Зміни в поведінці домашнього улюбленця ніколи не з’являються без причини. Володар тварини, що відмовляється від сухого корму, повинен піддати аналізу стан кішки і з’ясувати причину того, що відбувається.
Основою відмови кота від вживання сухого корму можуть бути порушення апетиту, не пов’язані з труднощами зі здоров’ям. Але наявність супутньої симптоматики або системних хронічних хвороб у кота – привід для хвилювання.
Голодування не тривалого періоду-до 1 доби, не заподіє шкоди здоров’ю, але причини, що спровокували патологічний стан, як правило викликають загибель вихованця.
Факторів, що провокують відмову кішки від сухого корму багато. Розділяють їх на тілесні і патологічні. Патологічними факторами є захворювання, інтоксикації, інфекційні ураження, запальні процеси в травному тракті, ураження центральної нервової системи, гельмінтози.
Якщо кішка проявляє інтерес до корму, принюхується, але в останній момент починає відвертатися, основою здатне послужити новоутворення в шлунково-кишковому тракті, запалення або ж наявність стороннього предмета.
Проблеми з травним трактом не охоплюють виключно кишечник і шлунок. Патологічні зміни здатні охоплювати слизові оболонки порожнини рота. Захворювання зубів завдають вихованцеві дискомфорт при поїданні сухого корму, при цьому інтерес до розм’якшеної їжі і паштетів зберігається. У бажанні позбавиться від дискомфорту і хворобливих почуттів, кішка може почати гризти тверді предмети.
Основою відчуття дискомфорту і болю в порожнині рота при прийомі їжі, як правило служать нові освіти. Травмуючись твердими видами їжі, нові освіти завдають не тільки біль, але і починають кровоточити. Визначати пухлини в пащі у кішки можна особисто при докладному огляді.
Спровокувати відмову від їжі і втрату апетиту здатні проблеми з кістковими і м’язовими структурами. Тварина накульгує, відчуває біль. У більшості випадків відзначаються порушення процесів регуляції актів калоизвержения і сечовипускання. Потрібно якомога швидше звернутися за допомогою до ветеринарної клініки. майстер професіонал проведе всі необхідні дослідження, що дозволяють виявити причину порушень.
Відмова кішки від поїдання сухого корму також може бути спровокований наступними патологічними станами:
У більшості випадків, відмовляється їсти тварина, страждає від порушень органів нюху і зору. Неприваблива для кішки їжа, тим більше у вигляді сухих гранул, повинна бути замінена на більш привабливу.
Власникам рекомендується розбавляти сухі гранули спеціальним паштетом або застосовувати значну частину вологих кормів. Кішки, що знаходяться на натуральному харчуванні, повинні отримувати злегка підігріту їжу, так як її якості смаку підвищуються.
Крім патологічних причин відмови кішки від поїдання сухого корму, існують і тілесні фактори. До них відносять:
Певні власники домашніх кішок, помічають, що іноді тварина відмовляється на весь день від їжі, а потім починає їсти, нібито нічого не сталося. Це пов’язують з природним інстинктом очищення або розвантажувальним днем.
Кішки інстинктивно відчувають, що організму потрібно спокій, особливо травному тракту, тому можуть не їсти 1-2 доби, при цьому регулярно споживаючи воду. При відсутності додаткової симптоматики-хвилювання, біль, виділення, байдужість у тварини, приводів для переживань немає.
Перше, що повинен зробити володар – ретельно подивитися за поведінкою тварини. Якщо кішка відмовляється від сухого корму, однак при цьому їсть вологі корми або паштет, вказує на те, що сухий корм може бути зіпсований.
Важливо провести зоровий огляд вихованця, відзначаючи будь – які зміни-виділення з очей або носа, алергічне прояв на шкірному покриві, запальні процеси, початок зневоднення організму. варто оглянути перш за все стан слизової оболонки порожнини рота, відзначаючи будь-які зміни у вигляді кровотеч, пухлин і почервоніння.
Довгий відмова від корму протягом 2 діб, говорить про порушення в організмі і вимагає втручання ветеринарного фахівця. В іншому випадку, дистрофічні процеси в органах і тканинах забезпечені.
Термінового втручання професіонального доктора вимагають такі стани у тварини як:
Негайно звертатися за допомогою до ветеринарної лікарні потрібно при неможливості тваринам самостійно спорожнити кишечник або сечовий міхур, при нудоті і блювоті, проблеми в роботі кістково-м’язового апарату.
Уважне ставлення до будь-яких змін в стані здоров’я вихованця, дасть можливість вчасно звернутися до професіоналів і зберегти улюбленцю життя.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…
Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…
Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…
Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…
Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…
Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…