Процеси запального характеру в області кишечника у собак, часто діагностуються на практиці ветеринарних лікарів. Спровокувати захворювання кишечника можуть різні патології, серед яких місце займають схильність за генетичним типом, присутність патогенних мікроорганізмів, пошкодження механічного типу, гельмінтози.
Необхідно розуміти, що провокує розвиток хвороб у відділах кишкового тракту для того щоб вчасно вжити заходів щодо запобігання розвитку значних складнощів.
Анатомія травного тракту у собак має ряд особливих характеристик. Шлунок у собак повільно переходить в кишечник. Перший відділ-тонкий кишечник, вважається довгою трубкою, що досягає у різних порід собак від 2 до 7 метрів. Кріпитися за допомогою брижі, утворюючи петлі, що заповнюють переважну частину порожнини живота. Умовно ділиться на 3 кишки – дванадцятипалу, худу і клубову. Основний процес перетравлення харчової грудки відбувається в першому відділі тонкого кишечника – дванадцятипалій кишці. Змішуючись з ферментами, що продукуються стінками кишечника і підшлункової залози, їжа проходить підготовку до подальшого переварюванню і розщепленню на корисні деталі. Особливою значення в процесі перетравлення їжі має підшлункова залоза, що виробляє інсулін, що надходить в кровотік і регулює рівень вмісту глюкози.
В процесі перетравлення їжі активну участь бере печінку. Продукується жовчний секрет, містить ряд кислот, що надходять в тонкий відділ кишечника. Білірубін, наявний в жовчних кислотах, розщеплюється на стеркобилин і уробилин, які надають в подальшому правильну забарвлення калових мас і урине.
Процес перетравлення завершується в тонкому відділі, коли звичайні деталі починають активно абсорбуватися кишечником, проникаючи в кров’яне русло. Ліпіди потрапляють в лімфатичну систему, потім проникають в системний кровотік. Процес всмоктування проходить по всій довжині тонкого відділу кишечника.
Товстий відділ кишечника повільно переходить з тонкого і має в кілька разів меншу довжину. В середньому товстий кишечник може досягати 45 см по довжині, підрозділяючись на три відділи – сліпий, ободовий і прямий. Їжа сюди надходить вже без поживних речовин. Відбувається всмоктування води, а клітковина піддається ферментації завдяки мікрофлорі, представленої бактеріями.
При порушенні правил годування, рослинна клітковина провокує дуже високе утворення газу у собаки. У калових масах містяться частки не перевареної їжі, неорганічні речовини, загиблі в ході ферментації бактерії і вода. Накопичення відбувається в прямій кишці, потім фізіологічно віддаляючись з організму під дією і контролем центральної нервової системи.
Патології в області кишечника у домашніх чотириногих, дуже часто діагностуються на практиці ветеринарних лікарів. Симптоми хвороб залежать від факторів, що спровокували розвиток патології. Але є ряд загальних ознак, що вказують на розвиток хвороб в області тонкого або товстого відділу кишечника. Основними вважаються:
Ознаки хвороби кишечника залежать прямо від місця розташування патологічного процесу, часу розвитку захворювання і супутніх хвороб. Для того щоб дізнатися, що стало основою запалення в кишечнику і виникнення відмінних ознак, потрібно проведення ретельної діагностики, що включає в себе збір анамнезу, рентгенографічну і діагностика за допомогою ультразвуку, лабораторні дослідження аналізів крові, мас калу та урини.
Серед найбільш часто діагностуються патологій кишкового тракту у собак, числитися ентероколіт. Це процес запалення слизових оболонок тонкого відділу кишечника з залученням товстих відділів. Провокують розвиток первинного захворювання порушення годування і алергії у певних схильних порід собак. Найчастіше ентероколіт розвивається як ускладнення на тлі загострених інфекційних уражень, хвороб викликаних инвазиями, інтоксикацій або ж пухлинними процесами в травній системі.
Ентероколіт супроводжується розладом стільця. Маси Кала не сформовані, кашкоподібні, дуже часто з домішками слизу або крові. У важких випадках, з’являється небезпека випадання області прямої кишки.
Другий, не менш небезпечною патологією в області кишкового тракту, ставати копростаз. Завершення нормального пересування мас калу по кишковому тракту і подальшою закупоркою просвіту, діагностується в разі неправильного годування – достаток кісток в раціоні, великі порції їжі. Спровокувати зупинку кишечника і проходження мас калу до виходу, може Надмірність простати. В результаті здавлювання збільшеною передміхуровою залозою просвіту прямої кишки, маси Кала починають накопичуватися. Копростаз діагностують у собак з переломом кісток тазу. Патологічний процес супроводжується виявленням хвилювання у тварини, незначним збільшенням в обсязі живота, позивами до дефекації і відсутністю самого процесу.
Запалення листків очеревини-перитоніт, розвивається в результаті проникнення збудників інфекції з кишечника і вважається ускладненням значних поразок самого кишечника. Розрізняють дві форми патології-гостру і затяжну. Гостра форма перитоніту розвивається в результаті великих пошкоджень стінок кишечника. Основою може стати прорив гострими предметами, розрив стінок шлунка або ж виразкове ураження слизових оболонок.
Хронічна форма перитоніту в багатьох випадках вважається перехідним процесом. Розвивається при несуттєвих розривах стінок кишечника, утворенні спайок в результаті проведення своєчасного втручання.
Перитоніт відрізняється різким погіршенням загального стану організму тварини. Збільшується температура тіла, собака відмовляється від їжі, порушуються акти дефекації і сечовипускання. Дуже часто перитоніт в гострій фазі супроводжується нападами нудоти і виверження шлункового вмісту. Дихання порушено, видимі слизові оболонки набувають відтінку червоного кольору. Хронічна форма патології частіше супроводжується втомою і апатією собаки. Живіт збільшується в об’ємі, обвисає.
Все залежить від виду і характеру протікання захворювання кишечника лікування буде відрізнятися. Найпопулярнішим і часто діагностуються вважається ентероколіт. Гостра форма патології купірується шляхом призначення дієтичного харчування. Перш за все, собаці намагаються не давати їжу протягом 24 годин при цьому доступ до чистої питної води повинен бути необмеженим. Далі в раціон додають маленькі порції м’ясного нежирного фаршу і відвар з вівсяної каші. Протипоказано давати продукти з молока, яйця і жир, а ще кістки.
Діагностована локалізація запалення в товстому відділі кишечника передбачає глибоке очищення. Призначаються очисні клізми-суміш води з перекисом водню. Призначаються протимікробні засоби-Канаміцин, Бісептол. Якщо основою процесу запалення став лептоспіроз, проводитися лікування із застосуванням стрептоміцину. Призначаються також:
Ентероколіт постійного типу вимагає призначення дієтичного харчування терміном не менше 1.5 місяців.
Якщо основою процесу запалення і хворобливий почуттів в області кишечника у собаки став копростаз, ветлікар розробляє тактику лікування, в себе включає призначення вазелінового масла і спазмолітиків. При важкому стані тварини, проводитися лікування із застосуванням частих клізм, а скупчилися маси Кала прибирають спеціалізованими щипцями. Дії проводять під загальним наркозом.
Поява відмінних ознак нездоров’я у улюбленця-привід негайно відвідати ветлікаря. Важливо розповісти про всіх ключових симптомах, які спостерігалися в побутових умовах. При відсутності раннього лікування, запалення кишечника провокують серйозні важкі ускладнення.
З метою попередження розвитку патологій травного тракту, володар собаки повинен ретельно стежити за раціоном харчування. Однаково важливо систематично проводити протипаразитарні обробки з метою усунення зараження організму тварини глистами. Потрібно пам’ятати і про кишкових інфекціях, яких вийти уникнути, якщо проводити своєчасні вакцинації.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…
Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…
Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…
Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…
Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…
Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…