Categories: Тварини

Кальцівірусна інфекція у кішок

Висококонтагіозне вірусне захворювання-кальцівіроз, викликане нестандартним мікроорганізмом, що вражає респіраторний тракт тварин. Захворювання може вражати всі вікові категорії вихованців проживають в будинку, але частіше від кальцівіроза страждають кошенята.

Найбільшу небезпеку становить кальцівірусна хвороба для притулків і розплідників, так як заразність вірусу надзвичайно висока.

Розвиток кальцівіроза раптове з активної форми від 7 днів. Правильно встановлене лікування призводить до повного одужання тварини, але небезпеки загибелі кішок все ж є. Від усього числа хворих тварин кальцівірусом при розпочатої противірусної та симптоматичної терапії гинуть від 17 до 32 %.

Для людини кальцівірусна хвороба небезпеки не представляє. Не можуть захворіти також собаки і дрібні гризуни.

Основні відомості про захворювання

Кальцівірусна хвороба у кішок-широко популярне захворювання вірусної етіології, що відрізняється підвищеннями показників температури тіла, запальними процесами кон’юнктиви, розвитком виразкових уражень на слизових оболонках ротової і носової порожнин, ураженням суглобів.

Вірусоносії і хворі кішки виділяють інфекційних агентів разом про слізними секретами і витіканнями з носа, а ще каловими масами і уриною.

Найбільш чутливими до інфекції є кошенята і молоді кішки від 4 тижневого віку до 24 місяців. Захворювання частіше діагностують в холодну пору року. Унаслідок схожості симптоматики з вірусним ринотрахеїтом, кальцівірусну інфекцію не завжди діагностують вчасно.

Збудник кальцівіроза, має високу контагіозністю, але недуга може протікати в латентній (прихованої) формі. Особлива небезпека полягає в приєднанні бактеріальних і протозойних інфекцій до кальцівірозу, що призводить до великої смертності.

Збудник і шляхи зараження

Збудник інфекції-вірус сімейства Calicivirus. Собою являє віріон форми кулі, надзвичайно стійкий до впливів дуже високих температур, а ще зберігає власну активність при дуже великій вологості. Гине вірус під час спеки року протягом декількох діб. При зниженій температурі повітря і дуже великій вологості віріони зберігають власні особливості протягом 2 тижнів.

РНК-віріон не має особливої чутливості до дезінфікуючих препаратів (ефіру і хлороформу). Існує 4 штами вірусу, проте деякі мають властивість зберігати власні особливості навіть при впливі розчинів з високим рН. Але усунути кальцівірус можна за допомогою розчину хлорного вапна і хлораміну.

Інфікування кішок відбувається декількома шляхами-аліментарним і повітряно-крапельним. Так, здорова тварина може захворіти кальцівірусної інфекцією при прямому контакті з носіями захворювання. При цьому у тварини-вірусоносія відсутні хворобливі симптоми, зате можна хворіти здорових кішок навколо.

Збільшується ризик поширення інфекції при в’язанні з хворими кішками, при поїздках в міському транспорті.

Зараження відбувається і при контакті здорового вихованця з заздалегідь хворий кішкою, у якої з’являються відмінні симптоми – чхання, кашель, сльозотеча. Попадання на слизові покриви здорової тварини, вірус починає активно плодитися, проникаючи в епітеліальні тканини.

У розплідниках і притулках для тварин інфікування відбувається при великому скупченні їх на одній території. Зараження відбувається аліментарним шляхом через заражені миски для корму і води, а ще лотки з котячим наповненням.

Ознаки та хворобливі симптоми

Основні органи, які вражає кальцівірусна хвороба – респіраторний тракт. У хворої кішки відзначають загальне пригнічення стану, сухий кашель, чхання із закінченнями з носових ходів, хрипи в грудині при диханні. В результаті складнощів при несвоєчасному лікуванні у кішки розвивається запалення легенів і бронхіального дерева.

Описані клінічні випадки проникнення кальцівірусу в оболонки головного мозку. При цьому у тварини відзначаються судомні явища, порушення координації, нетривка ХОДА, прояв агресії, сильний страх.

З дуже яскравими ознаками протікає кальцівіроз у маленьких кошенят. У них відзначаються такі симптоми:

    зі збільшенням температури тіла до відміток в 40.5 градусів (гіпертермія може зберігатися протягом 3 днів);
  • виділення з носових ходів, слізних каналів і слини з порожнини рота (відмітна ознака-мокра шерсть на підборідді кошеня);
  • в області неба, ясен і на мові з’являються нариви, наповнені прозорою рідиною;
  • поява кашлю, що нагадує те, коли тварина давитися їжею;
  • запалення ясен;
  • виразкові ураження на мочці носа і в порожнині рота (довго гояться і доставляють великий дискомфорт тварині);
  • противний гнильний запах з порожнини рота;
  • порушення дихання, булькаючі звуки і набряк легенів.

Вихованці з міцним імунним захистом переболевают кальцівірусної інфекцією без прояву характерної симптоматики. Однак для ослаблених кішок і кошенят інфікування кальцівірозом може бути летальним.

Обов’язково потрібно згадати, що якщо вагітна кішка не була заздалегідь вакцинована від захворювання, ризик народження нежиттєздатних плодів або ж мертвих кошенят може становити від 73 до 86%.

Діагностика

Постановка діагнозу на кальцівіроз ускладнюється в зв’язку зі схожістю хворобливих симптомів з іншими інфекціями – герпесвірусом, хламідіозом або бордетелліозом.

Точна діагностика грунтується не тільки на точному клінічному огляді, але і на лабораторних аналізах, що включають в себе:

  • загальний аналіз крові;
  • аналіз сечі;
  • серологічні дослідження (полімеразна ланцюгова реакція);
  • змиви закінчень для бактеріального посіву на поживних середовищах (щоб виключити або докази секундарної мікрофлори).

Диференціальна діагностика проводитися в разі ускладненого протікання кальцівіроза. Потрібно відрізнити її від вірусної лейкемії, імунодефіциту, гепаторенальной недостатності і еозинофільного гастриту.

Лікування та догляд

Терапія тваринного починається відразу ж після постановки діагнозу. В ході лікування використовуються противірусні препарати, які спрямовані на припинення активності віріонів, а ще методи симптоматичної терапії. Приєднання бактеріальної мікрофлори включає прийом антибіотиків великого спектру дії.

Симптоматичне лікування базується на застосуванні медикаментозних засобів, що володіють вираженим впливом на іммуннітет – імуностимулятори. Вони дозволяють збільшити захисні сили організму, допомагаючи самостійно боротися з вірусом кальцівіроза.

У кошенят лікування, в основному, в себе включає застосування підтримуючої терапії з використанням внутрішньовенних вливань фізрозчину і глюкози. Показані вітаміни і мінеральні речовини. З метою попередження захворювання якщо тварина проконтактувати з заразною кішкою, Показані введення сироватки Витафел.

Всю схему лікування повинен розписати ветеринарний фахівець на підставі отриманих аналізів і стану хворої тварини. Хворої кальцівірозом вагітної кішці призначаються ліки, максимально безпечні для плодів.

Догляд за кішкою під час інфекційного захворювання повинен базуватися на створенні затишних умов і раціону харчування. Всі вірусні інфекції сильно виснажують організм і кальцівірус не виняток.

Важливо щоб вихованець при лікуванні отримував легку дієтичну їжу, яка легко засвоюється. Також потрібно утримувати кішку в чистоті, часто міняти лежанку, мити миски і поїлки, а ще провітрювати приміщення.

Важлива роль відведена і профілактиці кальцівіроза. Зменшити небезпеки зараження і вберегти власного вихованця можна лише своєчасною вакцинацією.

Слід також максимально захищати пухнасту улюбленицю від контактів з хворими і бездомними родичами, дотримуватися гігієни житла і збільшувати імунні сили організму.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

4 дні ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago