Линька у кішок — це цілком нормальний процес: частина волосся випадає, щоб тварині не було жарко, а часом шерсть просто змінюється на новий покрив. Здоровий вихованець линяє 2 рази протягом року — зазвичай це відбувається навесні і восени, а для котів, які регулярно живуть вдома без вигулу, линька дозволяється цілий рік.
Але часто буває, що відбувається дуже сильне випадання шерсті, і це привід подумати про стан здоров’я кота.
Є різні причини сильної линьки у кішок і котів.
Потрібно обов’язково знати, що залежно від породи, кішка може линяти різною мірою. Так, до вихованців, які сильно линяють, відносять екзотів, мейн-кунів, персів, а ще британців. У таких кішок у підшерстку багато пуху, і він вимагає частої заміни, причому навесні линька набагато інтенсивніша, ніж восени.
Балінезійська, ангорська і сомалійська кішка, а ще британська і шотландська висловуха належать до тварин, які стримано линяють. Їхню шерсть, що випадає, дуже легко прибрати з килима і меблевих предметів. А ось сіамці, абіссінські, британські та бенгальські коти майже не мають підшерстя, тому линяють нечасто, швидко і практично непомітно.
Фактично кішки, що не линяють, були виведені вченими в результаті дуже тривалої селекції — до них відносять безшерстих сфінксів і лапермів — заростаючих сфінксів, які линяють тільки кілька разів за власне життя.
Боротися з линькою вдома можна і необхідно. Є кілька експрес-засобів, які допомагають дуже швидко позбутися випадіння волосся і зробити менше линьку.
Варто звернути Вашу увагу на те, що всі вищенаведені рекомендації — не що інше, як способи усунення симптомів. На превеликий жаль, абсолютно не завжди можна впоратися з проблемою без звернення до ветеринара.
Якщо причина линьки тварини пов’язана з порушеннями роботи її органів, що знаходяться всередині і систем, то без медикаментозного лікування навряд чи можна обійтися.
Якщо всі вищенаведені заходи не поліпшили стану тварини, потрібно провести обстеження, яке можна зробити у ветклініці. Результати покажуть наявність паразитів, грибка, процесів запалення або гормональних порушень — за цих обставин лікар вибере потрібні препарати і призначить необхідні дії. Здебільшого, за вчасно розпочатого лікування хвороба швидко купірується і незабаром линька закінчується.
Проблема шерсті у квартирі завжди неприємна для господинь — це не тільки псує вигляд приміщення, роблячи його недоглянутим і антисанітарним, а й стає частою основою захворювань, пов’язаних з алергією, у дорослих і дітей. Так чи інакше, волосся необхідно позбуватися, і найоптимальніше для цього застосовувати пилосос із турбощіткою. Під час прибирання вона дуже швидко намотує котяче волосся, навіть дуже дрібне, а щоб процес пройшов ще успішнішим і швидшим, можна заздалегідь розсипати по поверхні тонкий шар соди — ця речовина має особливість розм’якшувати волосини, і прибирання займає значно коротший час.
Роботи-пилососи підтвердили власну велику ефективність в очищенні кімнат від котячого ворсу, особливо водні та вакуумні моделі. Пам’ятайте, що одного пилососа для ефектного прибирання замало — останнім етапом завжди має бути миття підлог і обробка поверхні меблів трохи вологою ганчіркою.
Якщо ви не є власником пилососа, то на допомогу прийде звичайна дитяча щітка, придбати яку можна в будь-якому госп. магазині. Хорошу ефективність має і гумова щітка — А справа вся в тому, що гума має виражену електрику, яка виникає в результаті тертя, і котячі волоски з поверхні притягуються до матеріалу.
Для позбавлення меблевих предметів від ворсу найкраще придбати спеціалізований валик з клейкою основою, можна використовувати той, який застосовують для очищення одягу від ковтунців.
Як невідкладний засіб можна скористатися скотчем — для цього шматок липкої стрічки приклеюють до матеріалу і різко смикають — ворсинки липнуть до клейкої сторони. Кожен відріз стрічки можна застосовувати кілька разів.
Велику роль у профілактиці надмірної линьки котів і кішок відводять застосуванню мінерально-вітамінних комплексів на основі таурину та біотину. Доведено, що дефіцит таких елементів в організмі тварини викликає запалення волосяних фолікулів і стає частою основою випадіння шерсті. Незліченна кількість біотину міститься в жовтку курячого яйця, проте цей продукт не рекомендується давати пухнастим улюбленцям частіше ніж 1 раз протягом тижня, і то в невеликій кількості. Завдяки цьому продукт ніяк не здатний задовольнити необхідність у вітаміні Н у котів.
Все це зумовило необхідність застосування готових комплексів.
Вживання вітамінів сприяє нормалізації метаболізму в покривах шкіри вихованця, підтримує натуральну красу шерстки, допомагає поліпшенню гладкості шкіри.
Тому багато заводчиків породистих котів обов’язково вводять у корм власних вихованців необхідні препарати перед виставками.
Крім того, постійний прийом біотину в комбінуванні з сіркою має загальнозміцнювальний вплив на організм улюбленців і сприяє підвищенню імунітету, покращує відновлення тканин, прискорює загоєння ран. Споживання таурину в конфігурації з біотином нормалізує роботу органів кишково-шлункового тракту, сприяє нормалізації серцево-судинної діяльності, чинить найліпший вплив на функціонування печінки та нирок.
Дуже великою популярністю у заводчиків користуються такі комплекси вітамінів.
Пам’ятайте, що під час вживання вітамінів необхідно точно дотримуватися пропонованих дозувань — для тварини небезпечний не тільки дефіцит вітамінів, однак і їх надлишок.
Якщо улюбленці отримують завищені дози мікроелементів, то відбуваються такі патологічні зміни, як збільшення печінки та селезінки, відкладення кальцію в органах і тканинах, що спричиняє не тільки випадання шерсті, а й зміни складу крові кішки.
Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…
Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…
Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…
Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…
Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…
Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…