Не дуже часто серед улюбленців, які проживають у будинку, можна зустріти хом’яка Роборовського. Цей звір вважається дуже рідкісним екземпляром. Представники цієї породи хом’яків неймовірно приємні та люблять жити у великих сім’ях. Вони відрізняються від своїх родичів невеликим розміром, тому й потребують спеціального догляду.
У сімействі хом’якових можна зустріти такого маленького волохатого представника, як хом’як Роборовського. Розмір тварини дорівнює розміру курячого яйця.
Природним ареалом проживання хом’яка вважається КНР і Монголія. У перші його виявили в Китаї (в горах Тянь-Шаню). Своє ім’я він отримав на честь першовідкривача — зоолога В. І. Роборовського. У 70-х роках минулого століття його привезли в наші краї. У країнах Європи та Америки звір не прижився. Однак при цьому голландці старанно займалися його розведенням.
Характеристика хом’яка Роборовського:
Хом’яки живуть порівняно недовго. Тривалість життя в неволі залежить від великої кількості найрізноманітніших чинників:
Якщо наприклад хом’як володіє чудовою фізичною формою, то його вік може стати більшим до 5 років. Однак таке буває дуже і дуже рідко.
Будь-якій людині хочеться, щоб її вихованець прожив довше життя, але на відміну від типових для нас кішок або собак, хом’як Роборовського може прожити від 3 до 3,5 років. Зрозуміло, можна вплинути на тривалість його життя, виконуючи важливі правила утримання, включно з тонкощами для догляду, але істотно підвищити життєву тривалість звірка цієї породи не вийде.
У цьому випадку більшість власників карликових хом’ячків намагаються уникнути емоційної прив’язаності до тварини, що погано може позначитися на самому вихованцеві. Вони люблять жити великими сім’ями. Наприклад, якщо хом’ячок отримує недостатньо уваги, він стає сильніше схильний до стресу. Також певні власники карликового вихованця не виконують необхідного догляду за ним і ніколи не показують їх ветлікарю.
Тож якщо ви боїтеся емоційної прихильності, купувати такого хом’ячка не рекомендується.
Однак, коротку життєву тривалість можна розглядати як великий плюс. Наприклад, в Америці така тварина вважається дуже поширеною як домашній вихованець. Більшість батьків заводять їх для власних дітей. Вони вчать їх відповідальності, а ще розуміння того, що життя не вічне. Схожі теми піднімати не особливо приємно, але діти в цьому випадку вчаться відпускати ситуацію.
Багато домашніх улюбленців живуть довге життя і вимагають дуже великих витрат на їх утримання як у матеріальному плані, так і в моральному. У разі придбання карликового вихованця зобов’язання перед ним буде в набагато короткочасній формі. Але водночас ми починаємо більше цінувати нашого улюбленця, бо маємо невелику кількість часу, який можемо з ним провести.
Таким чином, виникає можливість зробити життя хом’ячка більш цікавим і насиченим.
Перед покупкою карликового хом’яка рекомендується детально ознайомитися з важливими правилами для догляду та утримання тварини. Цікаво знати, що хом’яки Роборовського звикли жити невеликими колоніями. Завдяки цьому найкраще заводити не одного, а 2-ух хом’ячків. У цьому разі вони будуть активнішими й енергійнішими. Бажано, щоб звірята були однієї статі. Не можна в жодному разі селити 2-ух самців і самку в одному місці. У цьому випадку між самцями виникає суперницький дух, який призведе до поганих наслідків.
Зазвичай гризунів розташовують у клітці, її дно наповнюють невеликим пісочним шаром. Найоптимальніше для цієї мети підійде пісок на основі кварцу. У більшості випадків вдаються до застосування деревної тирси. Зверху можна розмістити маленькі гілки плодових рослин. Також застосовують мох або сіно.
Аксесуари для житла хом’яка:
Якщо наприклад хом’ячків двоє, найкраще зробити їм окремі будиночки в клітці та розташувати два колеса. Площа клітки для 2 вихованців повинна мати параметри 50*70 сантиметрів.
Також більшість власників карликових вихованців розміщують їх у різні контейнери (дюни). Дуже не рекомендується утримувати хом’яка в акваріумі, оскільки через запотівання скла в ньому може з’явитися незліченна безліч бактерій.
Житла для хом’яка бажано розміщувати подалі від протягів або вогкості. Такі вихованці не переносять дим сигарет.
У міру забруднення клітки доведеться проводити в ній прибирання. Зазвичай цей процес виконується 2 рази протягом тижня. Необхідно щодня міняти воду в поїлці, оскільки за день вона може забруднюватися. Годівниця постійно очищається.
Щоб позбутися поганого запаху і спростити прибиральний процес, господарі подібних улюбленців розташовують у клітці лоток і купують для нього спеціалізований наповнювач. До туалету хом’ячка бажано привчити відразу. У набагато зрілому віці це зробити дуже нелегко.
Денний раціон карликового хом’яка має бути насиченим і найрізноманітнішим. У спеціальному магазині можна вибрати корми, що призначаються конкретно для гризунів. Також вихованці з радістю їдять овочі, фрукти, зелень і різні зернові культури.
Під час вагітності раціон самки хом’яка обов’язково має бути насичений білком тваринного походження.
Обов’язкові продукти, які повинні бути в раціоні хом’яка Роборовського:
Необхідно враховувати, що їжа з людського столу не підійде для хом’яка, тому приділимо особливу увагу небажаним продуктам у раціоні вихованця:
Потрібно дуже ретельно стежити за раціоном вихованця і підтримувати баланс білків і жирів в організмі звірка. Фізнавантаження вважається необхідним аспектом у житті хом’яка. Для цієї мети в клітці ставиться колесо.
На відміну від інших порід, хом’ячок Роборовського не володіє достатнім ступенем плодючості. У посліді міститься не більше 5 малюків. Завдяки цьому такий різновид улюбленців, що проживають у будинку, рідше зустрічається на ринку.
Якщо ви хочете розводити хом’ячків, то найкраще готувати їх для цього з дитячих часів шляхом формування пари. Так хом’ячки зможуть звикнути один до одного. У разі відсутності подібної можливості гризунам потрібен час для притирання. У ємності для утримання вихованців ставиться спеціальна перегородка. Хом’ячків краще утримувати по протилежні сторони перегородки. Вона потрібна для того, щоб не спровокувати бійку між особинами різної статі. У цей період вони будуть обнюхуватися. Щойно вони звикнуть одне до одного, перегородку прибирають.
Хороший вік для розмноження 4 місяці — 1 рік. Самці потрібен час для відновлення, тож після пологів має пройти щонайменше 2,5 місяці до наступного запліднення. Термін вагітності може тривати трошки більше трьох тижнів.
У цей момент хом’ячків слід відокремити решіткою. Тривалість пологів — 2-3 години.
Хом’яки Роборовського люблять відокремлені місця і часто в них ховаються від усіх. Під час вагітності та після пологів у самок це вимальовується в досить гострій формі. Завдяки цьому в клітці бажано зробити прихований простір, де самка зможе народити. Рекомендується придбати два будиночки, тому що після пологів самка стає менш стійкою до стресів і може почати висловлювати агресію. У цей час її краще не турбувати і почекати з прибиранням у клітці. У перший час не слід чіпати потомство.
Новонароджені хом’яки цієї породи не мають шерсті, у них відсутній зір і слух. Їхня вага не буде більшою за один грам, а довжина корпусу дорівнюватиме одному сантиметру. У самок цієї породи добре виражений інстинкт матері, і вона ретельно піклується про потомство. Але все ж таки поглядати іноді за ними необхідно.
Харчуються новонароджені хом’ячки розмоченим у молоці білим хлібом. Також годувати їх можна пшоном або гречкою, заздалегідь розмоченими в гарячій воді. Із зелені вони їдять листи конюшини або салату. Їжу залишають у годівниці, після цього самка сама виконує підгодівлю. У деяких випадках їжу залишати краще недалеко від житла гризунів. Після закінчення трьох тижнів раціон малюків можна збагачувати такими продуктами:
По досягненню віку 23 днів потомство відсаджують від матері. Необхідно знати, що гризунів, які мають близьку спорідненість, дуже не рекомендується схрещувати. У цьому разі потомство буде більш слабким і нездоровим.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…