Підбираючи засіб для захисту домашнього улюбленця від ектопаразитів, власникам пропонують дивитися на спеціалізовані краплі. Даний засіб вважається багатофункціональним, захищаючи тварину від кровосисних паразитів на тривалий період. Наносять краплі в область холки так, щоб тварина їх не змогло злизати.
Завдяки власним властивостям проникати в жировий прошарок, не потрапляючи в центральний кровотік, Препарати від ектопаразитів у вигляді крапель, створюють максимальний захист для організму тварини.
Ефективність крапель залежить від декількох параметрів. Перш за все, це речовини, які входять до складу і завдають невиправної шкоди ектопаразитів, що харчуються кров’ю теплокровних тварин.
Величезне значення в тривалості впливу має частота миття тварини. Якщо володар схиблений на чистоті кішки і часто миє її, ефект триває всього кілька тижнів. У разі рідкісного миття, виражений ефект від обробки триває пару місяців.
Вибирається препарат від паразитів у вигляді крапель персонально, беручи до відома вік і вагу тварини. Відмінність кошти, приготованих для молодих або ж дорослих кішок, полягає в концентрації і вигляді токсичної речовини, що надає поганий вплив на психіку кліщів.
Фармацевтичні ветеринарні компанії пропонують на ринку дуже багато і самих різних препаратів, приготованих для боротьби з ектопаразитами. Спеціальної уваги заслуговують власне краплі, за рахунок простоти нанесення і тривалості ефекту. В основному, компанії створюють засоби для боротьби не тільки з іксодовими кліщами, а й іншими ектопаразитами – блохами, волосоїдами.
Робочий принцип комплексних препаратів від зовнішніх паразитів, що харчуються кров’ю, полягає в токсичних речовинах. Є думка, що інсектоакарициди проникають в системний кровотік. Насправді, речовини потрапляють на покрив шкіри, звідки проникають в шари підшкірної клітковини, минаючи мережу капілярів.
Ліпотропні властивості більшості сучасних інсектоакарицидів дозволяють протягом 24 годин рівномірно розподілиться по всьому покриву шкіри, проникаючи в фолікули волосся і залози, що продукують себум (шкірне сало). З цим пов’язано і довгий вплив на паразитів – від 1 до 2-3 місяців.
Після нанесення особливого засобу від кліщів, бліх і волосоїдів у вигляді крапель, ефект можна спостерігати тільки після мінімум 12 годин. Краще почекати 2 доби. Грає роль не тільки дозування, але і вид активного компонента застосовуваного препарату.
Плануючи поїздку за місто з кішкою, володар повинен потурбуватися про протипаразитарної обробці заздалегідь. Краплі на холку мають ряд обмежень (наприклад, деякі засоби не допускається застосовувати для обробки кішок під час вагітності, лактації та маленьким кошенятам). Однак при цьому, засіб у вигляді маслянистої рідини з інсектоакарицидною дією, має кілька позитивних якостей, будучи самим з досить ефективних і комфортних в застосуванні.
Перед тим як наносити на холку тварини підібраний препарат, слід в обов’язковому порядку отримати консультацію з ветеринарним фахівцем і уважно підійти до вивчення інструкції по використанню. Важливо вивчити всі можливі протипоказання, побічні ефекти, а ще дотримуватися дозування і частоту нанесень.
Речовини, які застосовуються для створення спеціалізованих крапель, називаються інсектоакарицидними. Направлено їх дію на припинення нервових імпульсів у комах. Вибрати препарат для боротьби з кліщами і блохами, допоможе ветлікар. Це пов’язано з тим, що не всі інсектоакарицидні засоби моно застосовувати для обробки вагітних кішок, маленьких кошенят або тварин з ослабленою імунною системою. Котам-алергікам, засіб також вибирається персонально.
Серед найбільш популярних крапель в холку від кліщів, бліх і волосоїдів, виділяють:
Обробка кішок від самих різних екто і ендопаразитів, повинна проводитися систематично, незалежно від сезону їх активності. Великої уваги заслуговує обробка в період з весни по осінь, так як власне на цей період припадає пік активності іксодових кліщів та інших кровососів.
Вибрати потрібний препарат допоможе ветлікар, виходячи з особливостей тварини, породної приналежності, життєвого способу і віку. На фармакологічному ветеринарному ринку представлений великий спектр протипаразитарних засобів для боротьби з кліщами і блохами. Перевага віддаються власне краплях, так як вони легкі в нанесенні, володіють низькою кількістю побічних явищ, однак при цьому відрізняються ефективністю.
Необхідно розуміти, що тривалість впливу підібраного інсектоакарициду буде залежати не тільки від фірми виробника, але і подібних факторів, як миття тварини. Ефект від протипаразитарного препарату зберігається від 2 тижнів (при частому митті тварини), до 2 місяців. Якщо володар часто миє кішку з шампунем, то проводити протипаразитарну обробку потрібно в пік активності кліщів.
При підборі препарату береться до уваги вік і вага тварини, а ще схильність до наявності реакцій алергії. Краплі від кліщів від знаменитих виробників протипаразитарних засобів мають низьку токсичність, однак при індивідуальній непереносимості окремих елементів як правило провокують розвиток реакції алергічного типу. В основному, це тутешня реакція у вигляді свербежу і почервоніння в місці нанесення засобу.
При появі неординарної реакції, неухильно рекомендується звернутися до ветеринарного професіонала, маючи при собі флакончик від протипаразитарних крапель.
Визначальний параметр-правильне нанесення засобу. Краплі необхідно акуратно наносити тільки в область холки тварини, на чистий і сухий покрив шкіри. Для вагітних кішок, які годують або ж присутніх в стадії виснаження (при порушенні роботи імунної системи), препарати вибирають персонально. Перевагу віддають засобам з рослинними елементами або ж речовин з невеликою концентрацією отруйних речовин.
На свій розсуд з метою уникнення розвитку побічних ефектів, заборонено змінювати дозування. Те ж стосується і навмисного заниження дозування-препарат просто не подіє, а тварина піддасться ризику нападу кліщів з подальшим розвитком складнощів.
Серед побічних ефектів, що спостерігаються дуже і дуже рідко при індивідуальній гіперчутливості до компонентів інсектоакарицидної кошти, виділяють такі:
Поява одного з перерахованих вище симптомів, привід негайно звернутися до ветлікаря, заздалегідь помивши тварина під проточною теплою водою з використанням мила.
Застосовують інсектоакарициди, не звертаючи уваги на їх малу отруйність, дуже обережно. Нанесення проводитися господарем кішки або ж ветлікарем в області між лопатками на неушкоджену шкіру.
Рекомендується зробити пару крапель уздовж хребта в області холки і помасажувати пару хвилин для посилення кровопритоку до цього місця і швидкому всмоктуванню препарату.
Маніпуляція з протипаразитарної обробки проходить в рукавичках. Після обробки людина повинна обов’язково промити руки з милом.
Після нанесення, доводиться стежити, щоб кішки (якщо їх декілька в будинку), не терлися одна об одну і не намагалися злизувати засіб до того часу, поки місце нанесення не буде сухим. Купати тварину після обробки не слід протягом 2-х діб.
Одночасно з обробкою тварини, експерти радять проводити обробку місця, де спить тварина. Підстилку можна прати в машині для прання при високих градусах, а підлогу мити з особливими засобами для дезінфекції.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…