При розведенні кроликів важливо дотримуватися правильний догляд за ними, стежити за їх житлом, робити прибирання і дезінфекцію. В іншому випадку Тварини можуть захворіти різними інфекційними захворюваннями.
Особливо часто у кроликів зустрічається міксоматоз. Дане захворювання дуже небезпечне і якщо не провести раннє лікування, то воно може привести до смерті вихованця. Тому, необхідно пам’ятати, як воно вимальовується, якими симптомами супроводжується, і які причини його провокують.
Міксоматоз-це гостре вірусне інфекційне захворювання, яке дуже поширене серед домашніх кроликів. Зазвичай міксоматоз супроводжується серозно-гнійним кон’юнктивітом і пухлинами, які покривають кожен сантиметр поверхні тіла.
Необхідно звернути свою увагу! При зараженні міксоматозом найбільша кількість поголів’я кроликів, приблизно 95 %, зазвичай гине. У перехворілих особин вірус може залишатися протягом 3 місяців.
Ця хвороба зазвичай вимальовується в 2-ух формах:
Для того, щоб точно розуміти що це за хвороба, необхідно заздалегідь вивчити ознаки міксоматозу у кроликів, як дане захворювання вимальовується, на які симптоми необхідно дуже уважно подивитися. Це допоможе вчасно виявити цей патологічний процес і провести потрібну цілющу терапію.
Міксоматоз у кроликів має ряд симптомів і ознак:
Тривалість інкубаційного періоду може бути від 3 до 10 діб. Швидкість появи симптомів залежить від показників витривалості організму, а ще від умов утримання.
Якщо заєць виживає після даного захворювання, то у нього розвивається стійкий імунітет до збудника.
У побутових умовах міксоматозом інфікуватися легко, зазвичай дана хвороба переходить від хворих кроликів до здорових. Також до джерел зараження можна віднести особин, які не так давно перехворіли даним захворюванням.
Хвороба може бути у величезній кількості:
Найбільшу небезпеку для здорових кроликів надають виділення зі слизових оболонок заражених тварин. У загиблих особин деталі вірусного організму можуть виникати після семи днів, а в сухих шкурах вірус може зберігатися до 12 місяців.
Важливо! Помітити цю хворобу на першій стадії дуже важко, завдяки цьому особини часто гинуть. Загиблих кроликів потрібно спалити.
Як може передаватися вірус міксоматозу, які причини на це можуть впливати:
Збудник цього інфекційного захворювання має дуже високу активність. Якщо захворіє одна особина, то в недалекому майбутньому може бути інфіковано все поголів’я. Завдяки цьому необхідно стежити за станом кроликів.
Так чим лікувати міксоматоз у кроликів будинку? Більшість лікарів впевнені, що лікування цієї патології має певні проблеми і не завжди призводить до хорошого результату.
Втім, якщо почати лікування міксоматозу у кроликів з перших симптомів, то можна швидко видалити всі прояви цієї патології. Тим більше, зараз є різні варіанти, які можуть швидко вилікувати тварин.
Вакцинація не може повністю захистити кроликів від міксоматозу, проте вона істотно полегшує процес протікання захворювання, і оберігає виникнення цієї патології в перспективі. Також ця терапія в перспективі збільшує відсоток виживання тварин.
Якщо буде проведена вакцинація, то при інфікуванні міксоматозом у кроликів з’являться припухлості і вузлики. Протягом певного часу всі такі симптоми пропадуть самостійно, без застосування цілющої терапії. Термін дії-9 місяців.
Вакцина вводиться підшкірно, внутрішньом’язово і внутрішньошкірно.
При підшкірному використанні вакцину розводять в розрахунку на 1 дозу 0,5 мл розчинника і ін’єктують 0,5 мл в область холки, якщо підшкірно, і в область стегна, якщо внутрішньом’язово.
При внутрішньошкірному введенні доводиться задіяти на одну дозу вакцини 0,2 мл розчинника. Ліки слід вводити в область вух або подхвостового дзеркала в дозі 0,2 мл.
Необхідно підкреслити! Не можна проводити вакцинацію для кроликів молодше 6 тижнів. Щеплення потрібно робити тільки здоровим тваринам, так як вакцинація хворих вихованців — це безрезультатне заняття, яке не робить необхідний ефект і може навпаки спровокувати інфікування.
Після щеплення має бути дотримання карантину протягом максимум 2-ох тижнів. Вироблення стійкого імунітету починається вже з 3-го дня.
Міксоматоз у кроликів можна лікувати антибіотичними засобами. Але антибіотики та імуномодулятори можна використовувати виключно на початковому етапі хвороби. Для оброблення ран з відкритою структурою можна застосувати йодовий розчин зі спиртовою основою. Також можна застосувати мазі, в їх склад входить антибіотик.
При появі перших хворобливих симптомів, потрібно викликати ветеринарного фахівця. Він ретельно обстежує особин з підозрою на міксоматоз, і призначить такі препарати для лікування:
Іноді рекомендується застосовувати пеніцилін у вигляді уколів. Але, перед тим як почати лікування, варто отримати консультацію з ветеринарним фахівцем, так як кожен випадок індивідуальний і самолікування може лише погубити вашого зайця.
Крім цього важливо, щоб хворі зайці добре харчувалися і систематично пили воду. Якщо у них немає апетиту, і вони не можуть їсти самі, то їх необхідно годувати через шприц. У цей час слід давати їжу з великим вмістом вітамінів, наприклад, можна зробити вітамінізовану кашу з гарбуза з ананасовим соком.
Ретельно стежте за станом очей зайця. При сильній сльозоточивості потрібно проводити промивання із застосуванням настоянок на основі ромашки, також підійде традиційний чай. У цей період тварині потрібно тепло, завдяки цьому в місці його змісту повинна підтримуватися температура не менше 20 градусів за Цельсієм.
Необхідно не забувати, що народні методи не зможуть впоратися з міксоматозом. Дуже часто навіть сильні противірусні ліки не можуть видалити цей патологічний процес, що говорити про народні способи лікування.
Однак якщо поруч немає ветеринарного фахівця, а негайно необхідно вжити необхідних заходів для полегшення стану, то можна скористатися сечею, яка може видалити сильне запалення, набряк. у банку слід налити сечу і поставити на сонце, приблизно на 2-3 години. Через пройдений проміжок часу, даними засобом потрібно витерти ділянки з ураженнями. Міксоматоз не вилікується, але до приїзду ветеринара це допоможе спростити стан зайця.
Зрозуміло замість того щоб шукати правильну і ефективну цілющу терапію, краще не допустити виникнення міксоматозу. Дане захворювання дуже небезпечне і дуже часто воно призводить до загибелі всього поголів’я кроликів.
Дізнайтеся про вакцинацію кроликів від міксоматозу.
Профілактика є ключовою умовою, яке допоможе не допустити багато хвороб кроликів, включаючи міксоматоз. Головне, необхідно виконувати важливі рекомендації:
Якщо правильно дотримуватися всіх необхідних рекомендацій, то захворювання кроликів міксоматозом можна успішно уникнути. Дуже важливе-забезпечити правильний догляд і турботу за цими тваринами. Якщо будуть правильно виконуватися всі рекомендації, то зайці будуть правильно розвиватися, у них буде підвищена імунна система, і вони фактично ніколи не будуть хворіти небезпечними хворобами.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…