Мишача лихоманка або геморагічний нефрозонефрит – захворювання, спровоковане вірусами. Відрізняється гострим перебігом і поява виражених симптомів гарячкових станів, інтоксикації систем організму, ураження ренальної і сечовивідної системи.
Дуже часто діагностуються ураження людей, ніж домашніх чотириногих, хоча резервуаром (переносником) геморагічної лихоманки з нирковим синдромом, є домашні і польові миші.
Не звертаючи уваги на те, що захворювання досить своєрідне, при відсутності своєчасної допомоги, приходить параліч, інвалідність і смертельний результат.
Нефрозонефрит ставитися до геморагічних маловивченим лихоманок. Належить вірус мишачої лихоманки до сімейства бунья-вірусів. При розвитку вірусних агентів в чутливому організмі, діагностуються великі ураження судин, що в результаті провокує тромбогеморагічний синдром. Загальна клінічна картина крові вказує на зменшення числа лейкоцитів і тромбоцитів в кров’яному руслі.
Крім ураження судин, мишача лихоманка провокує розвиток геморагічного діатезу, а ще розвиток порушень в роботі ренальної системи з приходом гострої фази недостатності нирок. Механізм розвитку бунья-вірусів полягає в ураженні цитоплазми заражених клітин організму і активного розмноження.
Вірус мишачої лихоманки здатний вражати однаково клітинні структури легенів, печінки, системи сечовиділення і слинних залоз.
Захворювання відрізняється декількома етапами розвитку і виникненням симптомів:
Основним резервуаром для вірусу геморагічної лихоманки стають польові миші, кроти або ховрахи. Обов’язково потрібно згадати, що гризуни вважаються переносниками, але самі не хворіють. Збудник потрапляє в що знаходиться навколо середу поряд з виділеннями фекалій і урини.
Зараження вірусом мишачої лихоманки відбувається декількома варіантами:
Збудник геморагічного нефрозонефриту має досить велику стійкість до факторів зовнішнього середовища. При температурі 50 градусів може тримати до півгодини. При температурі холодильника — від 0 до 4 градусів, може залишатися стабільним близько 12 годин.
Вірус мишачої лихоманки не може чинити опір великим температур, проте прекрасно зберігає власні властивості при температурі нижче -22 градусів.
Хвороба, спровокована бунья-вірусом, ставитися до зоонозів. Основний резервуар і інфекційний переносник-гризуни. Хворіють геморагічної лихоманкою здебільшого люди, що заражаються аліментарним шляхом через немиті продукти харчування, на яких залишилися частини фекалій або урини від інфікованих мишей.
Найбільший осередок інфекції діагностують в районах, де диких гризунів масово застосовують в харчових цілях. Наприклад, в Монголії дуже поширене споживання м’яса ховрахів, які крім геморагічної лихоманки, є резервуарами для куди більш небезпечних хвороб, наприклад бубонної чуми.
Потенційно собаки можуть захворіти мишачої лихоманкою, але жодного випадку не зафіксовано. Можливо, пов’язують це з тим, що, як і у кішок, геморагічний нефрозонефрит, проходить у них в латентній формі.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…