Кашель у кішки дуже часте явище, яке вказує на роздратування центру в головному мозку. Причин виникнення кашлю у домашнього вихованця, нібито він подавився, може бути кілька. Неприпустимо залишати таку ознаку без уваги, так як провокуючим аргументом як правило виступає як простудна хвороба, так і серйозні форми бронхіальної астми.
Ретельно спостерігаючи за твариною і зміною в здоров’ї і стані, володар може без сторонньої допомоги визначити деякі причини, що спровокували кашель.
За власною природою кашель не вважається захворюванням. Це незвичайний сигнал організму, своєрідний рефлекс, що з’являється в організмі при подразненні конкретних ділянок респіраторного тракту.
Основою може бути домашній пил, хімічні речовини (різні кислотосодержащие речовини і луги), патогенні бактеріальні мікроорганізми, віруси і спори грибків. Завдяки появі кашлю, організм намагається самостійно видалити дратівливий фактор-слиз, ексудат з’являється при запальних процесах, чужі тіла.
Потрібно розуміти, що провокує кашель у кішки, для швидкого звернення до ветеринарного професіонала за допомогою і детальною діагностикою. Виключно в умовах ветеринарної клініки кішці допоможуть надати адекватне лікування.
Проводячи спостереження за тим, як вихованець кашляє, інстинктивно проводитися аналогія з людським кашлем. Але на відміну від людини, під час кашлю стають в конкретній позі, витягаючи шию чим побільше вперед, видаючи звуки, що нагадують напад блювоти.
За власною природою механізм кашлю виконується в результаті великого роздратування рецепторів слизової оболонки, що вистилає респіраторний тракт (носові ходи, бронхіальне дерево або ж самі легені).
Дуже часто основою сильного кашлю у кішки стають процеси запального характеру, що протікають в області дихального тракту. В результаті розвиненого патологічного процесу, з’являється сильне накопичення нестандартного секрету-слизу, в просвіті гортані.
Організм намагається позбутися від дратівної фактора. У певний центр головного мозку надходить сигнал, що передається по нервових завершеннях, провокуючи роздратування кашльового центру. Від цього центру відходять імпульси в гортань. На тлі цього процесу м’язові волокна, що знаходяться в гортані під дією реакції, зменшуються.
При здійсненні акту видиху голосова щілина відкрита, тому з’являється своєрідний звук, іменований кашлем. Завдання власника-вчасно виявити аналогічний видаваний звук і прийняту позу. Це дозволить вчасно звернутися до професіонала за допомогою, не допустивши розвитку допустимих складнощів.
Потрібно знати, які на сьогоднішній день є види кашлю в ветеринарії, їх відмінні специфіки і результати, які вони несуть для нормального стану вихованця.
Ветеринарні доктора поділяють кашель у домашніх кішок на більше десяти видів. Кашель може бути гострого характеру або ж приймати затяжну форму.
Гостра форма кашлю характерна різким появою реакції, а тривалість може становити від декількох діб до 1 тижня.
Хронічний вид кашлю може тривати від декількох тижнів до пари місяців.
Також поділяють кашель за звучанням-приглушений і гучний, за характером супутніх виділень — сухий або ж вологий.
Зі свого боку сухий вид кашлю має власну симптоматику. Кішка хрипить, а виривається кашель поривчастий і гучний.
Вологий вид кашлю відрізняється появою своєрідних булькаючих звуків, супроводжуючись виходом слизового секрету, мокротиння або ж навіть крові.
Час доби, коли виникає сухий або вологий кашель, абсолютно не має значення.
При слабкій силі кашлю, тварина сильно не напружується. А ось для сильного, характерна наступна клінічна картина – кішка кашляє і хрипить, витягаючи і притискаючись, нібито у неї виникла нудота і блювота.
Володар вихованця повинен відзначати будь-які особливості, під час кашлю у кішки, що дасть можливість ветлікарю скласти більш точну картину того, що відбувається при зборі анамнезу і визначити точний фактор, що спровокував патологію. Крім цього, детальний анамнез дає можливість підібрати правильну і максимально ефективну тактику лікування.
Якщо відзначається не тільки кашель, але і закладений ніс у кішки, цей вид патологічного процесу називають респіраторним. Може збільшуватися показники температури тіла, загальний стан пригнічений.
Комплекс симптомів поряд з кашлем може вказувати на початок процесу запалення в легенях або бронхіальному дереві. Відмінні симптоми з’являються не відразу, а через певний проміжок часу. З наростанням симптоматики, кашель буде дзвінким і сухим, без виділень нестандартного секрету, мокротиння і крові.
Визначають у ветеринарній медицині і інший вид кашлю-кардіальний. Серцевий вид кашлю розвивається при патологічних процесах, що з’являються в міокарді. Даний кашель не супроводжується відділенням мокротиння і слизу.
Головна причина появи кардіального кашлю-сильне потовщення стінок міокарда або ж накопичення патологічного ексудату в легеневих структурах, спровоковано порушеннями в колі кровообігу. При кардіальному кашлі зустрічається наступна симптоматика-кішка складно дихає, нібито їй не вистачає повітря. Замість дихання носа, відзначають вдих, здійснюване ротом.
Кашель може з’явитися в результаті подразнення слизових оболонок чужорідними протеїновими елементами – алергія. При слабкій реакції, вихованець може іноді просто покашлювати, спостерігаються витікання з носа.
Алергічні реакції сильного характеру може викликати кашель такої міри, що тварина починає задихатися. У даних випадках потрібно негайно звертатися в цілодобову ветеринарну клініку за невідкладною допомогою.
Факторів, чому кішка кашляє дуже багато. Серед ключових значаться алергії, чужі тіла в респіраторному тракті, бронхіальна астма, гельмінти, запальні процеси в легенях, віруси і хвороби серця.
Алергія у кішки з’являється при попаданні дратівної фактора в респіраторний тракт. Основою алергічні реакції може стати домашній пил, хімічні речовини (засоби для миття, аерозолі, наповнювачі для лотків), погані сухі корми і хімія, що застосовується для ремонту.
Деякі кішки страждають від алергічні реакції, спровокованої сезонним цвітінням рослин. Кашель вимальовується і у кішок, господарі яких курять. При диханні тварини чутися булькають і хрипить звуки.
Іншою основою кашлю у кішки стають чужі предмети, що застрягли в глотці або носових ходах. Це можуть бути дрібні кістки і предмети, а ще тріхобезоари (грудочки вовни). В даному випадку кішка кашляє і хрипить, намагаючись відкашлятися і позбавиться від дратівної предмета.
Бронхіальна астма, небезпечне загальний стан здоров’я тварини, симптомом якого вважається сильний затяжний кашель і загальне погіршення стану вихованця. Астма часто пов’язана з генетичною схильністю і може з’явитися на тлі звичайної алергічні реакції.
Основою кашлю виступають і гельмінтози. Це одна з найбільш часто діагностованих причин кашлю тварини.
Неправильно господарі кішок думають, що паразити вражають виключно кишковий тракт. Насправді, легеневі гельмінти, більш небезпечна і часто призводять до смертельного результату, вражаючи респіраторну систему тварини.
Під час дихання чутні хрипи у кішки, спровоковані дуже високим виробленням слизу для якнайшвидшого позбавлення від циститу.
Запалення легенів-захворювання, що вражає знаходяться знизу частини системи дихання. З’являється, в основному, на тлі бактеріальних і вірусних інфекцій респіраторного тракту, нечасто розвиваючись самостійно. Крім кашлю, у тварини спостерігаються порушення в диханні, пристойну кількість виділеної мокроти і слизу, погіршення загального стану тварини і збільшення показників температури тіла.
Основою неординарною реакції організму у вигляді кашлю виступають найрізноманітніші вірусні інфекції, що вражають ніс, глотку, бронхіальне дерево і легені. Найнебезпечнішими є вірусний ринотрахеїт, кальцівіроз. Крім кашлю у кішки діагностують апатію, пригнічення загального стану і відмова від прийому їжі. Дуже часто вірусні інфекції супроводжуються збільшенням температури тіла до високих позначок.
Захворювання серця, що провокують кашель, діагностуються у домашніх кішок досить нечасто. При порушення в роботі серця видимі слизові оболонки набувають ціанотичний відтінок, зустрічається задишка і пригнічення загального стану.
Господар вусатого вихованця повинен ретельно стежити за характером і силою кашлю, відзначаючи і інші супутні симптоми. Не рекомендується займатися самолікуванням, так як без точної діагностики поставити діагноз і призначити лікування неможливо. Більш того, відтягуючи візит до професіонала, володар робить тільки гірше. Тим більше якщо стосується справа чужих тіл, що застрягли в респіраторному тракті, адже тварина може померти.
Для діагностування кашлю і хрипів у кішки, проводитися збір анамнезу. Це невід’ємна частина процедури постановки діагнозу. Спеціаліст зобов’язаний мати чітку картину того, що відбувається (правила годування, раціон харчування, умови утримання, початок патології). Після збору анамнезу, призначається ряд спеціалізованих лабораторних та інструментальних досліджень. Основними вважаються:
Нестандартні аналізи на наявність бактерій і вірусів проводять при підозрі на наявність збудника, що циркулює в крові. Інструментальна діагностика в себе включає дослідження за допомогою ультразвуку серця при підозрі на захворювання міокарда.
Проводять також рентгенологічне дослідження, що дозволяє візуалізувати внутрішні органи кішки і можливі зміни в їх розмірах і розташуванні. У більшості випадків потрібно проведення змивів з трахеї.
Після постановки діагнозу, ветеринарний фахівець розписує чітку схему лікування. Потрібно дотримуватися всіх порад, дотримуючись схему лікування. В іншому випадку, стан тварини може ускладнитися в зв’язку з розвиваються ускладненнями.
Діагностований у кішки кашель з хрипом, що з’являється на тлі травми респіраторного тракту, вимагає термінового втручання і проведення втручання хірургічним шляхом. Будь-яке зволікання за собою спричинить смертельний результат в результаті асфіксії.
Лікувати кішці кашель з діагностованим гельмінтозом починають спеціалізованими протипаразитарними засобами. Вибір, дозування і тривалість лікування конкретно залежать від варіанту паразитів. Легеневих гельмінтів прибирають шляхом призначення подібних препаратів як Мільбемакс, Стронгхолд, Каніквантел.
Терапія кішок при кашлі, спровокованому вірусними і бактеріальними факторами, включає обов’язковий курс антибіотиків. Тим більше це важливо при діагностованою пневмонії. Спеціаліст підбирає персонально вид препарату, кількість і тривалість терапевтичного курсу.
Обов’язково важливо відвідувати фахівця для можливого коригування лікування. Широко призначаються відхаркувальні препарати і муколітики, що дозволяють збільшити швидкість відділення секрету в бронхіальному дереві. Як загальнозміцнюючу терапії призначаються імуномодулюючі засоби і вітамінні препарати.
Діагностований кардіальний кашель, вимагає особливого підходу. Тварин із захворюваннями серця потрібно тримати на контролі, відзначаючи будь-які зміни в стані.
Призначаються серцеві медикаментозні засоби, з суворим контролем роботи міокарда і кіл кровообігу.
При бронхіальній астмі проводитися лікування гормональними засобами-глюкокортикостероїдами і бронхолитическими препаратами. Кішка з бронхіальною астмою повинна бути захищена від «Драконячих» факторів – диму від сигарет, пилу в приміщенні, поганої якості кормом і речовин хімії. На перших етапах лікування астми у кішок, добре себе зарекомендували антигістамінні засоби.
З метою попередження кашлю у улюбленця, ветеринарні доктора і брідери наполегливо рекомендують виконувати ряд правил. Важливо утримувати тварину в добре провітрюваному і захищеному при цьому від протягів приміщенні.
Потрібно систематично проводити в будинку вологе прибирання, тим більше на шафах і під ліжками, де дуже часто люблять перебувати вихованці.
Вимушений захід для усунення розвитку кашлю у кішки – уникнення переохолоджень тварини, особливо восени і взимку. Однаково важливо проводити постійні протипаразитарні обробки, стежити за якістю раціону харчування.
Не допустити вірусні та деякі бактеріальні інфекції дозволяють вчасно виготовлені імунізації вихованців.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…