже схожі хом’ячки Кемпбела). У джунгарських хом’яків на голові чітко окреслений чорний ромб на шерсті, а все забарвлення яскраве і чітке. У Кемпбелів сама шерсть трохи хвиляста, і вони здаються завдяки цьому скуйовдженими, забарвлення розмите.
Не можна спаровувати джунгарських хом’яків одного екзотичного забарвлення (2-х мандаринових або перлинних), оскільки їхнє потомство буде нездатне до розмноження, адже такі різновиди забарвлення виведені штучним методом. Завдяки цьому спаровувати необхідно хом’ячків різного забарвлення або 2-ух особин традиційного чорно-сірого забарвлення.
Вдома до розмноження самку і самця потрібно утримувати в найрізноманітніших клітках, оскільки джунгарські хом’ячки дуже агресивно ставляться до родичів на власній території. На певний період часу спарювання найкраще застосовувати третю клітку і запускати майбутніх батьків у неї одночасно.
Клітка для спарювання має бути просторою, а режим температур у кімнаті — 20-25 градусів тепла. Крім будиночка, годівниці та поїлки, не має бути присутніх елементів, які можуть відволікати (драбинок, труб, іграшок). Бажано, щоб спарювання було в тихій індивідуальній кімнаті, де немає протягів, на достатній відстані від радіаторів опалення та в ізоляції від інших тварин, які живуть вдома.
Найоптимальніше застосовувати для розведення джунгарких особин удома одноповерхову клітку з простим будиночком, у якому пара зможе усамітнитися (можна покласти в будиночок трохи чумизи — улюблених ласощів хом’яків). На дно клітки краще помістити стружку фруктових дерев шаром 5-7 см.
Після вдалого спарювання самка джунгарського хом’яка завагітніє і почне будувати гніздо, тому потрібно забезпечити її спеціалізованими матеріалами: льоном, сіном, свіжою стружкою плодових дерев. Протипоказано давати серветки, вату, газети, кольорові коробочки, щоб уникнути травм і отруєння майбутньої мами.
Зрозуміти, чи вагітна самка, можна на 10 день після спарювання за простими ознаками (до десятого дня жіноча особина має звичайний вигляд, нічого впізнати не можна): її животик округляється, помітно зростає апетит. Вона буде нечасто виходити з будиночка, зменшиться вечірня і нічна активність звірка.
Після спарювання слід прибрати драбинки, колесо, труби та доступ на 2-3 поверх будиночка, щоб попередити можливі травми самки. Також майбутня мама потребує повного спокою — будь-який прояв стресу може бути сприйнятий як загроза потомству, і самка винищить малюків.
Саміці, поки вона ходить вагітною, потрібне посилене харчування, в якому обов’язково присутній мінімум сухого корму, а основна частина — це білок вареного яйця, відварене куряче дрібно нарізане м’ясо, харчування для дітей з баночок (з м’ясними інгредієнтами). Також у цей період необхідно регулярно тримати в клітці крейдяний мінеральний камінь.
Вагітність у джунгарських хом’ячків триває мало, але, не звертаючи уваги на це, ембріони встигають сформуватися і набрати достатню вагу під час внутрішньоутробного розвитку.
Вагітність проходить у таких особин без особливостей, крім зниження активності самки. Вагітність у неї триває від 21 до 26 днів (за відсутності патології). Перед самими пологами зникає апетит.
Приблизно до середини вагітності у жіночої особини приходить час гніздування — облаштування будиночка для дітей. Необхідно спробувати не турбувати її ще раз, навіть у тому разі, якщо дуже цікаво зазирнути в середину (краще подивитися відео в інтернеті на цю тематику).
Якщо трапилися ранні пологи або навпаки, терміни виношування затягнулися, то звірка необхідно якомога швидше показати ветеринару.
На 18 день після настання вагітності потрібно зробити велике прибирання клітки, але спробувати не чіпати будиночок із гніздом (прибрати залишки корму, замінити стружку, чистою вологою ганчіркою витерти дно та прути, ретельно відмити поїлку і годівницю).
Коли підходить термін пологів, втручатися в процес або переміщати клітку повністю забороняється — бажано, щоб звір був у кімнаті один. Пологи у джунгарських хом’ячків, що нормально протікають, тривають близько 2-ох годин, малюки народжуються по одному з проміжком близько 15 хвилин.
Якщо народжується багато хом’ячків відразу (10-12 особин), можна допомогти мамі:
Через пів години після завершення пологів має настати перше годування малюків материнським молоком.
Перед наступною вагітністю самці потрібен відпочинок. Наступне спарювання можна проводити не раніше, ніж за місяць після попередніх пологів, інакше новий приплід може бути слабким і хворобливим, а самка зовсім перестане вагітніти.
Клітка (краще вітрина) для мами з новонародженими малюками повинна мати розміри щонайменше 60 на 40 см і перебувати в тихому, трохи затемненому місці. Підсаджувати самця не можна в жодному разі: мама битиметься з ним за власну територію, малюки стануть на заваді новому спаровуванню, і самець почне зганяти власну агресію на новонароджених, водночас досить часто самці вигризають увесь послід.
У клітці має бути поїлка, а ще годівниця і колесо для відпочинку мами від материнства і щоб уникнути нервового виснаження самки.
Новонароджених малюків мама ховає в гніздо. Вони народжуються із заплющеними очима, з повною відсутністю шерсті, але вже із зубками. Мамі, що годує, регулярно потрібна чиста вода в поїлці (замінювати необхідно 1 раз на день ввечері).
До настання двотижневого віку мама повністю і цілком доглядає за малюками сама. Однак якщо один із малюків поповз із гнізда, то його не можна брати руками.
Повернути втікача можна за допомогою звичайної чайної ложки. Для цього необхідно обполоснути ложку теплою водою, добре струсити і акуратно підчепити дитину, а потім з граничною обережністю повернути її в гніздо.
Якщо взяти хом’ячка руками, то чужий запах негативно відіб’ється на самці, що стане ознакою загрози вторгнення в гніздо, і вона загризе дитину. Чіпати маленьких хом’ячків можна лише тоді, коли їм виповниться 2 тижні, але турбувати їх необхідно якомога рідше.
Якщо самка кинула малюків, вигодувати їх усіх не представляється можливим, оскільки за ними необхідно цілодобово доглядати, підтримувати в гнізді стабільну температуру 25 градусів і подавати поживну суміш усім новонародженим одночасно кожні дві години протягом 2-х тижнів (такі діти будуть слабкими, полохливими і нездатними до розмноження). Поки малюки не відкриють оченята, прибирання в клітці не рекомендується (виняток становить заміна корму і води). Також потрібно утримати маму від купання в піску до кінця вигодовування.
Якщо самка починає висловлювати агресію до дитинчат після того, як вони відкрили очі, то їх слід відсадити в окрему клітку або коробку, продовжити вигодовування дитячим харчуванням з баночок, поїти водою з піпетки. Якщо самка поводиться спокійно, то малюки мають жити з нею 21 день, після цього необхідно розділити їх за статевою ознакою і посадити у дві окремі клітки або коробки.
Коли малюкам виповниться 2 місяці, їх можна розповсюджувати. Обов’язково необхідно довести до відома нових господарів про корм для малюків (марку), підстилку (найбільше буде підходити липова стружка), гілочки для сточування зубів (краще тонкі сушені гілки смородини). Для найкращої адаптації на новому місці рекомендується давати разом із хом’ячком частину підстилки, адже знайомий запах допоможе зробити меншим стрес звірка під час переїзду. Перші 3 місяці небажано давати ласощі, виняток становить варене яйце і шматочок свіжого яблучка.
Життєва тривалість джунгарських хом’ячків дуже коротка: всього 3 роки. Однак за хорошого утримання звірятко буде втішати власного власника весь цей час і активно плодитися.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…