Categories: Тварини

Гінгівіт у собак

Патології, що розвиваються в пащі у собак, представляють досить велику групу хвороб, часто діагностуються в практиках ветеринарних лікарів. Потрібно розуміти, що провокує захворювання, і які існують методи лікування.

Однією з дуже частих патологій у собак в порожнині рота, вважається гінгівіт. Процес запалення ясен, в переважній безлічі випадків спровокований відсутністю належного харчування і своєчасного стоматологічного лікування.

Не допустити захворювання ясен можна, відвідуючи ветеринарного фахівця з метою профілактики, а ще радитися з ним щодо якості харчування вихованця.

Причини розвитку гінгівіту у собак

Гінгівіт у собак-процес запалення ясен, що з’являється через відсутність правильної дієти і необхідного лікування при захворюваннях порожнини рота. Провокують розвиток патології грубі частинки корму, що скупчуються в просторі між зубами, ближче до ясен, створюючи відмінне середовище для розвитку і розмноження патогенних бактеріальних мікроорганізмів.

Завдяки цьому, дуже висока популяція хвороботворних і умовно-патогенних бактерій призводить до роздратованості ясен. Прискорення і розвиток складнощів гінгівіту спровоковано ушкодженнями слизових оболонок в пащі у собаки. Для домашніх чотириногих присутність маленьких тріщин і подряпин на яснах не рахується рідкістю, через те що, що собаки часто гризуть тверді, а іноді і колючі предмети.

Бактеріальні мікроорганізми спочатку розміщуються знизу ясна навколо зуба. Утворюється щільний наліт. Далі відбувається формування бляшок, товщають протягом певного часу, минерализующихся і затвердевающих. Щільний наліт і камені провокують відштовхування ясенного краю, утворюючи нестандартні кишені, які є ідеальним місцем для розмноження гноєтворної бактеріальної мікрофлори.

Дуже часто діагностується запалення ясен у собак на верхній щелепі в місці розташування корінних зубів і премолярів. Дуже високе навантаження на тканини ясен і вплив бактерій призводять до роздратованості і запальним процесам, викликаючи відчуття болю у тварин і відкривається кровотеча.

Важливо пам’ятати, що невчасно надане лікування гінгівіту у домашніх чотириногих у ветеринарній клініці, призводять до ускладнень у вигляді періодонтиту, що представляє небезпеку у вигляді сепсису (поширення гноєтворної мікрофлори через системний кровотік по всьому організму).

Господарі собак, особливо середніх і великих порід, не проводять належної обробки порожнини рота у власних вихованців. Це пов’язують з недостатнім усвідомленням серйозності процесу. Собаки, які відносяться до породистих, більш схильні до самих різних патологічних процесів у всьому організмі, не якщо говорити про порожнини рота, в результаті загального зниження захисних сил організму.

Гінгівіт у собаки можна не допустити або ж вчасно зупинити, шляхом постійного очищення зубів тварини. В іншому випадку, з’являється ризик розвитку значних складнощів. Краще зрозуміти природу гінгівіту, дає можливість виведена Класифікація. Так, процес запалення в яснах буває наступним:

  • хронічна форма;
  • гострий перебіг;
  • локальне (районне) ураження;
  • генералізована форма.

Крім цього, запалення ясен у собак може бути гнійним, гіпертрофічним (розвиваються через другорядних хвороб, що локалізуються в області молярів і різців), катаральним (що виникають в результаті механічних травм, спровокованих зубним нальотом і каменем), а в більшості випадків і некротичним.

Базовими причинами розвитку гінгівіту у собак, в більшості випадків вважають:

  • гостра нестача вітамінних речовин в організмі тварини;
  • захворювання аутоімунного характеру;
  • період зміни молочних зубів у цуценят на часті;
  • дисфункції ендокринної системи тварини;, що вражають травний тракт; ;
  • вік тварини.

Симптоми гінгівіту

Симптоми гінгівіту у собак важливо не пропустити і дізнатися вчасно, не даючи процесу ускладнитися і перейти в набагато трудомісткі процеси. При відсутності своєчасної допомоги, процес запального характеру дуже легко пересувається з ясен в зубний корінь, і ще в пазуху кістки, провокуючи абсцеси, сильні болі і подальше втручання хірургічним шляхом, спрямоване на видалення ураженого зуба.

Володар тварини повинен з необхідною увагою ставитися до гігієни порожнини рота вихованця. При запаленнях ясен вихованець відчуває виражену болючість, що заважає нормально жувати навіть м’яку їжу. Біль-один з найбільш виражених симптомів при гінгівіті у собак, провокує порушення не тільки в апетиті, але і процесі травлення в загальному. Раніше початок патологічного процесу не має вираженої клінічної картини, але з часом, ознаки збільшуються, посилюються.

Базовими ознаками запалення ясен у собаки, які вимагають термінового втручання фахівця, вважаються:

  1. Поява нестандартного відразливого запаху з пащі . Халітоз або смердючий запах, один з найбільш яскравих ознак гінгівіту.
  2. Набряклі явища в області ясен . Навіть при ураженні бактеріальною мікрофлорою декількох зубів, набряк і болючість відзначається на всьому протязі ряду зубів.
  3. Гіперемія ясен . Почервоніння м’яких структур отличительно дифузним почервонінням, а в гостру фазу запалення діагностуються плями на яснах темно-червоного кольору.
  4. Кровотеча . На зубній емалі відзначають часті кров’яні прожилки, а при натисканні кількість крові помітно збільшується.
  5. Освіта на уражених яснах, ближче до самого зуба, своєрідних виразок і ранок.
  6. Поява щільного по консистенції нальоту, що має забарвлення від світлого відтінку жовтого до темно-червоного або зеленувато-чорного.
  7. Опуклість і нерівномірність лінії ясен протягом зубної лінії.
  8. Гнійний ексудат, що виділяється з ясен при натисканні в ділянках найбільш сильного процесу запалення.
  9. Відчуття болю (ниючий або різкий біль).
  10. Проблеми з травленням . У тварини порушується процес травлення, зустрічається відмова від прийому їжі, при цьому собака відчуває голод.
  11. Гіперсалівація — дуже високе виділення слини.

Такі ж ознаки запалення ясен у собак з’являються не відразу, наростаючи потроху. Іноді вони можуть пропадати, але з появою патологічного процесу, клінічні ознаки набувають сталість, погіршуючи стан тварини.

Довгий перебіг гінгівіту без наданого лікування, призводить до виснаження вихованця і інших порушень в організмі – диспепсичні розлади, авітаміноз, проблеми з печінкою і нирками.

Діагностика та лікування гінгівіту у собак

Лікування гінгівіту у собак починається виключно після того, як будуть проведені діагностичні заходи. При зверненні до ветеринара, тварині проводять оцінку стану зубів і порожнини рота в загальному. Спеціалізованими методиками для постановки діагнозу при гінгівіті вважаються:

  1. Дослідження Шиллера-Писарєва-своєрідна проба, що надає можливість оцінити ступінь процесу запалення і виявити його на ранній стадії. Для проведення проби застосовують спеціалізований розчин йоду, який наносять на поверхню ясен (уражені ділянки тканинних структур фарбуються в відтінок коричневого).
  2. Рентгенологічне дослідження-діагностичний метод, що дає можливість візуалізувати стан порожнини рота, ступінь пошкодження твердих кісткових структур.

Підтверджений діагноз гінгівіту у собак передбачає призначення максимально відповідного лікування для тварини. Терапія процесів запалення в яснах відштовхується від ступеня занедбаності патології.

На перших кроках розвитку захворювання, лікування з великим успіхом і дає можливість без складнощів досягти повного відновлення м’яких тканин. Помітивши у власного пса в пащі відмінні для гінгівіту зміни, допомогу можна надати в побутових умовах. Для цього відмінно підходять розчини соди в малих концентраціях і відвари цілющих рослин (аптечної ромашки або календули).

Завдяки санації порожнини рота тварини процес запалення припиняється, а ще зменшуються відчуття болю. Тварині змінюють звичайний тип їжі. Рекомендується давати тварині з запаленими яснами м’які корми, що зменшують ризик пошкодження ясен.

Після будь-якого прийому їжі бажано мити порожнину рота тварини розчином хлоргексидину.

Не рекомендується при знаходженні виразкових уражень в пащі у собаки припікати їх. В результаті агресивного впливу є ризик погіршення стану тканин ясен.

Терапія запалення ясен у вихованця в себе включає всеосяжний підхід, що передбачає прийом антибіотиків і обробку ясен спеціалізованими препаратами. Дозування протимікробних засобів визначає ветеринарний фахівець, з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта (віку, породи, наявності супутніх хронічних хвороб).

Хорошим лікувальним ефектом володіють наступні антибіотики-Амоксицилін, Кобактан, Байтрил і Сінулокс. Обробка пасти в себе включає застосування кератопластичних засобів (ранозагоювальних), інгібіторів ферментів і протинабрякових ліків. Зняти набряк з ураженої ясна допомагають Поліменерол, Сульфат міді. Засоби, що пригнічують роботу ферментів в пащі у собаки, також збільшують кровообіг і зменшують ламкість судинних стінок. Як ранозагоювальних препаратів застосовуються-масло обліпихи, Фітоденіт.

Лікування гінгівіту не обходитися без використання вітамінотерапії і фізіотерапевтичних процедур. Для загального збільшення захисних сил організму використовують вітамінні засоби, що містять необхідну кількість аскорбінової кислоти, вітамінів групи В, вітамін Р і РР. Фізіотерапія в себе включає проведення масажу ясен, електрофорезу з гепарином.

Небезпечні стану при гінгівіті в запущених випадках, що характеризуються виснаженням тваринного і виділеннями гнійного ексудату, вимагають своєчасного втручання. Тварина вводять в наркоз і проводять чистку ясенних кишень.

Профілактика хвороби

З метою попередження усунення розвитку гінгівіту у собак, потрібно потурбуватися про 2 – ух найважливіших пунктах-якість харчування і процедури гігієни ротової порожнини. Потрібно систематично проводити чистку зубів вихованця за допомогою особливих засобів і щітки.

Важливо прибрати з харчування тваринного грубі корми (кістки), а ще різні солодощі. Дуже велика кількість цукру провокує руйнування емалі зубів, а тверді кістки призводять до травм ясен. Утворюваний зубний наліт і камен ліквідують в умовах ветеринарної клініки. Профілактика каменю на зубах – дача спеціального корму та іграшок.

Не допустити утворення каменю дозволяють свіжі овочі в раціоні, нарізані середніх розмірів шматочками.

Зміцнення ясен в себе включає регулярну дачу вітамінів і речовин на мінеральній основі відповідно до віку і породними особливостями вихованця. Не зайвим буде профогляд у ветеринарного фахівця з метою своєчасного виявлення допустимих порушень.

Запалення ясен у собак-постійна причина кровоточивості і хворобливих відчуттів в ротовій порожнині. Без раннього лікування, порушення тканинних структур призводить до утворення виразок і гнійних ран. Швидко відреагувавши на початкові ознаки гінгівіту, володар тварини зможе не допустити розвиток складнощів. В іншому випадку, тварина буде мучаться і навіть може залишитися без зубів.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

4 дні ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago