Зоонозами називають ряд хвороб, які передаються від тварини до людини. Небезпечними хворобами, що загрожують господареві собаки вважаються сказ, токсоплазмоз, стригучий лишай.
Є й інше поняття-зворотний зооноз, коли захворювання передається від людини до його вихованця. Зворотні зоонози досить явище рідкісне, але все таки діагностується у ветеринарній клінічній практиці.
Виходячи з наукових досліджень, близько 35% захворювань антропозоонозов, були спровоковані бактеріальною інфекцією, 31% патогенами вірусної етіології, 19% паразитарними і 15% грибковими патологіями.
Інфікування собаки від людини буває дуже і дуже рідко. У переважній більшості випадків собаки схильні до інших інфекцій, ніж людина.
Але все таки є ряд патологій, якими може захворіти вихованця людина:
Свинка. Паротит, захворювання, що провокується параміксовірусами. Важливими ознаками розвитку паротиту у собак, вважається раптове збільшення в розмірі привушних лімфовузлів. Сильна набряклість в області морди, біль при ковтанні, що провокує відмову від корму і води – можуть вказувати на розвиток паротиту у улюбленця. Якщо в будинку, хтось хворіє свинкою, тварина може інфікуватися від людини. Але буває це дуже і дуже рідко. Факторами, які можуть впливати на розвиток паротиту у тварини, є переохолодження, невчасно вилікувані гінгівіти, стоматити або каріозний процес, а ще опіки і рани слизової оболонки рота. Ігнорування перших симптомів розвитку паротиту у вихованця, може закінчиться серйозними ускладненнями, аж до розвитку некрозу тканинних структур привушних залоз. Хвороба в привушних залозах здатна проникати в системний кровотік, викликаючи септицемію і загибель собаки. . Серйозне захворювання, що провокується патогеном бактеріального походження. У переважній безлічі випадків, власне собаки стають носіями лептоспірозу, стаючи основою зараження людини. Але буває і навпаки, коли людина заражає домашнього улюбленця. Патоген виділяється в що знаходиться навколо середу поряд з біологічними рідинами – каловими масами і сечею, а ще витіканнями з носа і статевих органів. Лептоспіри мають стійкість до впливу зовнішнього середовища, прекрасно зберігаючи власну вірулентність в калюжах, ставка і вологому грунті. Потрапляючи в чутливий організм тварини, лептоспіри вводяться в тканини нирок, печінки і селезінки, вражаючи їх і порушуючи функціональність. Патологія протікає у важкій формі і при відсутності своєчасної допомоги може завершитися смертельним результатом.
Профілактика зараження
З метою не допустити інфікування власного улюбленця інфекцією, яку підхопив володар, рекомендується вжити заходів профілактики. Під час хвороби контакт з твариною необхідно зменшити по максимуму.
Важливо також систематично проводити дезінфекцію приміщення, проводити обробку мисок для води і їжі. Перед тим як гладити собаку, необхідно ретельно мити руки, саме так, як і після контакту з улюбленцем.
Потрібно пам’ятати про обов’язкові вакцинації тварини, а ще дотримуватися правильного раціону харчування. Підтримуючи імунітет улюбленця на має рівні, небезпеки захворіти собаку в кілька разів зменшуються.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…