Стерилізація собаки лапароскопічним методом собою являє малоінвазивну хірургічну маніпуляцію. В процесі проведення процедури, ветеринарний фахівець може не тільки видалити репродуктивні органи самки, а й провести огляд органів порожнини живота з діагностичною метою.
Проводитися лапароскопія за допомогою спеціального жорсткого ендоскопа і апаратури, що вводяться через черевну стінку. Методика стає популярною через те що, що час реабілітації тварини в результаті проведення подібного варіанту своєчасного втручання зменшується в кілька разів.
Лапароскопія-малоінвазивне своєчасне втручання з метою діагностики стану органів порожнини живота і малого таза, а ще з метою видалення репродуктивних органів самки, проводитися виключно під загальною седацією.
Для виконання операції лапароскопічним методом у ветеринарній клініці обов’язково зобов’язані бути спеціалізовані підставки, що дозволяють перевертати собаку на бік в процесі проведення своєчасного втручання. Спочатку в область порожнини живота вводитися голка на відстані вище пупка і проводитися надходження вуглекислого газу з метою роздування живота. Процес іменується пневмоперитониумом.
Після здійснення пневмоперитонеумам, вводитися троакар, що дає можливість в подальшому ввести спеціалізовану камеру для здійснення відеоспостереження в процесі проведення хірургічної дії. Як виключно доктор проводити огляд органів порожнини живота, починають введення другого спеціального троакара для проведення конкретно самої дії з видалення репродуктивних органів.
Професійний доктор за допомогою введеної камери знаходить роги матки і придатки. Іншим етапом проведення стерилізації собаки лапароскопічним методом вважається піднесення рогів матки до очеревини для подальшої фіксації. Проводитися це за допомогою оваріоектоміческой голки.
Далі по черзі проводять коагуляцію зв’язок, що підтримують яєчники, поряд з судинами. Останній етап-надріз зв’язок і виведення рогів і тіла матки з порожнини живота назовні з подальшим появою кукси. Кладуться хірургічно шви на черевній стінці із застосуванням саморассасивающіхся ниток. Краї рани заклеюють спеціальним медичним клеєм.
Сам процес операції триває близько 10 хвилин, але лише за умови виконання дії досвідченим ветлікарем.
Час знаходження собаки в глибокому наркозі зменшується, що теж сприятливо впливає на процес виходу з наркозу і подальшої реабілітації.
Не звертаючи уваги на те, що лапароскопічна стерилізація собак стає популярним серед господарів тварин на увазі невеликої інвазивності, показаний цей вид позбавлення репродуктивної функції наступним тваринам:
Чи не найкраще проводити лапароскопічну стерилізацію самкам, які мають в анамнезі такі патологічні стани:
Заборонено проводити лапароскопічну стерилізацію собакам з складними процесами запального характеру в порожнині живота, при розвиненому спайковому процесі, діагностованих діафрагмальних грижах і травмах самої діафрагми.
Як і будь-яке своєчасне втручання, хоча і яке відноситься до малоінвазивних, має ряд хороших моментів і протипоказань. Плюсами стерилізації собак лапароскопічним методом вважаються:
Плюсом лапароскопічної стерилізації вважається те, що в процесі проведення хірургічної дії, ветеринар має можливість провести обстеження органів порожнини живота. Це дає можливість виявити можливі патології, крім проблем в репродуктивній системі. Крім того, в процесі проведення лапароскопічної дії, існує можливість відразу видалити патологічний осередок.
На відміну від порожнинної методики стерилізації, догляд за собакою після лапароскопії по максимуму простий, а дуже важлива і обов’язкова необхідність колоти вихованцеві Додаткові медикаментозні препарати відпадає.
До хороших моментів лапароскопії можна віднести і те, що ризик розвитку спайкового процесу в кишечнику та інших внутрішніх органах зводитися до мінімуму, на відміну від порожнинних своєчасних втручань.
Серйозним недоліком лапароскопічної стерилізації собак, вважається те, що маніпуляція складна, і не всі ветеринарні хірурги володіють методикою її проведення. Спеціаліст повинен бути висококваліфікованим, мати досвід в проведенні подібних маніпуляцій.
Доктор обов’язково зобов’язаний знати всі тонкощі і точно вивчити анатомічну будову собаки. У ветеринарній клініці має бути технологічне обладнання і створені всі умови для проведення малоінвазивних операцій.
Більшість ветеринарних докторів воліють стандартну порожнинну операцію стерилізації, так як, роблячи розріз, доктор своїми очима бачить стан тканин матки і яєчників.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…