Багато господарів домашніх собак, схильні припускати, що для тварини надзвичайно корисно поїдання твердих кісток від сільськогосподарських тварин. Вважається, що тверді кістки дозволяють підтримувати гостроту зубів, очищаючи наліт з емалі зубів.
Насправді розгризання кісток не особливо впливає на гостроту зубів, а ось пошкодження емалі і поломка зубів цілком хороша можливість. Особливу небезпеку становлять курячі кістки, давати які повністю заборонено.
Якщо собака наїлася кісток, не рекомендується викликати блювотні позиви. Спазми, які супроводжують блювоту, провокують раптове зменшення стінок стравоходу і шлунка, що зі свого боку призводить до пошкодження тонких стінок. З метою якнайшвидшої евакуації з’їдених собакою курячих кісток, фахівці не радять давати тварині проносні препарати. Пошкодження стінок кишечника в подібному випадку неминуче.
Важливо якомога швидше звернутися за допомогою до ветеринарної клініки. Поява крові в калових масах після поїдання великої кількості кісток, не обов’язково курячих, привід негайно їхати в ветлікарню.
Небезпека, яка підстерігає тварина при поїданні курячих кісток, не завжди поширюється на інші види кісткових структур сільськогосподарських тварин. Кістки не марні, навпаки, вони виконують ряд ключових функцій. Основними вважаються:
Але вибір правильних кісток для поїдання тваринам – відповідальне завдання. Під забороною поїдання собакою курячих кісточок. Аналогічна їжа здатна спровокувати пошкодження слизових оболонок і стінок стравоходу, шлунка або кишечника. Кісткові структури не перетравлюються в кишечнику, виходять з організму природним шляхом, що призводить до травм слизових оболонок. У собак, які з’їли пристойну кількість кісток, дуже часто діагностуються розлади стільця – діарея або запор. І в першому і в іншому варіанті говорять про розлад травлення.
Крім травми кишечника в міру проходження кісток є ризик застрявання кісток в горлі. Вийняти кістка в подібному випадку можна шляхом своєчасного втручання. Будь-яким домашнім тваринам заборонено давати трубчасті курячі кістки. Розколоті гострі осколки здатні порвати стравохід.
Фахівці запевняють, що даючи власному вихованцеві різні кістки, володар надає реальну ведмежу послугу улюбленцю. Це пов’язують з певними фактами:
Не рекомендується давати собаці сирі кістки, які мають непорядне якість. Кістки, як і свіже м’ясо, повинні купуватися в спеціалізованих точках, де проводитися Регулярний санітарний контроль. Кость з душком – не найкращі ласощі для собаки, так як буде причиною сильної інтоксикації організму. Давати собаці варені кістки, а досить добре розварені – небезпечно розвиток непрохідності кишечника. У шлунково-кишковому тракті залишки варених кісток не перетравлюються, грудкуються і заважають нормальному проходженню по організму іншої їжі.
Якщо собака з’їла заборонену курячу кісточку, краще підстрахуватися і дати улюбленцю вазелінове масло, що дасть можливість швидше природним шляхом евакуювати кісточку.
Краще не допускати ситуацій, коли собака з’їдає заборонені продукти, наприклад курячі кістки. Але якщо наприклад сталося так, що вихованець розгриз і проковтнув курячу трубчасту кістку, потрібно ретельно стежити за будь-якими зміною в його стані.
Якщо протягом декількох діб після поїдання курячої кістки у собаки не змінилося поведінці, відсутня байдужість, не порушений апетит, немає складнощів зі стільцем, збереглося бажання активно бігати і скакати, значить все добре і турбуватися не потрібно. Кісточка пройшла по травному тракту, не зачепивши стінок, і вийшла природним шляхом. Але надалі краще не допускати подібного.
Однак якщо доросла собака, тим більше маленьке цуценя, після того з’їв курячу кістку намагається більше лежати, порушується апетит або вихованець зовсім відмовляється від їжі, спостерігаються нестандартні подтужіванія під час акту дефекації, але безрезультатно – потрібно звернутися за допомогою до ветлікаря. В екстрених випадках тварина ходить в туалет як зазвичай, однак при цьому в калових масах знаходиться кров, потрібно негайно їхати до ветеринарної лікарні.
У побутових умовах робити заходи не рекомендується. Важливо звернутися за допомогою до професіоналів, адже виключно за допомогою спеціалізованих досліджень доктор Змиє знайти причину нездоров’я тварини. На підставі отриманих даних ветеринар розробляє подальшу тактику лікування.
Якщо ситуація пов’язана з кишковою непрохідністю через подрібнених кісток, але спресованих і не переварених, відбувається закупорка травного тракту – вибіркова або повна, що тягне за собою запори. Доктор порекомендує розм’якшити маси Кала, змащуючи стінки всередині за допомогою вазелінового масла. Собаці наказують чайну ложку вазелінового масла з проміжком в 10 хвилин протягом 60 хвилин. Далі відбувається самостійне виверження мас калу. Відсутність позитивної динаміки вимагає термінового втручання лікаря, іноді з метою хірургічної дії.
Сильне пригнічення загального стану собаки, кров’янисті маси Кала, частіше супроводжують розрив стінок кишечника або ж шлунка. Гострі частини курячих трубчастих кісток, призводять до великих пошкоджень і розривів. Зміст кишечника виходить в тулуб, провокуючи розвиток перитоніту. Врятувати життя собаки може лише своєчасне втручання.
З метою попередження розвитку небезпечних станів у тварини на тлі поїдання кісток, потрібно дуже ретельно підбирати раціон харчування, в тому числі і ласощі. Є кілька правил, дотримуючись яких господар собаки зможе уникнути наслідків:
Періодичні собаці можна давати свіжі або варені яловичі кістки, але не більше 1-2 разів протягом місяця. Організм тварини вимагає більше м’яса, а не кісток, які не несуть особливої поживної цінності. Собаки, які мають в анамнезі проблеми з яснами або зубами, не повинні отримувати твердих кісток. В іншому випадку є ризик додаткової травматизації пошкоджених тканин зубів або ясен.
Кістки під забороною і для собак у віці, а ще для маленьких цуценят.
Тверді кістки не принесуть особливої користі для їх організмів, а ось шкода буде великим. Якщо собака звикла протягом власного життя гризти кістки, під старість її краще пригощати кісточками з сухожиль, придбаних в спеціалізованих магазинах для тварин.
Необхідно розуміти, що будь-яка кістка, навіть дозволена яловича, в собі несе потенційну небезпеку. Даючи улюбленцю такі ласощі, потрібно завжди бути на сторожі, в разі надзвичайної ситуації, звертатися за допомогою до ветлікаря. Собака може почати задихатися, сильно кашляти, виникає багате виділення слинного секрету, позиви до блювоти. В даних випадках без фахівця навряд чи можна обійтися.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…