Не має значення, якої породи у вас кіт, найпоширенішої “звичайної домашньої” або якоїсь більш рідкісної. Під час вибору корму кожен господар перебуває перед непростим вибором: чим годувати власного вихованця?
Необхідно брати до уваги кілька моментів:
До того ж, під час вибору харчування тварини необхідно обов’язково отримати консультацію з ветеринаром або хоча б з її колишніми господарями. І ніколи не забувайте, що кішка, як і будь-який хижак, щодня потребує м’яса, це пов’язано і з тим, що організм тварин не може розмежовувати їжу на жирні та амінокислоти.
Тепер у продажу виставлено широке розмаїття сухих і вологих кормів для котів. Вони можуть бути економ і еліт-класу, і в себе включати ті чи інші вітамінно-мінеральні добавки. При цьому необхідно брати до уваги, що чим нижча вартість готового корму, тим нижча і його якість.
Певні власники вважають за краще годувати власних вихованців натуральними продуктами.
Саме для власних котів купують на ринку рибу або м’ясні залишки. Є й ті, які намагаються чим побільше змінити раціон власного вихованця, змішуючи різні види кормів.
Необхідно додати ясність у визначення сухого, мокрого і справжнього корму.
У їхньому складі не більше десяти відсотків води, тому вони тривалий час зберігають усі власні якості смаку і властивості. У сухого корму є дві переваги: перша — під час їхнього вживання кішка ніби “чистить зуби”, очищається і зміцнюється емаль зубів. Ще одна перевага — ними дуже зручно користуватися, можна вранці насипати в мисочку велику кількість і лише ввечері додати ще.
Але під час використання сухих кормів у тварини завжди має бути друга миска з чистою і свіжою водою.
Під час вибору кожного варіанту годування тварини їжу краще давати невеликими дозами, щоб кішка не переїдала. І навпаки — стежити, щоб їжа не залишалася в мисці. Залишки їжі можуть закиснути і стати розсадником безлічі шкідливих бактерій і організмів.
Ви можете поєднувати для власного вихованця сухий і вологий корм від одного і того ж виробника — це допускається. При додаванні справжньої їжі потрібно бути уважним і заздалегідь поговорити з експертами. Адже організм кішки, як і будь-якої іншої тварини, по-різному реагує і перетравлює те, що вона їсть. Система травлення звикає переробляти деякі продукти певним чином, і коли тварина з’їдає щось незвичне, то в організмі може з’явитися збій.
Змішувати різні види їжі необхідно для тих вихованців, у яких низький імунітет або які не починають повніти. Досить добре підійде такий раціон для кошенят не молодше 6-ти місяців. За допомогою сухих кормів можна закріпити щелепи і зуби, а вологі будуть джерелом поживних речовин і наситять тварину.
Щоб правильно поєднувати корми, необхідно чергувати їх два або три рази протягом усього дня. Кількість прийомів їжі залежить від віку і кожного взятого окремо вихованця. Великих особин годують 2 рази на день, кошенят, а ще хворих тварин три або чотири рази на день. Можна підібрати один з обох варіантів годування і щоразу дотримуватися його.
Якщо тварина відмовляється від того чи іншого виду їжі, покажіть завзятість і трохи наполегливості. Наприклад, якщо вранці ви давали вологий корм, а ввечері вона відмовляється від сухого, спробуйте знову запропонувати сухий корм на ранок наступного дня.
Якщо протягом 2-ох днів у Вас не вийде “переконати” кішку, то краще звернутися за порадою до ветеринарів і поки зупинити експеримент.
Навіть коли ви будете змішувати різні корми одного виробника і однієї якості, це необхідно робити потроху, спостерігаючи за самопочуттям тварини. Якщо ви бачите, що в неї стала бліда шерсть, млява поведінка, тьмяні очі та якісь інші ознаки, то краще зупинити змішувати корми. Ці ознаки свідчать про те, що організм тварини не зміг підлаштуватися під нововведення і краще повернутися до колишнього раціону.
Якщо ви все ж таки маєте намір таким чином змінити раціон вашого улюбленця, то необхідно брати до уваги певні моменти:
У комбінованому харчуванні немає нічого поганого, якщо робити це дуже обережно і щоразу контролювати загальний стан організму тварини. Можна відзначити найочевидніші плюси в такому раціоні.
Але можна відзначити і низку мінусів і намагатися уникати їх.
Деякі майстри вважають, що можна годувати кішку одночасно сухим і вологим кормом.
Якщо ви захочете перевести власного вихованця на комбінування годування, то доведеться робити це потроху і поетапно.
Однак є й інша думка, що поєднувати вологий і сухий корм не можна, оскільки це призводить до проблем травлення тварини.
Про те, чи можна годувати кішку сухим і вологим кормом одночасно, дивіться в наступному відео.
Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…
Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…
Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…
Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…
Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…
Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…