З виявленням нової небезпечної коронавірусної інфекції у людей, іменованої Ковид-19, більшість власників вихованців проживають в будинку схвилювалися серйозно.
Варто відразу визначити, що тварини які живуть вдома, наприклад кішки і собаки, можуть захворіти коронавірусної інфекцією. Але вражає їх інший штам, не небезпечний для людини.
Коронавірус собою являє безклітинний організм, який складають одноланцюгова РНК, протеїнова оболонка і ряд нуклеїнових кислот. Назва власне вірус отримав через зовнішнього вигляду, що нагадує корону.
Домашні вихованці, як і ряд інших тварин, можуть заражатися різними інфекційними захворюваннями, в тому числі і коронавірусом.
Той штам коронавірусу, до якого схильні собаки і кішки, не небезпечний для людини.
А ось у тварин здатне викликати великі зміни. Слабкі вихованці, а ще молоді тварини в силу специфік роботи імунної системи, при відсутності своєчасної допомоги можуть навіть померти.
У собак і кішок коронавірусна хвороба вражає переважно кишковий тракт, тому основний шлях зараження – фекально-оральний, на відміну від Ковід-19, що передається повітряно-крапельним шляхом і протікає у людини в респіраторній формі.
Примітно і те, що коронавірусна хвороба у домашніх чотириногих може протікати в прихованій формі. Основна частина бездомних кішок вважаються переносниками захворювання, при цьому значних порушень в стані здоров’я не відзначається.
Характерною особливістю всіх РНК-містять вірусів з сімейства коронавірусів, вважається здатність до швидкої мутації. Це означає що РНК видозмінюється в самому організмі. Подібна тенденція відзначається в 10% випадків при інфікуванні. Також є небезпеки мутацій не просто зі зміною РНК, а з переходом з слабопатогенного в агресивний штам. Так, у кішок може з’являтися мутація кишкової форми коронавірусу, вражає в наслідок нервову систему і викликаючи ряд важких складнощів.
Погані зміни з’являються не на порожньому місці. Їм передують фактори:
У кішок і собак коронавірусна хвороба провокує пошкодження переважно стінок кишечника. Коронавірусний ентерит на відміну від парвовирусного, провокує меншу кількість летальних випадків, однак при цьому вважається висококонтагіозним. У зараженої тварини з’являються ці симптоми, як:
На даний момент до сімейства коронавірусів ставитися 43 різновиди, які можуть поставити під небезпеку здоров’я і життя не тільки тварин, а й людини. Крім коронавірусу, є велика кількість інфекційних агентів, які можуть стати причиною розвитку небезпечних наслідків.
Єдиної думки з приводу необхідності проводити вакцинацію від Ковід-19 домашнім тваринам, немає. Деякі ветеринарні майстри вважають процедуру марною, так як правильних даних про можливість передачі вірусу від тварини до людини немає. Решта ж фахівці впевнені, що проведення вакцинації собака і кішкам від Ковид, допоможе порвати ланцюжок циркуляції вірусу. Основне завдання в даному випадку вакцинації-вберегти людину.
Необхідно виділити, що від 80% до 95% кішок, стають носіями коронавірусної інфекції іншого штаму і це не призводить до вимирання виду. Головним завданням вірусологи все ж вважають припинення ланцюжка циркуляції вірусу для усунення можливості мутувати, в організмі тварини, набуваючи нові, небезпечні для людини форми.
Проводити вакцинацію від Ковід-19 можна спеціальним препаратом, розробленим для тварин. Вакцина Карнівак-Ков дуже добре використовується з березня 2021 року в багатьох регіонів.
Робити щеплення від Ковид -19 собакам і кішкам рекомендується в разі якщо вони утримуватися на фермах або ж розплідниках з високою кількістю тварин. Вихованцям, які проживають поодиноко в побутових умовах, робити щеплення немає необхідності. А ось про інші планових вакцинаціях необхідно пам’ятати. Куди серйозну небезпеку в собі несе вірус сказу, летальність від якого 100% як для людини, так само і для тварини. Лікування від сказу немає, на відміну від Ковід-19.
Крім коронавірусу людини, що не несе особливої небезпеки для домашніх чотириногих, є ряд інфекційних хвороб, що завдають значної шкоди здоров’ю домашніх кішок і собак. Обов’язковими є вакцинації від подібних хвороб, як:
Інфекції, спровоковані високовірулентними патогенами завдають невиправної шкоди здоров’ю, що не має стійкої імунного захисту. Прекрасним виходом з цієї ситуації для господарів кішок і собак вважається не спроби вакцинувати вихованця щепленням від Ковід-19, а налагодити харчування, забезпечити тварині хороший догляд, підвищуючи роботу імунної системи.
Зараз господарі кішок і собак відносяться до планових вакцинацій гидливо, забуваючи або спеціально не бажаючи робити щеплення вихованцям. А це зі свого боку, призводить до великих наслідків і іноді коштує тварині життя.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…