Categories: Тварини

Чим годувати місячного цуценя

Ветеринари і професійні заводчики собак сходяться на думці, що цуценята повинні отримувати материнське молоко до 2-х місяців.

Почавши з першого місяця життя, в раціон додають дорослі продукти, але основу все ж має становити молоко.

У більшості випадків, з різних причин, материнського молока недостатньо. В даних випадках господареві потрібно приділяти дуже багато уваги, щоб правильно організувати харчування цуценят, адже власне в перші тижні і місяці життя трапляється закладка основ здоров’я тварини.

Особливості травлення цуценят в 1 місяць

У віці 4-х тижнів цуценята повинні знаходитися поруч з самкою і власними однопометнікамі. Цуценята, хоча і виглядають вже цілком самостійними, лише недавно змогли нормально чути і бачити, тому для гармонійного розвитку їм просто потрібно перебувати під опікою матері.

Почавши з місяця, цуценята активно вивчають світ навколо вас, але ще не здатні виконувати осмислені дії. Всі їхні рухи і поведінка – дія інстинктів і виховання самки. У місячному віці заводчики не продають цуценят через те що, що малюкам слід набратися сил, добре зміцніти і отримати досвід в соціальному контакті в зграї, якої і вважається сама Мати з іншими цуценятами.

У такому віці малюки активно запам’ятовують слова і поведінку людини. Тому головну роль в подальшому психологічному розвитку цуценя грає поведінка господаря.

Надзвичайно важливо, щоб щеня отримував гарне харчування. До 4-х тижнів життя включно щеня повинен отримувати материнське молоко, тим більше це важливо для цуценят карликових і декоративних порід.

Домогтися справжнього розвитку і уникнути проблем з травленням в дорослому віці у собаки важко, якщо щеня вже в перший день недоотримував материнського молока.

Цуценятам подібних порід як йоркширський тер’єр, той-тер’єр і шпіц, прикорм починають вводити пізніше, ніж іншим собакам. Перша частина дорослої їжі повинна бути представлена або дуже якісним м’ясом або ж кормом супер-преміум класу для щенят.

Будучи від природи хижаками, собаки з найперших днів прикорму повинні отримувати м’ясо. Зрозуміло, найкорисніше сире м’ясо, так як воно принесе якомога більше користі для росту і розвитку цуценя. Але перші порції м’яса краще трохи проварювати або облити окропом. Давати м’ясо цуценяті краще у вигляді дрібно порубаних шматочків або перемеленого фаршу, приготованого власноруч.

М’ясо-важка протеїнова їжа, на якій будується подальший раціон тварини. Але крім м’яса, в раціоні вихованця повинні бути більш легкі для засвоєння продукти – риба, сир, кефір. На відміну від дорослих тварин, цуценятам можна давати сир кожен день, а ось рибу 1-2 рази протягом тижня.

Рослинна частина харчування цуценят представлена кашами, перший час перетертими. Можна пропонувати цуценятам рисову і гречану каші почавши з одного місяця. Щодо фруктів і овочів, то ці продукти вводять потроху, трохи пізніше. Як ласощі можна давати цуценяті шматочок моркви або солодкого болгарського перцю.

Головне про що варто пам’ятати, що цуценята добре ростуть і в раціоні повинні бути всі потрібні для розвитку мінерально-вітамінні комплекси. Експерти радять додатково вводити в харчування біологічно активні добавки, підібрані персонально в залежності від потреб. Так, якщо щеня, почавши з 1-го місяця отримує невеликими дозами якісний корм, то додаткові полівітамінні комплекси не потрібні.

Чим годувати місячного цуценя

Почавши з 3-х тижнів життя, професійні заводчики починають вводити в раціон цуценят дорослі продукти. Це дає можливість привчити малюків до дорослої їжі до моменту продажу. В основному, цуценят продають у віці 2-3 місяців. У цей період дитина повинна бути ознайомлений з більшістю продуктів.

Мінімальний набір продуктів для годування місячного цуценя наступний:

  • молоко (краще спеціалізований замінник собачого молока);
  • рисова, вівсяна і гречка;
  • нежирні сорти яловичини і м’ясо птиці (бажано, курка);
  • гарбуз і морква;
  • кисломолочні продукти-сир або кефір.

Щеня з 6 тижневого віку повинен отримувати їжу кожні 3 години. Господареві потрібно спробувати, щоб давати кожен раз свіжі нові страви. Так, в районі 6-ї години ранку цуценяті можна дати вівсяну кашу на молоці. Через 3 години дають іншу кашу з добавкою м’яса і овочів. У наступне годування в меню додають кефір або сир.

Згодом у міру дорослішання собаки, раціон може різко не змінюватися, а ось розмір порції потроху збільшується. Чим більше Щеня по породі, тим більше частина йому знадобиться.

Малюкам на перших кроках їжа повинна даватися в перетертому вигляді, навіть каші потрібно подрібнювати за допомогою блендера або комбайна для кухні. Потроху, в їжу додають великі шматочки, щоб щеня навчався жувати, а не заковтувати їжу не пережовуючи.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Визитки на заказ – преимущества, кому они полезны и сферы применения

Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…

1 тиждень ago

Какая жижа лучше для пода в 2024 году?

Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…

2 тижні ago

Раздвижные двери: идеальное решение для экономии пространства и современного интерьера

Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…

3 тижні ago

Освещение для квартир, домов, промышленных объектов

Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…

3 тижні ago

Чем заняться на выходных

Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…

4 тижні ago

Переваги працевлаштування у Нідерландах для українців

Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…

1 місяць ago