Categories: Тварини

Кішка свербить

Кішки-охайні тварини. Вони регулярно вилизують ділянки забруднень, а ще намагаються вичесати нашкірних паразитів, якщо такі є. Але є ряд інших причин, що викликають у вихованця свербіж.

Якщо кішка свербить регулярно і при цьому відчуває певний дискомфорт, то в подібному випадку рекомендується звернутися за допомогою до ветлікаря, так як причин свербіння існує необхідна кількість.

Поява сверблячки-один з найбільш частих ознак захворювання покриву шкіри. Сверблячка може бути локалізованим в одній ділянці або ж рапространяться на все тіло тварини. З’являється він в результаті внутрішніх порушень в організмі або ж через наявність екто паразитів на шкірі або ж бактеріальної інфекції.

Не потрібно займатися самолікуванням, так як поява свербежу, тільки одна з ознак, що вказують на наявність порушення в організмі вихованця.

Причини появи свербежу у кішок

Вилизування вовни і маленькі чухання лапами своєї вовни, тим більше після сну – вважається найважливішим ритуалом тваринного і відноситься до нормальних станів.

Якщо кішка регулярно вилизується і свербить, то основою можуть бути блохи. Дуже актуально поява свербежу від укусів бліх влітку, коли паразити відрізняються дуже високою активністю. Проведення постійних протипаразитарних обробок, звільнить вихованця від дискомфорту, принесеного блохами, а теж дасть можливість уникнути небезпечних хвороб, які комахи сисні кров і паразити переносять.

Якщо ж кішка регулярно свербить і лижеться, але бліх немає, то в подібному випадку варто відвідати ветеринарну клініку для діагностування. Це дає можливість виявити точну причину і призначити адекватне раннє лікування, захищаючи вихованця від складнощів.

Дуже частими причинами виникнення свербежу у кішок без діагностованих бліх, вважаються:

    . Кішка часто свербить і миється, відчуваючи сильний дискомфорт через подразнень на шкірі. Алергічна реакція може з’явитися в результаті погано обраних гігієнічних засобів, а ще при порушеннях в живильному раціоні. Особливо часто тварини страждають від харчової алергічні реакції, яка не є небезпечною для вихованця, але виявляється характерними дискомфортними відчуттями. Кішка намагається почухати сверблячі частини тіла, роздряпуючи собі мордочку і мочки вух, вилизує і люто покусує подушечки лап. Лікування алергічні реакції полягає в виключення контактування тварини з потенційним дратівливим аргументом. Призначається лікувальна дієта і спеціалізовані протиалергічні препарати, що дозволяють дуже швидко прибрати симптоми патологічного стану.
  1. Укуси комах. Якщо кішка свербить, коли немає бліх, яких не бачить володар, це не означає, що основою виникнення свербежу є кровоссальні паразити. Блохи нечасто живуть на тілі власного потенційного господаря. У переважній більшості паразити насмоктуються крові і зістрибують з тіла кішки, підбираючи для подальшого розмноження тихі і відокремлені місця (лежаки, щілини в підлозі, за меблями). Основою сильного свербіння на шкірі у кішки без ознак бліх, можуть бути і інші паразити – волосоїди і кліщі. У ветеринарії дуже часто діагностують такі захворювання у кішок як саркоптоз, демодекоз і отодектоз. і бактеріальна хвороба. Шкіра вихованцем, також як і слизові оболонки, містять пристойну кількість бактеріальних і грибкових мікроорганізмів. У нормальних умовах, вони не завдають шкоди організму, будучи частиною нормальної мікрофлори. Однак в разі ослаблення імунного захисту, бактерії і грибки починають активно розмножаться, провокуючи запальні процеси на шкірі. При бактеріальної інфекції тварина сильно свербить. Іноді кішка свербить до болячок, провокуючи рознос інфекції на нові ділянки. нейрогенного характеру. В результаті перенесеного тваринам стресу, вірогідна поява такого симптому, як підшкірний свербіж. Обумовлений дерматит нейрогенного характеру близьким розташуванням закінчень нервів до сосочкового шару дерми. Вихованець свербить до крові, агресивно поводиться, намагається сховатися від людей. Без з’ясування точної причини, що спровокувала стрес, а ще без прийому седативних засобів, тварина буде продовжувати мучаться від сильного свербіння. . Популярна причина, чому кішка сильно свербить. Збудник захворювання-грибкова хвороба. Викликає сильний свербіж у тварини на тілі, а ще завжди супроводжується втратою шерстного покриву. Тварина з діагностованою трихофітією обов’язково необхідно ізолювати від інших вихованців, а тим більше дітей. Це пов’язано з тим, що захворювання здатне передаватися і людям. При постійних расчесах на тілі з’являються маленькі тріщини і ранки, в які часто проникають патогенні мікроорганізми, викликаючи запальні процеси.

Захворювання покриву шкіри у кішок можуть виявитися причиною не тільки сильного свербіння, але і привести до появи болячок на шиї, в області близько хвоста, та й по всьому тілу. Причинами виникнення подібного явища можуть бути патології, пов’язані з подібним захворюваннями як:

  • піодерміт-в результаті проникнення патогенних бактеріальних мікроорганізмів в глибокі шари сосочкового шару дерми, з’являється процес запалення, що відрізняється сильним нагноєнням, свербінням і випаданням вовняного покриву;
  • хейлетіеллез-передається людині і спровоковано дуже і дуже маленькими кліщами, які при проходженні в покривах шкіри прогризають собі шляхи, що харчуються лімфою і тканинним ексудатом;
  • нотоедроз — також вважається кліщовим захворюванням, відрізняється сильним свербінням, появою дрібних бульбашок на шкірних покривах, що покриваються після розчісування корочками.

Іноді господарі можуть помітити, що кішка свербить від крапель від бліх, якими було оброблено тварина. Основою такого прояву може бути алергічна реакція на основний діючий елемент препарату.

Крім цього, вихованець при невірно здійснюється обробці отримує сильний стрес, що теж провокує виникнення свербежу.

Неправильна невелика дозування лікарського препарату може привести не до знищення паразитів, а навпаки, привести їх в дію. Вони стають більш агресивними, сильніше і активніше кусаючи кішку.

Діагностика

Те, що кішка часто свербить і миється, не повинно залишитися без уваги власника. Не потрібно займатися самолікуванням і знайти причину виникнення свербежу самостійно. Рекомендується звернутися до професіонала для постановки точного діагнозу, заснованого не тільки на клінічному огляді, а й на лабораторних аналізах. Лабораторна діагностика базується на наступних пунктах:

  • взяття біоматеріалу для досліджень-зішкріб ураженої ділянки покриву шкіри, мазок з вуха (якщо у кішки сверблять вуха), мазки з носа і змиви рідини з очей;
  • при підозрах на харчову алергічну реакцію, призначається елімінаційна дієта, що виключає різні компоненти з харчування, що дозволяє видалити свербіж у кішки;
  • посів на визначення патогенної бактеріальної мікрофлори;
  • цитологічні дослідження;
  • аналіз крові для визначення титру імуноглобулінів Е при підозрі на контактну алергічну реакцію;
  • хімічний аналіз крові.

Лікування

Якщо кішка часто свербить і миється, то в подібному випадку доктор повинен провести повну перевірку і виявити причину. Залежно від того, що стало важливим фактором, ветеринаром розробляється індивідуальна схема лікування, спрямована на видалення збудника або провокуючого фактора.

Коли кішка часто свербить і лижеться якщо є наявність бліх, природно потрібно проведення протипаразитарної обробки. Медичний препарат підбирає ветеринар, беручи до уваги вагу, вік і загальний стан організму тварини.

Під час обробки від бліх, доведеться проводити і дезінфекцію приміщення, де живе і спить вихованець (лежаки, будиночки, дивани). Симптоматичне лікування в себе включає використання самих різних мазей і лініментів, якими потрібно обробляти пошкоджені місця на тілі тварини.

Якщо основою виникнення свербежу у тварини стала алергія-потрібно зупинити контакт тварини з провокуючим аргументом. Харчова алергічна реакція у кішок лікуватися шляхом усунення алергену з харчування. Однаково важливо ретельно стежити за тим, щоб тварина нічого не отримувало з людського столу – копчене, солоне, смажене, борошняне і солодке.

Лікування алергії на їжу в себе включає застосування протиалергічних препаратів внутрішнього і зовнішнього застосування. Антигістамінні ліки застосовують строго за призначенням лікаря, точно дотримуючись дозуванні.

У разі приєднання до первинного захворювання, що викликало свербіж, секундарної мікрофлори, доктором призначається курс антибіотикотерапії. Для загального підтримки організму призначаються вітамінні препарати, імуностимулятори та гепатопротектори.

Профілактика

Зменшити небезпеку появи свербежу на тілі у домашньої кішки, можна якщо дотримуватися золотих правил утримання та гігієни вихованки. Потрібно систематично проводити протипаразитарну обробку, в себе включає усунення бліх, кліщів і волосоїдів. Не потрібно чекати, коли тварина почне свербіти, а обробляти в призначені терміни.

Однаково важливо проведення діагностичних оглядів у ветеринарній клініці 1 раз в 6 місяців. Це дасть можливість вчасно виявити захворювання і призначити адекватне лікування, що дозволяє обійтися без великих наслідків.

Дуже важливо дотримуватися режиму годування і стежити за збалансованістю харчування. Бажано перевести вихованця на якісний гранульований корм, у якого в складі будуть всі корисні вітаміни, мінерали та поживні речовини.

Володар повинен дотримуватися чистоти в приміщенні, де знаходитися тварина, а ще виконувати постійні процедури гігієни для тварини.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

4 дні ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago