Зір для кішок є найголовнішою функцією, яка допомагає їм виконувати різні процеси. Втім на його гостроту вплинуть різні хвороби очей у кішок.
Деякі з них можуть протікати в легкій формі і не викликати особливих ускладнення, інші ж навпаки можуть нагнітати сильний дискомфорт, болі, складності зі здоров’ям і можуть врешті-решт привести до повної сліпоти. Необхідно пам’ятати які бувають захворювання очей у кішок, а ще їх основні особливості та способи лікування.
Поворот століття вважається серйозним захворюванням, під час якого шкірна складочка при ослабленні зв’язкового апарату, підвертається в середину. Завдяки цьому вії, шерсть тварини тісно контактують з рогівкою ока.
Поворот століття може протікати легко, при цьому у кішки можуть не виникати відчуття болю і дискомфорт. Єдиною ознакою, який може вказувати на наявність цієї недуги – це дуже висока сльозотеча з очей.
Необхідно звернути свою увагу! У багатьох випадках поворот століття протікає дуже не легко. Крім того, що воно здатне викликати сильний дискомфорт, так ще буде причиною розвитку значних складнощів зі здоров’ям – сліпоти або повної втрати очного яблука.
Поворот століття може протікати в 2-ух формах:
Викликати дану патологію можуть наступні причини:
для того щоб вчасно визначити наявність цієї хвороби необхідно вивчити всі симптоми, які з’являються при завороті століття:
Панофтальміт-це небезпечне захворювання, яке викликає сильне запалення очей. При цьому зустрічається ураження всіх тканин зорових органів тварини. Хвороба вважається ускладненням травм і поранень очного яблука.
Викликають розвиток панофтальмита гнійна хвороба, яка потрапляє в око через пошкодження. Збудниками даного патологічного процесу виступають різні бактерії:
До сигналів відносяться панофтальмита:
Глаукомою вважається Серйозний патологічний процес очей, при якому зустрічається збільшення внутрішньоочного тиску. Під час нього зазвичай утворюється біла плівка на оці у кішки, а ще збільшується рогівка і з’являється сильна набряклість вік.
Необхідно підкреслити! Глаукома відноситься до захворювань, які важливо відзначити вчасно. В іншому випадку збільшується ризик повного позбавлення очі власного вихованця.
До дуже поширених причин, які можуть нагнітати розвиток глаукоми, відносять:
Крім причин необхідно розглянути і основні симптоми, які зазвичай з’являються при глаукомі. До них відносять такі:
Детальніше про глаукому у тварин у ветеринарному довіднику.
Якщо у кішки болять очі, то це може бути завдяки наявності кон’юнктивіту. Це захворювання супроводжується запаленням кон’юнктиви очного яблука. Вельми нечасто зустрічається у вигляді самостійного захворювання, зазвичай воно вимальовується як ускладнення інших захворювань.
До головних причин, які викликають кон’юнктивіт, відносять:
Важливо! Кон’юнктивіт може протікати в декількох формах-в гострій, підгострій, хронічній. При цьому будь-яка форма супроводжується певними симптомами і ускладненнями.
Ветеринарні фахівці виділяють загальні ознаки, які з’являються при кон’юнктивіті у всіх кішок і котів:
Катаракта-дане захворювання очей, яке супроводжується помутнінням кришталика. Воно досить небезпечне, часто призводить до сильного погіршення або повної втрати зору. Часто можна зустріти серед представників котячого сімейства.
До основних причин, які провокують це захворювання, відносяться:
Необхідно звернути свою увагу! Певні породи кішок і котів вже з самого народження мають схильність до катаракти. До них можна віднести перси і екзоти. Також дуже часто помутніння очей зустрічається у британців і шотландців.
Детальніше про катаракту у тварин у ветеринарному довіднику.
Кератит вважається запальним захворюванням очей, під час якого зустрічається сильне ураження рогівки. Це захворювання дуже сильно популярно серед представників котячого сімейства, головна його небезпека полягає в настанні повної сліпоти.
До причин розвитку кератиту відносяться такі:
До основних сигналів кератиту відносяться:
Детальнее о симптоматике и терапии эозинофильного кератита у кошек >>>
Під час блефарити зустрічається двосторонній, схильний до рецидиву патологічний процес війчастої кромки століття. Даної хвороби схильні фактично всі представники котячого сімейства, незалежно від статі, віку.
Блефарит можуть нагнітати різні причини, до дуже поширеним можна віднести такі:
Важливо! При блефариті зазвичай розвивається сильний набряк і почервоніння поверхні століття. Краї ущільнюються і товщають. Також в зоні миготливого зростання зустрічається утворення лусочок сірого кольору.
Очі кішок і котів часто вражають різні вірусні інфекції. До найпопулярнішою відноситься герпевирусная. Вона може активно розвиватися на слизовій органів зору, носоглотки, трахеї. Вірус зазвичай розвивається при зниженні імунітету, занепаді захисних сил організму.
Інфікування інфекцією може статися при контакті із зараженими тваринами, а ще через рослини і грунт. Кошенятам герпес може передаватися від хворої кішки на кроці внутрішньоутробного розвитку.
До важливих ознак належать:
Перед тим як приступити до лікування варто відвести вихованця на прийом до ветеринара. Лікар повинен провести повну перевірку, щоб встановити правильний діагноз.
При обстеженні доктор обов’язково повинен запитати про стан тварини. Господар повинен розповісти про поведінку вихованця, про супутні симптоми. Також фахівець повинен ретельно оглянути очі кота або кішки.
Для установки точного діагнозу знадобиться здати аналізи калу і сечі, матеріал краще привести відразу з собою. Ветеринар обов’язково повинен взяти виділення з очей, для установки причини розвитку хвороби.
Лікування обов’язково повинен призначати лікар, але виключно після установки хвороби і причини його розвитку. Зазвичай призначаються оздоровчі краплі, які зможуть видалити набряклість, запалення, поширення інфекційного процесу. Також додатково можуть бути призначені мазі на основі антибіотиків.
Необхідно підкреслити! для того щоб прибрати нагноєння, виділення найкраще проводити промивання очей розчинами на основі антисептиків.
Також хорошим лікувальним ефектом володіє промивання очей хлоргексидином.
Важливо будинку день у день доглядати за очима тварини, це допоможе швидко видалити запалення, набряк і нагноєння. Для догляду можна використовувати лосьйони очні краплі кішок від запалення, лосьйонів. До дуже поширеним відносяться:
Обов’язково потрібно дотримуватися рекомендацій щодо застосування цих препаратів:
для того щоб не допустити хвороби очей у кішок і котів варто виконувати важливі заходи профілактики:
Хвороби очей у кішок і котів вважаються серйозними патологічними процесами, здатних спровокувати небезпечні ускладнення зі здоров’ям.
Варто ретельно стежити за вихованцем, виявлення найменших підозрілих симптомів може стати першим сигналом для звернення до ветеринара. Раннє лікування допоможе не допустити сліпоту або втрату очного яблука.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…
Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…
Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…
Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…
Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…
Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…