Дуже часто питання про заснування тварин, що живуть удома, з’являється в сім’ях із дітьми. Здебільшого, вони просять кошеня або цуценя, але в якості альтернативи батьки пропонують чаду трохи інші варіанти звірів, серед них морські свинки користуються великою популярністю.
Ці невибагливі звірята не займають корисну площу, не вимагають великої уваги. А найголовніше, дітям у процесі догляду за ними прищеплюється почуття акуратності та відповідальності.
За середньостатистичними показниками, тривалість життя морської свинки, яка проживає вдома, становить 3 роки. При найбільшій турботі та якісному догляді її цикл життя має тривалість від 5 до 8 років. У природі звірятко дуже легко живе 9 і навіть 10 років.
Незважаючи на звичну всім назву, цей різновид тварин, що живуть удома, не вміє плавати. При утриманні звірка потрібно брати до уваги цей фактор.
У зоологічній сфері відомі 3 види морських свинок.
Перед тим як обзавестися морською свинкою, потрібно ознайомитися зі звичками цього звірка. За власними характеристиками тварина належить до денних жителів, активні вони лише до дванадцятої години дня. Вранці вихованець вживає їжу, після цього з радістю йде на контакт з власним господарем. В обідній і вечірній час активність звірків помітно падає. Вночі звірятко спить.
Купуючи одночасно кілька морських свинок, важливо, щоб вони до моменту покупки проживали разом на одній території. В іншому випадку між незнайомими звірками можуть з’явитися конфлікти. Зрозуміло, їхні сутички протікають без кровопролиття.
Максимальне, на що можуть ворогуючі сторони, — це спробувати налякати власними рухами опонента. Стежити за цим процесом досить цікаво. Дві конфліктуючі сторони стають одна навпроти одної, високо піднімають голови і починають скреготати зубами. Час “бойових дій” необмежений, але в підсумку слабке звірятко відступить. Досить серйозні конфлікти з’являються між самцями, які ділять територію або самку.
Якщо з раннього дитинства морські свинки виховувалися разом, їхній настрій завжди буде дружнім і не призводить до бійок.
При утриманні морських свинок у великих кількостях можна помітити, наскільки яскраво у даного виду звірків виражається стадне почуття. У кожного окремого самця регулярно перебуває кілька груп самок. Чужинців вони не люблять і досить швидко проганяють.
Морські свинки за власним характером з байдужістю ставляться до інших домашніх тварин. Їм достатньо спілкування з власним колективом. На превеликий жаль, цей факт може зіграти погану роль у житті гризуна, тим паче якщо в будинку проживають інші види тварин. Наприклад, зустрівшись із котом, звір, що налякався, постарається сховатися в найтемнішому кутку і заритися під землю. А зрозумівши, що втекти не вийде, притискається до стінки та завмирає в одному положенні. При цьому морська свинка може отримати серцевий напад.
За своєю природою морські свинки схожі з багатьма видами улюбленців, які проживають у будинку, тим, що займаються копрофагією, іншими словами, поїдають власні випорожнення. Єдине пояснення цьому факту полягає в необхідності організму звірка приймати важливі мікроелементи і вітаміни, незасвоєні з першого разу.
Більшість батьків переживають, що морська свинка може вкусити їхнє чадо. Це може бути лише в разі, якщо дитина буде необережно поводитися з твариною. Насправді морські свинки дуже дружелюбно ставляться до власного власника. Вони дозволяють погладити себе по мордочці, стукати по носику.
Але як говорилося раніше, вони можуть “увімкнути” маленьку агресію, показуючи роздратування власними діями. Наприклад, якщо тварину некомфортно схопили, вона починає відштовхувати руку людини головою, після цього в хід підуть лапки. Якщо господар ніяк не реагує на вимоги тварини випустити її, морська свинка починає клацати зубками. Лише після останнього натяку вона може злегка прикусити палець. Таким чином гризуни повідомляють, що прояви людських почуттів їм добряче набридли.
Доглядаючи за морською свинкою, необхідно розуміти мову звірка. Якщо вона починає злегка прикушувати шкіру пальців, значить проситься назад у клітку.
При цьому бити тварин суворо забороняється. Інакше вона може злякатися і втратити довіру до власного господаря.
Перед тим як завести домашнього улюбленця, будь-яка людина зважує всі за і проти догляду за твариною. Це стосується не тільки собак і кішок, а й дрібних гризунів, зокрема морських свинок. Для початку необхідно розглянути перелік хороших якостей в утриманні цього виду гризунів.
Познайомившись з хорошими сторонами утримання морських свинок, необхідно вивчити і негативні фактори.
Значну частину свого часу гризуни, що живуть у домашніх умовах, перебувають на своїй території, де відчувають відчуття затишку і безпеки. Для них розумно придбати індивідуальне житло.
Тільки один мінус полягає в повсякденному прибиранні території біля клітки, оскільки морські свинки викидають крізь решітки тирсу, їжу і сміття.
Важливо пам’ятати, що такого роду житло не підійде для будинків, де крім гризуна, проживають кішки або собаки.
Після купівлі будинку для морської свинки досить важливо визначити для нього гарне місце. Воно має бути світлим, адже морській свинці досить важливо отримувати велику кількість світла. Однак при природному освітленні важливо пам’ятати, що морські свинки не переносять прямих сонячних променів, особливо в жаркий період часу.
У зимовий період суворо забороняється ставити житло гризуна біля батареї. Морські свинки дуже сприйнятливі до переохолоджень і протягів, тому їхнє житло не можна ставити біля вхідних дверей і в провітрюваних приміщеннях.
Щоб гризуну не було нудно, його житло слід розмістити в тій кімнаті, де дуже часто перебувають люди. Якщо ж у приміщенні доволі часто відбуваються галасливі вечори, у клітку гризуна варто поставити гарний короб із дахом, де звірятко зможе сховатися і перевести дух.
Дуже часто, купуючи житло для невеликого гризуна, консультанти пропонують придбати низку додаткових аксесуарів, які, за їхніми словами, вкрай потрібні звірку. Господареві-початківцю буде не легко визначитися на місці в необхідності тієї чи іншої речі, тому вони можуть придбати абсолютно непотрібні товари. Щоб створити тварині необхідний комфорт і затишок, знадобиться придбати лише кілька речей.
Крім елементів, без яких морська свинка ніяк не зможе прожити, передбачається додаткова низка аксесуарів, які дають змогу звірку проводити тренування або просто грати:
Суворо забороняється встановлювати в клітці бігове колесо і купувати прогулянкову кулю.
Морські свинки за власною природою не пристосовані переміщатися в цих атрибутах, при їх застосуванні вони можуть отримати перелом лапок і навіть пошкодити хребет.
Якісний догляд за морськими свинками здебільшого залежить від їхнього харчування. На превеликий жаль, господарі, які не мають великого досвіду, приділяють цьому питанню дуже мало уваги. Тому купують тільки сухий корм для гризунів, думаючи, що наявні в його складі деталі чудово підійдуть для морської свинки. Тільки мало кому відомо, що ці чудові звірята воліють харчуватися сіном.
Далі пропонується ознайомитися з основними продуктами, які мають бути в раціоні морських свинок.
При детальному розгляді сухого корму для гризунів фахівці так і не змогли визначити його корисність для морських свинок, щоправда, більшість власників додають до раціону звірка цю підгодівлю. Головне — пам’ятати, що сухий корм досить поживний, і за частого його вживання морські свинки починають сильно повніти, що погано позначається на їхньому здоров’ї. Самі звірята самостійно не зможуть схуднути, оскільки ведуть малорухливий життєвий спосіб.
При бажанні побалувати маленького гризуна делікатесом можна давати йому горішки, але не більше трьох разів протягом тижня.
Суворо забороняється давати морським свинкам макарони, кисломолочні продукти, рибу, ковбасні вироби, картоплю, солодощі, випічку, яйця і гриби.
Сама процедура годування також має деякі правила.
Головна частина догляду за морською свинкою полягає в щоденному вичісуванні шерстки. Ця процедура дає можливість утримувати волосяний покрив тварини в чистоті. Забруднені лапки можна протерти вологою серветкою. Також доведеться проводити щоденне прибирання всередині будиночка гризуна, позбавлятися від недоїденої їжі.
Купати морську свинку потрібно тільки в крайніх випадках. Водні процедури викликають великий стрес у звірка. Але якщо наприклад знадобилося вдатися до них, важливо, щоб вода в ємності для купання була теплою. Та й сама процедура має проводитися в кімнаті, що обігрівається, де відсутні протяги. Як засіб для мийних робіт підійде шампунь для котів і собак. Для купання застосовується ємність маленького розміру з дуже малою кількістю води.
Не можна, щоб у процесі купання з’являлися сторонні шуми, інакше тварина може злякатися і роздряпати власника.
Після миття звірка слід укутати в м’який рушник і потримати на руках до повного висихання шерсті. Суворо забороняється застосовувати фен, оскільки гучний звук налякає безпорадного гризуна.
Заводчикам-початківцям важливо пам’ятати, що морських свинок, які не досягли однорічного віку, купати суворо забороняється. Їхній ще слабкий організм швидше за все не витримає такої процедури.
Правильне утримання морських свинок вдома дає можливість уникнути різних хвороб. Якщо раптом догляд не відповідає необхідним нормам, тварина може зіткнутися з труднощами травлення і застудою. Далі пропонується ознайомитися з симптомами розвитку захворювань:
За появи перших ознак морську свинку слід показати лікарю.
Спираючись на знаннях і досвіді розведення собак і кішок, заводчики-початківці гризунів запитують себе про необхідність вакцинації свинки. Насправді щеплення морським свинкам не роблять. Лише в більшості випадків ветеринари можуть запропонувати прищепити тварину від бордетеддіозу. Щеплення не захищає гризуна від зараження, але робить м’якшим сам процес хвороби.
Необхідно знати, що під час купівлі нової морської свинки варто помістити її на тиждень-два в карантинну зону, і тільки після цього переводити тварину в загальну клітку з іншими вихованцями.
Не варто вірити аргументам, що морські свинки — нудні гризуни, які вміють тільки їсти і спати. Насправді вони дуже активні і готові грати з власним господарем. За власною природою ці гризуни досить розумні, легко проходять навчання робити різні трюки.
Перед тим як починати активно займатися з морською свинкою, потрібно щоб вона звикла до нового власника, почала йому довіряти. Для цього господареві знадобиться приділяти маленькому вихованцеві багато часу, щоб той почав довіряти власнику.
З морською свинкою досить цікаво грати. Веселе проведення часу багато в чому нагадує розвиток малюків. Звірятко з великим задоволенням діставатиме заховані в найрізноманітніших частинах клітки шматочки ласощів. М’ячик із паперу, що шарудить, приверне увагу гризуна, завдяки чому вийде зіграти з ним у незвичайний футбол.
Відчувши дружній зв’язок між морською свинкою та її господарем, можна приступити до дресирування звірка. Як заохочення, як і будь-якій іншій тварині, пропонується давати улюблені ласощі.
При грамотному підході вийде навчити морську свинку реагувати на власне ім’я, а ще перевертатися з боку на бік.
Більшість людей, зважившись завести морську свинку, припускають, що за гризуном не потрібен спеціальний догляд. Але, не звертаючи уваги на це, вона вимагає конкретної турботи, тепла і уваги, які повинні максимально забезпечуватися господарем. Господареві-початківцю потрібно знати кілька важливих правил, завдяки яким морська свинка зможе почуватися комфортно, зручно і в безпеці.
Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…
Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…
Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…
Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…
Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…
Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…