Categories: Тварини

Девон-рекс


Девон-рекс — дивовижна порода кішок з неординарним екстер’єром і унікальною фактурою шерсті. Незважаючи на слабку популярність серед російських заводчиків, ця порода відрізняється спокійним, миролюбним і допитливим характером, а ще не вимагає особливих зусиль для догляду.

У статті буде детально розглянуто опис і утримання кішок породи девон-рекс, а ще дано рекомендації та рекомендації щодо годування та розмноження таких улюбленців, які мешкають у будинку.

Історія походження

Історичною батьківщиною таких незвичайних кішок вважається графство Девоншир на території Південно-Західної Англії. Приблизно в 1960-х роках у таких землях було помічено кота з дивовижною для того часу зовнішністю. Тварині вдалося зникнути від людей завдяки власній незвичайній швидкості, проте самку, яка подорожувала одночасно з ним, вдалося забрати в господарство. Незабаром вона окотилася, а серед кошенят знайшлася одна оригінальна темна дитина з короткою і кучерявою шерстю.

Котика назвали Кірлі, а його господиня зробила висновок, що він представник рідкісної породи корніш-рекс. Кошенята тварин мали приблизно однаковий екстер’єр, профіль і довгі тонкі ноги. З дорослішанням кота у власниці з’явилася думка зайнятися розведенням породи, проте спаровування улюбленця з власними родичами не дало жодного результату. Це були все ще найпростіші кішки без заповітних кучериків у волосяному покриві та великих вух.

У цей час спостерігалася справжня криза серед усієї породи рексів — особин ставало дедалі менше і менше, і мало які заводчики хотіли їх купувати. Однак кільком селекціонерам вдалося зберегти різновиди. Схрещування Кірлі з цими представниками не дало власних результатів, проте під час селекційних досліджень зі звичайною домашньою кішкою незабаром з’явилися кошенята з необхідним типом шерсті, очей і вух.

Тільки в другій половині 20 століття девони виступили як повноцінна порода (в Америці), а вже в 1972 році окремі особини завоювали чемпіонський статус. Великі показники та офіційне визнання зробили свою справу — девон-рекси дуже часто почали виникати в будинках і розплідниках, ними зацікавилися багато американських і британських сімей. Популяція таких кішок на сьогоднішній день незначна через невелику плодючість і багато вад у народжених особин. Великими розплідниками постійно ухвалюється рішення про схрещування особин цього виду з іншими для збереження цілого різновиду девонів.

Опис

Усією своєю статурою девон-рекси нагадують благородних леопардів. По суті, ця порода вважається результатом селекцій багатьох різновидів кішок.

У наш час є певний стандарт зовнішніх характеристик цієї породи кішок. З ним ви зможете ознайомитися нижче.

  • Середня вага здорової тварини, в основному, може становити від 3,2 до 4,5 кілограма. У самців вага часто трохи більша, ніж у кішок.
  • Середні показники зросту в холці — до 35 см. Однак багато хто любить поміряти цю породу власне в довжину, з урахуванням розмірів кінцівок.
  • Кольори в забарвленні. Зустрічаються абсолютно різні відтінки, проте чистокровними девонами є конкретно однотонні особини: чорний, білий, білястий, коричневий кольори. Яскравими забарвленнями, що дуже часто зустрічаються, є черепаховий, сіамський і золотисто-рудий відтінки.
  • Середня життєва тривалість. У хороших умовах утримання традиційний девон-рекс може прожити 14-16 років.

Наведемо докладний опис зовнішніх характеристик і екстер’єру породи.

  • Голова клиновидного трикутного типу з окресленими вилицями та чітким «пінчем». Якщо розглядати голову в профіль, то буде добре видно стоп (або раптовий перехід від чола до спинки носа або мордочки). Сам череп плоского типу, але перехід від носа до чола плавний і округлений.
  • Мордочка. Коротка, проте істотно відрізняється на тлі решти профілю. Помітне виділення подушечок вусів, підборіддя велике, злегка округлене.
  • Очні яблука. Очі надзвичайно великих розмірів, посаджені широко, у формі кола. Райдужка часто блакитного, золотистого, зеленого або попелястого кольору, трапляються темні й білі кольори. Вважається, що існує залежність між кольором очей і кольором забарвлення у девон-рекса, проте райдужка за будь-яких обставин має бути чистою і не затуманеною.
  • Вуха. Тонкі, вкриті невеликим шаром вовняного покриву, посаджені низько, основа фактично розташована поруч із лінією надбрівних духів. Кінці вух закруглені, вушні раковини внутрішнім боком дивляться вперед. Пензлики на кінчиках, здебільшого, відсутні, проте можуть бути у змішаних порід.
  • Тулуб. Сильний, потужний, проте не особливо товстий і недовгий. Грудна клітка широка, кінцівки довгі, пружні та потужні. Передні лапи зазвичай трохи коротші, ніж задні, що дає змогу виконувати тварині великі стрибки по довжині та висоту.
  • Вуса та брови. Фактично нерозвинені та непомітні, короткі.
  • Кінцівки. Незважаючи на велику довжину, лапи у цієї породи тонкі, а подушечки вкрай невеликі, зазвичай круглої форми. Хвіст довгий, вкритий однаковим, але тонким шаром покриву волосся. У кінці загострений.
  • Шия. Подовжена, але тонка. У дорослих котів відрізняється невеликими шкірястими складочками вздовж гортані.
  • Волосяний покрив. Всупереч популярній думці, девони мають досить щільний кучерявий волосяний покрив на всіх частинах власного тіла. Винятком можуть бути вуха, груди та шия, де волосяний покрив стандартно трохи менший. Якщо в особини є лисі частини тіла або залисини, найімовірніше, у неї складнощі зі здоров’ям. Необхідно також вміти відрізняти різницю між тонким волосяним покривом і забарвленням, у порід із темним забарвленням шерсть завжди здається товстішою.

Варто показати основні позитивні та негативні фактори, які відзначають досвідчені заводчики девонів.

Починаємо з переваг.

  • Яскравий і оригінальний зовнішній вигляд, який запам’ятається кожному вашому гостю.
  • Не звертаючи уваги на тонкий волосяний покрив, мають гарне і хороше здоров’я, нечасто хворіють.
  • Гідний варіант для любителів активних кішок, які перебувають з вами регулярно, а не відсиджуються десь у кутку або сплять цілими днями.
  • Оригінальний інтелект, відмінні розумові здібності та схильність до навчання і дресирування.
  • Чудово ставиться до дітей, порода не схильна до ревнощів. Непогано ладнає з іншими домашніми улюбленцями.
  • Любов до чистоти, через що часто любить вилизувати себе.
  • Порода деякими вважається гіпоалергенною, однак, це не так. Через короткий покрив волосся після себе залишає вкрай мало шерсті та нечасто линяє, через що зменшує ризик розвитку реакцій алергії у власників. Власне завдяки короткій шерсті за нею не потрібно багато догляду.

Відзначають і певні недоліки.

  • Вкрай складно переносять розставання з господарем. Звичайний девон може впасти в реальну депресію за тривалої відсутності господаря вдома. Завдяки цьому породу не рекомендують заводити людям з ущільненим графіком і малою кількістю вільного часу.
  • Надмірна активність, що призводить до псування меблів для дому та інших нестабільних речей. У молодому віці полюбляє гризти всі дроти і тканину, які трапляються у нього на шляху, а ще не навчений манерам девон буде гадити там, де йому заманеться.
  • Без регулярних навантажень і розважальних заходів почувається пригнічено. Потребує великої кількості ігор, тунелів, м’ячиків і стелажних систем для відпочинку. Любов до стрибків, а ще крайня цікавість може призвести до травм у вихованця. Постарайтеся відучувати його застрибувати на шафи та високі комоди.
  • Порода вважається малопоширеною в Російській Федерації та СНД, і тому дорого коштує, а ще здорових особин буває складно знайти.

Незважаючи на всі власні недоліки і власні переваги, девони досі вважаються ексклюзивними котами, якими наважуються обзавестися рідкісні заводчики.

Особливості характеру

Рідкість, граціозність і краса природи породи не виробила в девонах якогось агресивного або гордовитого характеру. Усе абсолютно навпаки, такі коти не терплять самотності і намагаються всіма силами привернути інтерес господаря. Лояльність і прихильність цього виду до людини іноді порівнюються з такими у собак.

Цей кіт завжди буде з вами. Щойно ви прийдете додому, він зустріне вас і буде задоволено тертися біля ваших ніг. Коли ви підете на кухню — він піде за вами хвостиком, але в очікуванні не їжі, а схвалення і ласки. Коли ви відпочиватимете, він сяде до вас на руки, на коліна, або навіть спробує забратися на плечі. Це неймовірно компанійська порода кішок.

Розглянемо детальніше якості представників цієї породи.

  • Активність. Починаючи з самого народження аж до похилого віку девони — чудові непосиди. Вони всюди сунуть ніс, їм до всього є діло. Вони ніколи не втомлюються, досить рідко відпочивають, і загалом поводяться, як реальні діти.
  • Соціалізація. Любов до людського спілкування, терплячість до дітей і лояльність до решти тварин, що живуть удома, ставить цю породу значно вище за інших котів. Крім того, девон не належить до тих котів, які, побачивши нових людей у квартирі, просто втечуть і сховаються під диван. Вони всіма силами намагатимуться познайомитися і привернути велику увагу до себе.
  • Емпатія. Не звертаючи уваги на власну активність, девони чудово відчувають стан власника і схильні до співпереживання. Водночас якщо господар злий або сильно втомився, вони зрозуміють це, і не будуть дошкуляти.
  • Здатність до навчання. У прийнятних умовах повної довіри кішки і господаря девони показують чудові результати в дресируванні, вони можуть вивчити аж до десятка трюків за все життя.
  • Небезпечні пригоди. Дуже висока активність девонів призводить до того, що вони швидко втомлюються, тому кішки дуже потребують частої їжі. Необхідність у додатковому харчуванні доводить до крадіжки їжі прямо з тарілки господаря або до пошуку їстівного по всій квартирі. Це призведе до псування майна або до отруєння (якщо кіт з’їсть якусь корочку хліба, що завалялася, або частину старого фрукта).

Життєву тривалість

Як ми вже говорили, більшість девон-рексів проживають у середньому до 14-16 років, проте відомі випадки, коли особини доживали і до 20. Життєву тривалість також безпосередньо залежить від спадковості, як і від самих умов утримання.

Головними факторами, які впливають на життєву тривалість девон-рексів, є кілька моментів.

  • Якість догляду та турботи про вихованця, умови утримання.
  • Регулярність, різноманітність і якість їжі.
  • Загальний психологічний стан тварини. Залякані, агресивні та незадоволені особини живуть набагато менше.
  • Спадковість — під час купівлі девона необхідно перевірити його документи, а ще документи його батьків на розкриття рідкісних спадкових хвороб.
  • Соціалізація. Спілкування — основний фактор життя для девонів, за довгої відсутності власників схильний до депресивних розладів і швидкої смерті.
  • Клімат і територія утримання.

Рекомендується заводити в регіонах з невеликою вологістю і середньою температурою не нижче +22 градусів за Цельсієм влітку.

Варіанти забарвлення

У цієї породи не існує якогось конкретного стандарту за забарвленням шерсті. Під час селекції заводчиками застосовується велика кількість генного матеріалу різних порід для виявлення унікальних забарвлень і відтінків. Важлива вимога в схрещуванні — збереження фактури шерсті у вигляді коротких і щільних кучериків. Зустрічаються як білі, чорні, коричневі особини з цільним забарвленням, так і кішки з біколором і яскравим кольором шерсті. Дуже на сьогоднішній день популярні варіанти забарвлення будуть вказані нижче.

  • Сіамська колірна палітра. Має на увазі білу або сіру шерсть на грудях, спині та животі, уздовж кінцівок і на голові. Але виділяється характерними коричневими плямами на мордочці та носі, а ще темними лапками і вухами. Хвіст, в основному, того ж кольору, як і мордочка.
  • Цинамон. Медовий або ніжно-коричневий відтінок з нечіткими темними тигровими смужками по всьому тілу і кінцівках. Груди і вуха на кілька відтінків світліші, ніс і мордочка, навпаки, темніші.
  • Пойнт. Сіре або бліде забарвлення вздовж усього тіла. Від хребта починається нечітка широка темна лінія, яка йде аж до самого хвоста. Хвіст із зовнішнього боку вкритий біло-чорними смужками, з внутрішнього — переважно темний. Це ж стосується зовнішньої та внутрішньої сторони кінцівок і лапок. На мордочці помітні відмінні потемніння вздовж носа і лінії очей.
  • Біколор. Відрізняється двома домінуючими кольорами з різким контрастом — практично завжди це власне білі та чорні плями вздовж усього тіла. Спинка, в основному, темна, груди світліші з рідкісними плямами. Мордочка і зовнішній бік кінцівок теж дуже часто світлі.
  • Таббі. Нагадує забарвлення циннамон, втім на світлі волосся відливає нестандартним рудим або світло-шоколадним відтінком. Хвіст вкритий чорно-коричневими смужками, внутрішній бік кінцівок темний, самі лапки світлі. Над очима в області надбрівних дуг можна помітити характерні тонкі чорні вертикально розташовані смуги.
  • Черепаховий окрас. Строкате і несуцільне забарвлення, яке містить відразу чотири окремі тони: чорний, коричневий, білий і жовтуватий. Переважно, відтінки розміщуються як безладні плями по всьому тілу, включно з хвостом, кінцівками та грудкою.
  • Блек. Забарвлення з найсуворішим домінуванням темних і відтінків чорного. Темна шерсть покриває все тіло улюбленця, світлі зони відсутні.

Умови утримання

Багато господарів бояться заводити девон-рексів через важкі умови утримання. Цей міф розвинувся через зовнішню схожість тварини зі сфінксом, який, дійсно, вимагає особливого догляду. Девони ж куди менш вимогливі до корму і місця проживання, важливо тут, любити вихованця — це буде для нього ідеальним засобом від усіх негараздів.

Спробуємо розібратися з певними порадами та умовами догляду за цією породою. Основна частина порад стосуватиметься загального догляду за кішками, тому для багатьох власників вони не виявляться складними або нездійсненними.

Постійний догляд повинен включати в себе кілька обов’язкових дій.

  • Миття. Більшість домашніх кішок не потребує частого купання — вода шкодить шкірі, може потрапити до вух і викликати нагноєння та подразнення, та й митися вони воліють самостійно. Це правило стосується і девон-рексів — тонкий шар шерсті не дуже швидко брудниться і майже не втрачає зовнішній вигляд. Досконало миття таких кішок слід проводити не більше пари разів на рік. Комфортна температура води має бути в районі +38 градусів, не слід допускати проникнення вологи у вуха, очі та ніс.

Після купання протирати кішку не потрібно, волосяний покрив досить короткий, щоб швидко просохнути самостійно.

  • Догляд за вушними раковинами. Через власні великі розміри і вертикальне положення у вухах девонів постійно накопичується незліченна безліч бруду. Досвідчені заводчики вважають за краще проводити чистку щодня, щоб зменшити ризик запалення. У цьому разі застосовується вата або спеціалізовані тампони для очищення вух. Вихованцеві навряд чи сподобається ця процедура, тим паче якщо ви робите її погано, тому бажано його зайняти якоюсь грою, ласощами або ж просто погладжувати та щось розповідати під час чищення.
  • Профілактика очей. Очі у девонів особливо великі й делікатні, оскільки сам девон любить активний життєвий спосіб, то майже постійно залишаються відкритими. Завдяки цьому деяка частина хвороб таких котів пов’язана власне з очима.

Очі слід іноді мити, застосовуючи спеціалізовані краплі. Постарайтеся одразу позбуватися засохлого слизу в куточках очей тварини — він може спричинити подразнення і почервоніння.

  • Кігті. Почавши з юнацького віку у маленьких девонів добре ростуть кігтики. Здебільшого, вони сточуються від ігор та розважальних заходів, та й сам вихованець дуже часто любить їх самостійно підгризати. Однак уже дорослим або літнім особинам може бути байдуже до кігтів, які навіть завдають їм дискомфорту. У цьому варіанті має сенс скористатися спеціалізованими щипчиками.
  • Зуби та ротова порожнина. Не всі господарі вдаються до чищення зубів, утім це не робить його менш корисним. Також, як і в людей, у девонів можливий каріозний процес і накопичення харчових залишків у зубах. Є при цьому шанс потрапляння загострених кісток або інших елементів у проміжки між зубами тварини. Для постійного чищення потрібна спеціальна паста і зубна щітка, якщо вам ніколи цим займатися — варто хоч раз на кілька тижнів оглядати порожнину рота кішки на наявність нагноєнь або кепських зубів.
  • Догляд за шерстю. Основна частина всіх турбот будь-якого кошатника полягає в догляді за шерстю тварини: вичісування, огляд на присутність бліх, прибирання зайвої шерсті, що злиняла. У девонів шерсті вкрай мало, а залишки, що полиняли, навряд чи принесуть багато турбот.
  • Щеплення. Не забудьте про проведення постійних прищеплювальних сеансів — це вбереже вашого улюбленця від багатьох небезпечних хвороб.

Варто також розібратися з умовами, за яких правильний заводчик правильно облаштує власну квартиру під такого екзотичного й активного вихованця, як девон-рекс. Потрібно зрозуміти, що новий простір для цих котів завжди пригода. Не потрібно намагатися відучити дорослого улюбленця ходити в якесь місце або кудись не стрибати — такий вид до кінця буде слідувати власній меті, поки не наб’є на цьому шишку.

Але також пам’ятайте, що ваші надії вберегти від цього кота якесь конкретне місце у квартирі, чи то комора кімната, чи то балкон, закінчаться повним провалом.

Наступні рекомендації допоможуть вам не тільки вберегти вихованця від усіх потенційних домашніх загроз, а й від нього самого.

  • Максимально приберіть з відкритих місць усі дрібні речі, а ще техніку, яка може бути легко зіпсована. До цих речей належать: кабелі від телевізора, зарядки від телефону, звичні шнурки, нитки та голки, пульт. Ці всі речі можуть потенційно завдати шкоди вашій тварині, у якої під час пізнання чогось нового повністю вимикається інстинкт самозбереження.
  • Жодних рідин або предметів домашньої хімії (порошки для прання, відбілювачі та кондиціонери) на відкритому місці не повинно бути. Це, зокрема, стосується аптечок, різних сумішей від шкідників, мазей і кремів. Цим усім девон-рекс може легко отруїтися, як, тим не менш, і будь-який кіт.
  • У ваших же інтересах буде прибрати з полиць, комодів і шаф усі декоративні елементи, які можуть легко впасти, розбитися або поламатися. Це, наприклад, вази, стелажі, рамки, книги, газони. Пригоди девон-рекса — ніщо без лазіння та активних хованок, тим паче на пагорбах, через що цим усім речам може бути завдано значної шкоди.
  • Або зовсім приберіть, або поміняйте звичні штори на жалюзі — девони просто люблять по них видиратися, через що навіть найміцніші штори і тюль можуть перетворитися на реальні ганчірки.
  • Унікальні здібності таких кішок до паркуру і цікавість роблять девон-рексів потенційними жертвами відкритих кватирок і балконів. Незважаючи на те що падіння з 2 або 3 поверху кішка здатна перенести безболісно, буде добре вберегти себе, і не залишати вікна відкритими.

У число персональних речей для девон-рекса повинні входити кілька предметів, що необхідно придбати ще до покупки самого вихованця.

  • Стелаж, будиночок або будь-яке інше зручне для кота місце. Там не повинні перебувати інші домашні улюбленці або хто-небудь із власників. У девона має бути власний особистий простір, у який ніхто, крім нього, не зміг би потрапити. Будиночок або лежанку варто розмістити в місці, яке дуже добре освітлене, де б регулярно перебував хто-небудь із власників (це принциповий момент). Ці коти люблять тепло — все ж таки шубка в них не дуже товста, щоб переносити мороз, тож оберіть місце поблизу елементів опалення і потрібно простежити, щоб там не було протягів.
  • Коли девони голодні, вони можуть дуже легко перевернути всі ваші підготовлені миски з водою та кормом. Тому остерігайтеся покупки легких полімерних моделей — краще звернутися до металевих або керамічних варіантів.
  • Усі туалетні справи вашого домашнього улюбленця мають відбутися з найпершого дня тільки в одному певному місці. Якщо це якась кімната, то спробуйте завжди тримати там двері відкритими, щоб вихованець мав туди цілодобовий доступ. Наповнювач можете підбирати будь-який, проте остерігайтеся товарів з різким і нестандартним запахом (такий запах заглушить фікалії, але й відлякає самого кота).
  • Прилад для догляду за шерстю та зачіски кігтів, ватні тампони для вух, масажні щіточки.
  • Необхідно потурбуватися про перенесення — тим паче якщо ви збираєтеся в похід взимку. Переноска має бути дуже великою, щоб тварина там почувалася зручно, повинна мати прямий доступ до повітря, а ще утеплені стінки.
  • Придбайте кігтеточку або предмет, де б тварина змогла розминати лапи і сточувати відрослі кігтики. Цю річ можна знайти в будь-якому магазині для тварин, дуже часто конструкція кігтеточки включає кульки для ігор, лежак або навіть сам будиночок.
  • Жодного дня без розважальних заходів — одразу запасіться великою кількістю різноманітних іграшок, з якими ваш вихованець гратиметься в години відпочинку. Іграшки слід давати поступово — незліченна безліч розважальних заходів дезорієнтує улюбленця, а самі вони можуть набриднути за тривалого контакту. Тунелі, різні ходи або спеціалізовані полиці теж будуть непоганим доповненням, адже девони природжені верхолази.

Чим годувати?

Процес годування таких кішок складно назвати складним, при правильному терпінні з ним впорається навіть заводчик-любитель. Існує 3 типи годівлі таких улюбленців, які проживають у будинку: справжній корм, готова їжа і суміші, комбінований спосіб. Особливості, мінуси і плюси кожного з типів розглянемо нижче.

Готовий корм або суміш

У цьому разі необхідно постійно купувати певні корми в магазині, це має бути спеціальний корм для котів доволі прекрасної якості — до низькосортних кормів девон може поставитися гидливо. Корми можуть бути як сухі, так і у вигляді консервів або суміші, вибір залежить від ціни та корисності окремого корму.

Плюси такого корму зрозумілі.

  • Ці корми заздалегідь врівноважені, в них не потрібно додавати якихось інших вітамінів. Якісні корми містять усі обов’язкові елементи для молодого девона.
  • Здебільшого, сухі корми можна зберігати цілі місяці в правильній упаковці та сухому місці. Щодо сумішей і консервів, то вони продаються у вакуумних упаковках і також можуть тривалий час не псуватися в холодильнику або морозильній камері.
  • Над таким кормом не потрібно ламати голову. Ви просто насипаєте чергову порцію корму для вашої тварини і знаєте, що вона буде для неї корисною.

Мінуси сухих кормів і консервів також існують.

  • Навіть оптова постійна купівля якісних кормів сильно позначиться на вашому гаманці.
  • Девон-рекси потребують різноманіття не тільки щодо розважальних заходів, але також і в їжі. Разова їжа після закінчення певного часу може їм просто набриднути, що призводить до складнощів зі здоров’ям.
  • Виробники подібних кормів, в основному, рекомендують конкретну дозу корму на один прийом їжі. Проблема такого корму в тому, що його може бути дуже мало для конкретної особини — для кошенят, вагітних самок або старих котів. Водночас навіть легке переїдання може призвести до ожиріння і проблем зі шлунково-кишковим трактом.

Натуральні продукти

Спосіб передбачає включення в раціон тільки справжньої їжі або їжі, приготовленої господарем вихованця особисто. Сюди входить м’ясо з низьким відсотком жирності, субпродукти (обов’язково варені), салати з варених овочів, злакові каші (гречка, рис). Зрідка можна включити в раціон кисломолочні продукти (сир, кисломолочний сир, кефір), яйця і рибу (краще власне морську).

У справжнього корму є кілька переваг.

  • Якщо ви вправний кухар і знаєте, як правильно поводитися навіть з малою кількістю їжі, то такий спосіб для вас стане більш недорогим. Ви особисто стежите за якістю наданих продуктів, за їхньою свіжістю та умовами готування.
  • У такому харчуванні не складе ніяких труднощів самостійно змінити раціон. Ви можете додати в порцію якихось овочів або фруктів, якщо впевнені, що вихованець потребує конкретних вітамінів.

Здебільшого, до натурального корму коти ставляться з більшою повагою і меншими підозрами. Як кажуть, свіже м’ясо — є м’ясо, на відміну від сухих кормів, яких необхідно скуштувати, щоб переконатися в їхньому смаку.

Але існують і недоліки такого годування.

  • Складність балансування вітамінів і калорій. Чим більше продуктів у порції, тим ретельніше варто вираховувати співвідношення білків, жирів і вуглеводів.
  • Готування справжнього корму напевно займає у вас чимало часу. І якщо в перший час після придбання улюбленця ви зможете легко протягнути на одному ентузіазмі, надалі приготування такого корму стане чимось на кшталт малоприємного обов’язку.
  • Натуральна їжа набагато менше зберігається. Такий корм варто давати відразу ж після приготування, щоб усі поживні речовини не випарувалися.

Якщо навіть ви ідеально підберете весь склад відповідно до збалансованого харчування кішки, в ньому не вистачить того, що зазвичай є в готових кормах — мінералів і вітамінів.

Змішані корми

Тут секрет полягає в тому, щоб чергувати готові корми і консерви зі справжньою їжею, однак уникати годування всілякими кормами в одній порції. Чудовим варіантом буде подача готового корму в ранковий час доби — для набору енергії на майбутній день, а подачу справжньої їжі відкласти на вечірній час, щоб усі елементи природи засвоїлися в період відпочинку і сну.

Плюси такої схеми:

  • менша витрата грошей і часу;
  • легше вибрати правильне харчування;
  • постійна різноманітність харчування, через що воно не може набриднути улюбленцю.

Взявши до уваги все сказане, необхідно дотримуватися єдиних правил годівлі котів.

  • Застосовуйте тільки якісні та свіжі продукти.
  • Не давайте вихованцеві їжу з власного столу, а саме це стосується маринованих, солоних або смажених продуктів. Організм котів не пристосований до переробки їжі в такому вигляді.
  • У відкритому доступі вихованця завжди має бути чиста вода. Це стосується насамперед тих кішок, раціон яких складається більшою мірою з сухих кормів.
  • Для годування необхідно вибирати строго встановлений час, щоб організм кота звик до графіка подачі їжі.
  • Посуд і миски постійно мийте, інакше стара їжа почне псуватися, що загрожує вихованцеві отруєнням.

Розведення

На превеликий жаль, розведення цієї породи вдома вважається не найлегшим завданням. Спочатку девони були створені завдяки мутації, а перші особини схрещувалися виключно з власними родичами, що погано вплинуло на збереження генного пулу.

Нові особини мали крихкий імунітет і часто вмирали в молодому віці від неврологічних патологій і хвороб м’язової системи. Після відбору повністю здорових особин почався трудомісткий процес селекції, який не закінчується і донині.

За розмірами інших порід, девон-рекс — вкрай молодий різновид, що формується. Багато хороших якостей, властивих цій породі, були запозичені з геному інших порід. Таким чином зберігаючи загальний екстер’єр тварини і додаючи набагато поліпшені якості, було створено різновид, який ми знаємо зараз.

Для розведення девонів сьогодні задіяний матеріал британських і американських короткошерстих порід. Головною складністю під час розведення цього виду вважається несумісність груп крові у матері та кошенят. Відомі всім 3 групи крові у домашніх кішок: А, Б, АБ. Група крові залежить насамперед тільки від ареалу поширення і походження самої породи. Дуже часто трапляються тварини з типом крові Б — у девон-рексів це приблизно 50% від усіх особин, виходячи з цього, близько 40-50% особин групи А. Тип крові АБ трапляється не дуже часто, тому в облік його практично ніхто не бере під час розведення.

А річ у тім, що тип крові А вважається домінантним, і під час в’язки батьків з А- і Б-типом на світ з’являються завжди дитинчата типу крові А (якщо обоє батьків типу Б, то і кошенята будуть лише з кров’ю Б-типу). Тип крові як такий зовсім не впливає на здоров’я молодняка, але все таки є поширена проблема несумісності матері з кров’ю типу Б з дитинчатами А-типу. Складність у тому, що організм кішки формує спеціалізовані антитіла, які покликані пригнічувати клітини дитинчат А-типу. На момент зародження плода аж до самого народження ці антитіла не потрапляють у плаценту, а це означає, що на світ з’являються здорові дитинчата.

У перші кілька днів після пологів кішка поряд з молоком виділяє так зване молозиво, або первинне молоко. Якщо дозволити дитинчат до матері в ці дні для годування, то великий шанс, що їхній організм просто не впорається з подібною кількістю небезпечних антитіл кішки. Бувають випадки, коли народжуються кошенята, стійкі до цих антитіл, проте ці випадки швидше виняток із правил — у молодняка виробляється особливий імунітет до антитіл. В одному посліді девон-рексів може бути до 5 кошенят, це означає, що приблизно одне кошеня з них буде стійким до цих антитіл. Заводчики думають, що відсоток смертності серед посліду зростає з частотою в’язок одних і тих самих несумісних батьків.

Щоб уникнути такої смертності серед посліду, деякі заводчики рекомендують одразу ж віднімати в матері новонароджених кошенят. Однак тут можна знайти власні мінуси.

  • У материнському молоці містяться всі потрібні для росту і розвитку деталі, людина навіть при всьому бажанні не зможе повністю збалансувати харчування, подібне до такого корму.
  • Кішка буде відчувати величезну депресію, якщо ви заберете у неї кошенят. Це призведе до серйозних розладів і захворювань.

Правильний догляд за новонародженими кошенятами здатний провести зовсім не будь-який заводчик. Це мають бути прекрасні умови утримання та догляду, які відіграють велику роль у початкові місяці життя.

Виховання

Девон-рекси повністю міцніють до трьох місяців, після цього часу в них формується хребет, міцніє м’язова тканина, налагоджується робота травної та серцево-судинної систем.

Оскільки ви навряд чи зможете продати кошенят девон-рекса до тримісячного віку, необхідно потурбуватися про їхнє виховання. Багатьох заводчиків цікавить питання характеру тварини, її соціалізація та активність, адже де небудь вони стануть справжніми домочадцями.

Прописані правила у вас у квартирі необхідно відзначити з найперших днів, до них входять низка установок.

  • Закриті для відвідування зони у квартирі мають бути відразу ж позначені. Якщо це якась кімната — закривайте туди двері, не даючи можливість тварині туди заходити. Якщо це робочий або стіл кухні з масою їжі та делікатних речей, видаляйте тварину, щойно девон на нього забереться. Відучити від обіднього столу і крадіжки їжі буде непросто. Спробуйте частіше годувати тварину до того моменту, як самі йдете снідати або вечеряти.
  • Найлегше привчати молодняк до туалету, якщо кішка в будинку вже має своє індивідуальне відхоже місце. Юні кошенята шукають подібне місце за запахом матері, тому необхідно помістити у свій лоток кошеняти частину наповнювача з лотка кішки. Звикнути до цього місця кошеня зможе не відразу, в перші тижні, а часом навіть місяці, вам потрібно буде направляти вихованця самостійно.
  • Практично з самого народження у кошенят починають активно рости кігті, які можуть заважати переміщатися або лазити. Щоб позбутися дискомфорту, котики деруть меблі та інтер’єрні предмети. Відразу ж відносьте улюбленця до кігтеточки, а щоб він упевнився, що ця іграшка аналогічна зручна для заточування, як ваш тканинний диван, — просто проведіть його лапкою по поверхні аксесуара.
  • Принциповий момент у вихованні молодих кошенят — привчання їх до гігієни. Насамперед це стосується чищення вух, очей, зачіски кігтів, миття. Перед самою процедурою тварина має бути спокійною, найкраще це робити надвечір, тоді активність кішок істотно падає. Предмети для гігієни не варто зберігати в якомусь певному місці, вони завжди мають залишатися на виду, щоб вихованець їх не боявся. Під час самої процедури більше говоріть із котом, нахвалюйте його та заспокоюйте. Можна іноді давати йому якісь маленькі ласощі, щоб вихованець відволікся. Спокійна атмосфера без стресу й агресії призводить до того, що кошеня звикне і сприйматиме ці процедури, як щось належне, але безпечне.
  • Мало хто з господарів любить виводити кішок на вулицю, там тварини можуть відчувати сильний стрес (тим паче якщо ви ніколи раніше не виводили його на подвір’я). Якщо ви хочете, щоб ваш вихованець мав шанс розвіятися і розважитися на свіжій травичці — слід привчати його до повідця і нашийника. Без них кішку відпускати на вулицю не варто, через цікавість або переляк девон може кинутися в будь-який бік і легко загубитися. Тим більше це небезпечно в зимову пору року, коли навіть кілька годин морозного повітря можуть катастрофічно позначитися на організмі девона. Та й загалом без попони взимку цю породу краще не вигулювати.
  • У вихованні остерігайтеся застосування грубих слів, докорів та інших виразів з яскравою експресією. На негатив ці тварини відповідають тільки поганою якістю і підростуть агресивними, злими і мстивими тваринами. Це ж стосується фізичного насильства. Постарайтеся підходити до виховання через метод заохочення. За кожен виконаний прийом — ласощі, приніс капці — ласощі, відгукнувся на власне прізвисько — навіть звичайне ніжне слово покаже котику, що ви ним задоволені.

Здоров’я

Незважаючи на відносну малорозвиненість самої породи, девони мають просто чудове здоров’я і нечасто чимось хворіють. Найпопулярніші захворювання у девонів належать до загальних котячих захворювань. Але також є деякі спадкові захворювання, які можуть серйозно позначитися на діяльності вихованця. З ними ви ознайомитеся нижче.

  • Конгенітальний гіпотрихоз. Говорячи інакше — просте облисіння, яке дісталося цій породі ще від сфінксів. Облисіння дуже часто свідчить про нечистокровну особину, якщо ж воно локальне, то, найімовірніше, стосується складнощів зі здоров’ям і нестачею вітамінів.
  • Гіпертрофічна кардіоміопатія. Патологічна зміна судинно-серцевої системи. Розкриття захворювання на ранній стадії дає можливість визначити необхідне лікування, при якому тварина спокійно живе довге життя.
  • Міопатія. вважається як спадковим, так і набутим захворюванням через неправильний обмін речовин в організмі. При ньому певна частина м’язів в організмі перестає працювати, а по закінченню певного часу повністю відмовляє в роботі. Просто вражає як якусь одну частину організму або кінцівку, так і все тіло. Зустрічається нечасто, утім, на останніх стадіях лікувати не виходить, через що багато девонів від цієї хвороби гинуть.
  • Дисплазія кульшового суглоба. Простіше кажучи — хвороба кісток і хрящових тканин. Досить непросто визначити, первинні симптоми легко переплутати зі стомленістю тварини. Здебільшого, визначається вже після досягнення піврічного віку досвідченими ветеринарами. На перших стадіях можливо лікувати.
  • Коагулопатія — захворювання, при якому порушуються процеси згортання крові. Виникає від поганого харчування і мало вітамінів у кормі.
  • Ожиріння і патології шлунково-кишкового тракту. З’являється через нерегулярне і нездорове харчування. Збільшення ваги призводить до більшого навантаження на серце і на інші органи. Крім того, можливі захворювання шкіри.
  • Малассезіозний дерматит — практично те саме, що й облисіння, проте відрізняється випаданням волосся на тлі висипань і свербіння. Лікується, як і раніше, — модифікацією харчування під правильне і правильне харчування.

Не забудьте постійно щеплювати вашого улюбленця та робити профілактичні процедури з очищення організму від паразитів. Першу вакцинацію потрібно провести вже в 3-4-місячному віці, потім потрібно провести ревакцинацію — вже після досягнення року.

Популярні імена

Завдяки власній специфічній зовнішності девон-рекси заслуговують на таке ж оригінальне й оригінальне ім’я. Тут фантазія господарів абсолютно абсолютно не обмежена, проте все таки є деякі поради під час вибору кличок для кішок.

  • Кличка має бути стримано короткою. Коти не запам’ятовують складних і довгих фраз, навіть у дресируванні вони реагують на строго певні короткі команди: ап, до мене, стояти, перекид. Якщо в документах у вашого котика якесь дивовижне або важковимовне ім’я, просто скоротіть його до варіанту, який самі зможете легко говорити і запам’ятати.
  • Ім’я має бути звучним і гучним. Незважаючи на те що девони прихильно реагують на шиплячі та свистячі звуки, прекрасним варіантом буде до вподоби кличка з твердими і гучними приголосними: к, ч, ц, д, г.

Привчати до клички варто з самого дитинства, коли ви почали виховання дитини. Чим швидше вихованець звикне до власного імені, тим простіше йому буде налагодити контакт із господарем.

На власній невеликій батьківщині імена та клички девон-рексів асоціюють із кількома аспектами: територія народження, асоціації з відомою історичною або літературною особистістю, асоціації з вівцями через оригінальну фактуру шерсті. Далі ви зможете ознайомитися зі списком імен девонів, найпопулярніших в Англії.

  • Прізвиська, які пов’язані з територією. У самому Девонширі збереглося чимало старовинних і навіть стародавніх маєтків і замків з оригінальними і оригінальними назвами. Щоб виділити власного вихованця серед інших, англійські заводчики вважають за краще називати улюбленців такими іменами: Подхем, Тотнес, Комптон, Холдон і Помера. Усе це назви іменитих замків і територій, відомих усім у межах сучасної Англії.
  • Мало кому відоме бажання знаменитого письменника Артура Конан Дойла до цього англійського графства. Власне на таких болотах мешкав загадковий Собака Баскервілів. Завдяки цьому можна пов’язати кличку вашого улюбленця з цією чудовою детективною повістю. Тут підійдуть імена Беримор, Лора та Берил.
  • З відомих особистостей в історії на земля Девоншир з’явився на світ Френсіс Дрейк — знаменитий у всьому світі мореплавець, який, згідно із записами, володів вогненно рудим волоссям (завдяки цьому прізвисько Дрейк прекрасно підійде для тварини з рудим або червоним забарвленням). Якщо ваш девон дуже любить муркотіти незвичайні мелодії, то можете назвати його ім’ям Кріса Мартіна — соліста відомої рок-групи Coldplay, який теж з’явився на світ у таких землях.
  • Асоціації з англійською транслітерацією імен. Наприклад, для галасливих, активних і цікавих вихованців підійдуть клички Нойзі (допитливий), Бізар (оригінальний, оригінальний), Лайт (світлий, легкий, витончений) і Брейв (відважний, мужній, швидкий).

Якщо вам не сподобалося жодне з цих імен (що не дивно, тому що вони не властиві для російського заводчика), ви можете вигадати його своїми силами. Під час вибору клички беруть до уваги кілька чинників.

  • Чистокровність породи. Якщо ваш девон-рекс має чудові документи і дипломованих батьків з хорошими показниками на виставках, можливо, варто назвати його благородним і звучним ім’ям: Граф, Лорд, Леді, Дама, Герцог, Принц (і похідні від таких імен).
  • Забарвлення породи теж відіграє велику роль у підборі імені для вихованця. Для темних вихованців підійдуть клички: Блек, Сутінки, Ніч, Багіра. Для світлих можуть підійти: Алмаз, Сніжок, Альбус, Хмаринка, Сірий, Роса. Якщо у вас вихованець із різнокольоровою шерстю, то подумайте над універсальними або квітчастими іменами на кшталт Вогника або Світанку, Веселки, Тортілли.
  • Характер. Уже в молодому віці девони починають виражати активність і в моральному плані, власне завдяки таким особливостям, як непосидючість, спокій або грайливість, часто і даються імена. Для активних вихованців підберіть швидкі і дзвінкі імена: Блискавка, Вихор, Буян, Непосида, Бродяга.
  • Вуха. Часто основою у вигадуванні імен для цієї породи виступали фантастичні та фантазійні оповідання і твори з ельфами, чаклунами і чудовиськами (через оригінально великі вуха цієї породи). Вдалими іменами в цьому випадку можуть бути: Леголас, Халдір, Елронд, Пенлод, Галіон (хлопчики). Для дівчаток підійдуть імена: Арвен, Анайре, Аредель.
  • Будь-які інші асоціації з тваринами, рослинами, явищами природи, знаменитими людьми: Цезар, Ромашка, Барс, Град. Тут уже вибір залежить від самого господаря і його захоплень, а ще від деяких подій, які сприяли народженню або вихованню вихованця.

Це лише список найпопулярніших імен на російській території та СНД.

Відгуки господарів

Більшість досвідчених господарів із позитивних рис цієї породи відзначають крайню активність, допитливість, прагнення до спілкування і дружелюбність щодо господаря та його сім’ї. А ще багато хто відзначає прекрасне здоров’я і стійкість до багатьох простудних і вірусних захворювань.

З негативних і негативних рис заводчикам не подобаються впертість і настирливість, зайва нав’язливість деяких особин, а ще звичка девонів регулярно скрізь пхати свого носа.

Не дивлячись ні на що, але дуже багато сімей любить обходити стороною цю породу. Аргументи, які зустрічаються дуже часто:

  • такі коти дорого коштують;
  • їхня неординарна зовнішність не всім здається вдалою і приємною;
  • порода вкрай важка в плані розведення і вимоглива до досвіду власника.

Про кішку породи девон-рекс: опис, догляд та утримання породи, дивіться в наступному відео.

Синоніми назви Devon Rex Країна походження Англія Рік зародження породи 1960-ті Якою фелінологічною організацією визнана? FIFe, WCF, CFA

Весь вигляд тулуб середніх розмірів, вишукано складений Розмір середній Шерсть вирізняється кучерявою, м’якою короткою шерстю, схожою з шерстю котів породи корніш-рекс Довжина шерсті короткошерста Особливості шерсті кучерява, м’яка Підшерстя пухове Забарвлення допускаються всі забарвлення шерсті, включно з різновидами з білим у різних кількостях Морда (фільтр) витягнута Розмір вух особливо великі Форма вух округлий кінчик Пензлика на вухах немає Очі великі Хвіст (фільтр) довгий Лапи довгі Пухнастий хвіст немає

Загальний опис зазвичай дуже активні, грайливі, прагнуть тісного контакту з людиною Лагідність лагідна Доброзичливість доброзичливість доброзичлива Активність дуже активна та енергійна Грайливість грайливі Ледача ні Слухняна так

Підходить для житлової площі так Підійде для дітей так Складність догляду нескладний догляд Догляд за шерстю вимагає догляду за шерстю лише раз протягом тижня Ступінь линьки линяє не так сильно Гіпоалергенна так Здоров’я є складнощі зі здоров’ям

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

5 днів ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago