Гепатит інфекційний (Hepatitis) — це дегенеративно-запальне захворювання печінки виникає під впливом інфекційного початку і відрізняється синдромами жовтяниці, отруєнням організму, розладом роботи органів кишково-шлункового тракту.
Захворюванню схильні всі різновиди звірів, але основою появи є віруси різних сімейств і пологів, інші мікроорганізми або токсини, які вони виділяють.
Первинний інфекційний гепатит зустрічається у м’ясоїдних тварин. Інфекційний гепатит собак викликає ДНК-містить вірус, що відноситься до аденовірусів і локалізується в травному тракті, печінці, на слизових оболонках системи дихання.
Збудник стійкий в навколишньому середовищі і зберігає власну патогенність при кімнатних умовах протягом 3-4 місяців, прекрасно переносить заморожування і висушування, а ось нагрівання до 60 ?C вбиває його через 5 хвилин, кип’ятіння — дуже швидко. У консервованому патологічному матеріалі вірус зберігається 7-8 років. Збудник стійкий до ефіру і хлороформу, а основні засоби для дезінфекції (луги, лізол, свіжогашене вапно, формалін) швидко знищують вірус.
До збудника чутливі собаки, вовки, лисиці. Дуже сильно уражається молодняк від місяця до року. Більш дорослі хворіють нечасто. Носіями збудника можуть бути Кішки, Миші, людина, хворі собаки і перехворіли. У природі вірус переносять бродячі собаки і дикі м’ясоїдні. У розплідниках собак поразка може досягти 70% з відчутною летальністю. Важливу роль в поширенні гепатиту відіграє інвентар, корми, спеціальний одяг персоналу забруднені екскрементами носіїв вірусу.
У великої худоби, овець, свиней інфекційний гепатит викликає токсин CI. Oedematiens типу в. клостридія, що виділяє токсин це велика паличка, рухлива, жгутикова, грампозитивна, спороутворююча, строгий анаероб.
Спори збудника можуть витримати кип’ятіння до 2-х годин, а в холодильнику зберігають властивості до двох років. У гепатоцитах збудник живе до року, в гної до 12 місяців. У природі живе в грунті, воді. Носіями можуть бути ворони і зайці.
Дуже часто хворіють вівці вікової групи 2-4 роки, ягнята до року практично не хворіють.
Пік захворюваності припадає на літо і осінь у тварин присутніх на пасовищах.
Інфекційний гепатит може бути і вторинної природи, як наслідок впливів різних збудників. У великої худоби, всеїдних, коней, запалення печінки протікає як ускладнення після перенесеного лептоспірозу, енцефаломієліту коней.
При інфекційному гепатиті у собак період інкубації триває до 10 днів. При швидкому перебігу може наступити непередбачена смерть з ознаками судом. Якщо перебіг хвороби затягується до 10 днів, то у тварини відзначають пригнічення, блювоту з домішкою жовчі, немає апетиту, спрагу, пронос з домішкою крові.
Температура тіла збільшується до 41,5 ?C, до сигналів додається кон’юнктивіт, риніт, збільшення підщелепних лімфовузлів, слабкість кінцівок. До десятого дня зустрічається чітке помутніння очної рогівки. При хронічному перебігу кератит вважається основою втрати зору.
Слизові і серозні оболонки набувають жовтушність, тим більше це помітно на безшерстих ділянках. На яснах дуже часто можна спостерігати крововиливи, виразки. Сеча собаки набуває темно-бурий колір.
Хвороба триває до 2-ох тижнів, затяжний перебіг можливо у великих особин і без відмінних симптомів.
Хворі вагітні самки абортують, якщо потомство народжується, то воно не життєздатне.
У овець, ВРХ, свиней період інкубації пару годин. Смертельний результат, в основному, швидкий. Протягом пари годин до загибелі тварини відстають від отари або стада, температура збільшується на 1-2 ?C, тварина лягає і гине.
Діагностика проходить на підставі клінічних симптомів і лабораторних досліджень. У крові тварини знаходять білірубін, в сечі уробілін.
При діагностиці інфекційного гепатиту овець клостридію знаходять в мазках з пат. матеріалу при бактеріологічних дослідженнях.
Прибрати потрібно чуму м’ясоїдних, парвовірусний ентерит, отруєння, лептоспіроз. У ВРХ і МРС виключають брадзот овець, ентеротоксімію, отруєння.
У зв’язку з швидким перебігом хвороби лікування неефективне. Якщо захворювання переходить в затяжну форму, наказують гепатопротектори, використовують симптоматичне лікування, жарознижуючі, протиблювотні препарати.
Використовують гамаглобулін, гипериммунную сироватку. Показана вітамінотерапія (вітогепат, сірепар, аскорбінова кислота, фолієва кислота). В якості детоксикаційної терапії внутрішньовенно вводять глюкозу. Для попередження супутніх інфекцій наказують курс антибіотиків великого спектру дії.
Тварина переводять на збалансоване, легкозасвоюване годування.
Для собак з метою профілактики проводять вакцинації препаратами Zoetis Vanguard 5 CV-L, депентавак.
У тваринницьких господарствах після спалахів інфекційного гепатиту тварин імунізують нестандартними препаратами проти CI. oedematiens типу в.
Всі різновиди дослідження, вакцинації та лікування вашого улюбленця, в тому числі швидка допомога і госпіталізацію вашого улюбленця.
Цілодобово: +7 495 532 89 00 (багатоканальний) WatsApp / Viber +7 925 584 75 71
Токсокароз-зоонозне захворювання, викликане паразитуванням круглих черв’яків і відрізняється…
Саркома-новоутворення, яке відрізняється інфільтративним ростом клітин сполучної…
Фавус (парша) — захворювання грибкової природи, що відрізняється ураженнями покривів шкіри,…
Травми головного мозку-патологічний стан тварини, що проявилося в результаті механічних…
Лишай-збірне поняття хвороб зовнішнього покриву тіла тварини викликаного дуже і дуже маленькими…
Тепловий удар і сонячний-гострий розлад функцій центральної нервової системи в результаті…
Тонзиліт-процес запалення, що проходить в піднебінних мигдалинах, лімфоїдних утвореннях…
Туляремія-інфекційна хвороба бактеріальної природи. Захворюванню схильні сільськогосподарські…
Хоріоптоз-инвазионное захворювання викликається кліщами-кожеедамі роду Chorioptes. Захворювання…
Чума великої худоби-вірусне, високо контагіозне захворювання, що має гострий перебіг…
Блефарит-захворювання запального характеру зачіпає краї повік. Схильні до хвороби…
Синовіт-процес запалення проходить в синовіальній мембрані вистилає капсулу суглоба.…
Всі різновиди дослідження, вакцинації та лікування вашого улюбленця, в тому числі швидка допомога і госпіталізацію вашого улюбленця.
Цілодобово: +7 495 532 89 00 (багатоканальний) WatsApp / Viber +7 925 584 75 71
Особливість фізіології кішки пов’язана зі сном, полягає в харчуванні. При нестачі корисних…
Кардіоміопатії підступні, так як тривалий період клінічна картина може бути відсутнім. Це…
Велика увага у кішки до власного тулуба, вважається сигналом до занепокоєння. Необхідно розуміти,…
Хвороба відрізняється порушеннями неврологічного плану, а з’являється переважно на…
Важливо господареві тварини вчасно звернути власну увагу на відмінні зміни, щоб…
Современное проектирование косметических кабинетов – это процесс создания функционального, эстетичного и безопасного пространства, которое отвечает современным требованиям…
Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…
Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…
Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…
Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…
Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…