У кішок є власний штам коронавірусної інфекції, що не передається людині. А ось про те, чи може людина захворіти зараз активним штамом коронавірусу Ковид 19, суперечки ведуться до цих пір.
Серед зазначених випадків передачі вірусу, захворювання у вихованців проживають в будинку протікає фактично без симптомів, в більшості випадків з появою легкого нездужання. При цьому штам коронавірусу, що вражає кішок несе велику небезпеку для життя вихованців.
Вірус, що відноситься до сімейства коронавірусів, вважається безклітинним організмом, що складається з одноланцюгової РНК. Дуже часто коронавірус, що вражає котячий організм, вимальовується в кишковій формі. Тому і спосіб зараження фекально-оральний, на відміну від коронавірусу Ковід 19, що передається повітряно-крапельним шляхом.
Особливістю безклітинних мікроорганізмів відносяться до роду коронавірусів, вважається здатність до швидкої мутації вже перебуваючи в живому організмі. У кішок штам коронавірусу може перетворюватися в результаті видозміни РНК, що призводить до великих наслідків. У ветеринарній практиці описано близько 10% випадків зараження кішки коронавірусом з подальшою його мутацією. З слабопатогенного, вірус ставати агресивним, мігруючи з кишечника в інші тканини організму, викликаючи важкі ускладнення. Спровокувати мутацію коронавірусу в організмі може ряд моментів:
Як і у випадку з Ковід-19, період від моменту проникнення вірусу в організм до початку появи перших симптомів, може займати від 2 до 4 тижнів. В ослаблених організмах період інкубації триває пару днів після контакту з інфікованим.
На даний момент в сімействі коронавірусів налічується близько 43 видів, потенційно небезпечними для організму людини вважаються лише 7 з них, серед яких і Ковід19. Котячий коронавірус не відноситься до даної сімці. У зв’язку з цим, передача вірусу від кішки до людини неможлива.
При цьому інфікування коронавірусом Ковид 19 від людини до кішки можливо. За даними деяких досліджень, ряд вихованців проживають в будинку, в тому числі кішки, собаки і тхори, були заражені штамом коронавірусу Ковід 19. Основою зараження послужили хворі господарі тварин. Всі випадки зареєстрованої передачі інфекції від людини до тварин, характеризувалися слабкою клінічною картиною і швидким одужанням. Перші відомості про передачу збудника Ковид 19 від людини до кішки були розміщені в журналі «Science» 7 квітня 2020 року.
На відміну від Ковід 19, коронавірус у кішок викликає не ураження респіраторного тракту, а порушення в роботі кишечника. Тому захворювання іменується як коронавірусний ентерит. Схильні до інфекції всі групи тварин, але частіше діагностується захворювання у молодих кішок у віці до 1 року і старше 10 років, а ще у тих, хто в анамнезі має хронічні захворювання і схильність до алергій.
По тяжкості напрямки і характером ознак, коронавірусний ентерит у домашніх кішок може бути:
Своїм штамом коронавірусу кішки піддаються зараженню переважно аліментарним шляхом, при попаданні вірусного агента в травний тракт з їжею, водою або при облизуванні лап.
На перших кроках розвитку, коронавірус у кішок активно проявляє себе в тканинах мигдалин, далі потрапляючи в кишечник, де тривало може існувати, не виявляючись вираженою симптоматикою. При цьому тварина вважається носієм і розповсюджувачем захворювання. У кішок зі слабким імунітетом вірус мутує і здатне викликати небезпечні для життя зміни.
Котячий коронавірус не передається людині і собакам. Тому лікувати тварину потрібно, але ізолювати немає необхідності, якщо в будинку немає інших кішок. Дуже часто у кішок розвивається коронавірусний ентерит, що виявляється наступною симптоматикою:
При мутації коронавірусу в організмі кішки, з’являється інфекційний перитоніт. Прояви патологічного процесу яскраво виражені в наступному:
У більшості випадків на тлі інфекції розвивається недостатність нирок, аж до повного їх відмови, серцевою недостатністю з випотом в грудну порожнину, паралічем тазових і грудних кінцівок.
Поява ознак нездоров’я у улюбленця, привід негайно звернутися за допомогою до професіонала.
В умовах ветеринарної клініки тварині проведуть докладне дослідження і призначать відповідне лікування, що дозволяє не допустити розвиток інфекційного перитоніту на тлі коронавірусу.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…
Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…
Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…
Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…
Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…
Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…