Зараження глистовими инвазиями схильні не тільки кішки, які відвідують вулицю, а й тварини, що ведуть домашній життєвий спосіб. Паразити можуть оселитися в будь-якому органі домашнього улюбленця, проте найчастіше страждає шлунково-кишковий тракт кішки. Виділяються глистами продукти діяльності сильно отруюють організм тварини і руйнують іммуннітет. Більшість глистових хвороб, що зустрічаються у кішок, передаються людині, тому потрібно систематично поводити кішці обробку від паразитів – дегельмінтизацію.
Деякі господарі кішок вважають, що, якщо чотириногий улюбленець позбавлений вільного вигулу, обробляти його від глистів немає необхідності. Подібна заява повністю помилково, так як навіть у пухнастих домосідів бувають гельмінти. У житло людини яйця глистів потрапляють наступними шляхами:
Дегельмінтизація кішок проходить з метою позбавлення тварин від глистів, які зі свого боку здатні вражати внутрішні органи кішки (селезінку, серце, печінку, кишечник). Паразити харчуються корисними речовинами, що надходять в організм тварини, завдяки цьому порушується робота багатьох органів знаходяться всередині кішки. Виділяючи продукти власної діяльності, глисти викликають сильну інтоксикацію у тварини, через що можливий розвиток анемії. Крім того, паразити дуже часто стають основою порушення травної, серцевої і дихальної діяльності організму тварини.
Обробці від глистів підлягають не тільки дорослі кішки, але і невеликі кошенята. Глистяні інвазії часто передаються при внутрішньоутробному розвитку, тому дегельмінтизація кошенят проходить, як тільки малюки досягнуть 3-х тижневого віку. Проганяти глистів потрібно поквартально, проте деякі фахівці дозволяють проводити цю процедуру двічі на рік.
Перед кожним вакцинуванням тварини також потребують обробки від глистових інвазій. Вакцинація від вірусних та інфекційних хвороб вважається сильним стресом для організму вихованця, і, якщо кішка заражена гельмінтами, після щеплення у неї можуть з’явитися серйозні ускладнення.
Тому доведеться проводити дегельмінтизацію перед вакцинацією. Зазвичай обробка від глистів призначається за 2 тижні до планованої дати щеплення. Також, дегельмінтизацію доведеться проводити котам перед проведенням процедури кастрації.
Тільки підготовлений майстер здатний правильно вибрати хороший проти глистів препарат. Самостійне використання антигельминтного кошти провокує важливі наслідки для здоров’я кішки і навіть викликати смертельний результат. На випадок, коли тварина сильно заражене глистами, групова загибель паразитів призводить до серйозної інтоксикації котячого організму, тому як правильно врятувати вихованця від черв’яків, порекомендує тільки ветлікар. Медичний препарат задається тварині одноразово, упереміш з кормом. Через 10 днів процедуру рекомендується повторити, для того, щоб убити вилупилися з яєць личинок паразитів.
Глистяні захворювання у кішок викликаються всілякими видами гельмінтів, один від одного відрізняються за розмірами, формою, способам розмноження і харчування. Більшість гельмінтів загрожують вашому здоров’ю, тому потрібно чітко ознайомитися з кожним з видів черв’яків.
Гельмінтози розділені на 3 основні групи:
Стрічкові глисти, що мешкають в організмі кішок, викликають такі захворювання, як дипилидиоз (гельмінт, що досягає по довжині близько 70 см, що локалізується в кишечнику), дифиллоботриоз (довжина хробака може бути більше одного метра, живе в кишечнику), альвеококкоз (Стрічковий паразит з довжиною тіла близько 4 мм, розвивається у відділах кишечника).
Нематоди призводять до подібних захворювань, як анкілостомоз (черв’як розміром близько 2 мм, харчується кров’ю), аскаридоз (довжина хробака від 2 до п’яти сантиметрів, живе в печінці або кишечнику кішки), токсокароз (гельмінт, що мешкає в кишечнику).
Трематоди викликають такі хвороби як фасциолез, опісторхоз. Паразитують гельмінти здебільшого в жовчних протоках печінки і підшлунковій залозі. Сосальщики мають невеликий розмір тіла і потужні присоски, завдяки яким паразити кріпляться до органів всередині кішки.
Всі гельмінтози небезпечні для здоров’я кішок, наприклад, подібне захворювання як токсокароз здатне передаватися навіть з материнським молоком від кішки до кошеняти. Хворий кошеня, при відсутності раннього лікування, в основному, живе нетривалий час. Крім того, відомі випадки зараження токсокарозом і людини.
Цестоди представляють не меншу небезпеку як для кішки, так само і для її господаря. У багатьох випадках від стрічкового гельмінта складно позбутися. Глист має сколекс з гаками, завдяки якому він міцно впроваджується в стінки кишечника жертви. Дуже часто, після процедури дегельмінтизації, паразит гине, а сколекс залишається всередині організму господаря. Після декількох тижнів з решти розвивається нове тіло паразита. Боротися з цестодами потрібно тільки потужними протиглистовими препаратами.
Навіть дуже уважний господар не завжди здатний запідозрити, що пухнастий улюбленець заразився глистами, так як вираженість симптомів сильно залежить від чисельності гельмінтів, що живуть в організмі кішки. Якщо захворювання не прийняло широкий масштаб, ніяких ознак глистової інвазії можливо і не буде.
На те, що кішка заражена гельмінтами вказують наступні ознаки:
Найбільш яскраво ознаки глистової інвазії з’являються у маленьких кошенят через слабкість імунної системи. Чим менше тварина за розмірами, тим вище у нього шанси на смертельний результат.
При підозрах на гельмінтози кішку потрібно негайно показати професіоналу. Діагностика глистових інвазій проходить за допомогою копрологического аналізу на яйця гельмінтів. Потрібно враховувати, що при недавньому зараженні вихованця, копрологія може не виявити яйця черв’яків, тому аналіз слід повторити 2 або 3 рази з тижневим інтервалом.
Після постановки точного діагнозу призначається лікування протигельмінтними засобами. Сказати про те, як правильно вибрати препарат для дегельмінтизації, може виключно фахівець високої кваліфікації.
Лікування глистових інвазій зводиться до знищення гельмінтів і їх виведенню з організму кішки, усунення симптомів хвороби і ознак інтоксикації.
Протигельмінтні препарати випускаються в декількох формах:
До дуже часто використовуваних і успішним препаратів від гельмінтів можна віднести:
Краплі і суспензії для дегельмінтизації мають слабовираженним ефектом лікування і більше підходять для попередження глистових інвазій. При запущених формах захворювання рекомендується застосовувати препарати в формі таблеток. Перед використанням таблетку дуже дрібно роблять дрібніше, перемішують з кормом і дають з’їсти тварині. Якщо кішка з якихось причин відмовляється приймати запропоновану їжу, таблетку можна дати повністю, поклавши її на корінь язика тварини або змішати з рідиною і влити вихованцеві в рот за допомогою шприца без голки.
Підібране засіб для дегельмінтизації варто використовувати строго, дотримуючись наявної інструкції. Самостійно призначати препарат не можна, виключно доктор здатний точно розрахувати безпечну для вихованця дозу ліків. Деякі засоби для дегельмінтизації як правило провокують розвиток алергії у тварини або викликати інтоксикацію організму, тому, якщо у кішки з’явилися ці симптоми як слабкість, млявість, запор або блювота, пухнастого улюбленця потрібно показати ветеринарному професіоналу.
Обробка від глистів-серйозне і відповідальний захід, який вимагає виконання деяких правил. Не всім кішкам не забороняється проводити дану процедуру. Дегельмінтизація не проходить, якщо:
Перед проведенням дегельмінтизації переконайтеся, що тварина не має інфекційних і вірусних захворювань, в іншому випадку у ослабленого вихованця вірогідна поява непередбачуваних складнощів.
Дегельмінтизація кішок-процедура, якій повинен систематично піддаватися кожен домашній вихованець, не залежно від відвідуваності вулиці. Глистяні інвазії легко передаються іншим домочадцям, будь то собаки чи інші тварини, а ще людині. Більшість гельмінтів надзвичайно небезпечні для життя людей, отже, для того щоб захистити власних близьких і рідних від паразитів, необхідно серйозно підійти до проблеми глистової інвазії у чотириногих улюбленців.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…
Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…
Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…
Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…
Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…
Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…