Клітка для невеликого гризуна має бути обов’язково зручною, щоб звірку було зручно всередині неї. Дуже часто її облаштовують будиночками, що дуже радує тварин. Про те, якими можуть бути ці будиночки, для чого призначені, і як їх вибрати правильно — читайте далі.
Будиночок для морської свинки є не що інше, як місце її особистого простору. Ця тварина досить полохлива, а тому потребує там, де може ховатися в разі «небезпеки». Крім того, що будиночок вважається своєрідною огорожею від оточуючих, це місце для виведення приплоду і прийому їжі.
По суті, це аксесуар клітки, в якому звір може сховатися, поїсти, спати, побути на самоті.
Це дуже потрібна річ для тих, у кого турбують сусіди, адже морські свинки бояться гучних звуків.
У будиночку вони відчувають себе в безпеці, а тому можуть розслабитися. Боязкий же звір погано прихильний до господарів, нетовариський і шукає постійного усамітнення.
Позначати будиночки для морських свинок можна за низкою ознак. З точки зору виготовлення, вони можуть бути готовими — зробленими у виробничих умовах — і саморобними (зробленими з матеріалу, який знаходиться під рукою).
Крім цього, вироби відрізняються і формою: вона може бути циліндричною, напівсферичною, квадратною, прямокутною.
Сказати однозначно, який виріб кращий, важко, адже часто ті варіанти, що створюють самостійно вдома, виходять більш цікавими в плані конструкції та зручності.
Вироби відрізняються за варіантом установки: модифікації бувають підвісними і для підлоги. Вибір правильного варіанту залежить від типу й особливостей самої клітки. Підлогові варіанти в багатьох випадках не мають днища, тоді як у виробів підвісного типу воно є. В іншому ж відмінності залежать лише від дизайну. Підвісні варіанти м’якого типу є чимось на кшталт гамака, однак, більш жорсткого.
Будиночок може мати не тільки один, а й два входи, дуже часто його фасади прикрашають декоративними прорізами форм геометрії. Інші конструкції і зовсім є зменшеною копією рубленого будинку з щипцевою покрівлею. За типом обтічності моделі можуть бути незграбними і зі згладженими або навіть округлими краями.
Модифікації можуть бути розрахованими на одну тварину або дві особини.
Особливо просторі вироби передбачають всередині місце для приплоду.
Відрізняються вироби і за типом матеріалу виготовлення. Дуже часто конкретно цей фактор визначає вибір моделі, що виконується на підставі переваг і мінусів сировини.
Деревина є найбільш підходящим типом сировини. Подібні будиночки особливо надійні, екологічні та довговічні. Їх купують нечасто, адже один виріб може служити досить довго. Їхнім мінусом вважається важка вага і необхідність у ретельному шліфуванні, а ще обмеженість поєднання кольорів.
Фанера зручна тим, що проста в обробці та збірці. Подібні вироби виходять полегшеними і красивими. Однак фанера не дуже практична, як вихідне дерево, а тому вона не така довговічна і з часом може розшаровуватися. До того ж вона більш схильна до зубів гризуна. Ще однією поганою якістю можна назвати обмеженість палітри кольорів.
Картонні конструкції помітні лише тим, що їх просто робити. На відміну від дерева і фанери тут застосовується менше інструментарію, адже не потрібно нічого випилювати, а можна просто вирізати ножицями.
Недоліком подібних будиночків вважається недовговічність і м’якість, що доводиться прибирати ущільнювачем. Робити картонні будиночки набагато швидше.
Ці будиночки по-своєму унікальні і бувають найрізноманітнішими, що залежить від складності крою і ступеня майстерності виробника. Вони вирізняються багатою палітрою кольорів, зазвичай створюють особливо затишні умови для вихованця.
Мінусами м’якого будинку з фланелі та бавовни вважається нестійкість матеріалу до зубів тварини і погана стійкість самої конструкції, навіть за умови, що всередині є ущільнювач і набивка. Ці вироби не довговічні.
Варіанти зі скла є унікальним аксесуаром клітки. По суті, в їх якості застосовують ємності для акваріума. На превеликий жаль, заводчики не думають про те, що подібні будиночки легко ранять вихованця, коли він бажає поточити зуби. Скло потрапляє в середину організму, що вважається основою смертельного результату.
Будиночки із пластику унікальні багатющою палітрою кольорів. Вони можуть мати різну конфігурацію і розмір. Іноді подібні моделі створюють навіть із пластмасових труб. Однак ні їхня зручність, ні легкість не можуть відшкодувати шкідливість самого матеріалу.
Якщо морська свинка починає гризти подібний будинок, руйнується її система травлення.
Щоб морська свинка добре почувалася всередині будиночка, потрібно приділяти увагу розмірам приміщення. Середні розміри прямокутного будиночка можуть становити 25 см завдовжки, 15 — завширшки і 15 — заввишки. Найменші значення — 23х15х11 см.
Якщо будиночок виявиться меншим, зміниться ступінь зручності гризуна. Якщо конструкція необхідна для 2-ох свинок, її параметри мають бути більшими.
Якщо виріб форми у вигляді циліндра, і це підвісний варіант, він, здебільшого, невеликий, а то й зовсім невеликий. Наприклад, денце подібного будиночка може становити 12, 16 і 21 см, висота — 11, 16 і 21 см. Усередині подібних моделей немає коридорчика, деякі з них підходять виключно для маленьких вихованців. Моделі, зроблені самостійно, дуже часто відрізняються великим простором. Це зручно, адже тварина всередині може повертатися, як їй зручно, не завдаючи собі дискомфорту.
Підбираючи будиночок для морської свинки, потрібно брати до уваги низку тонкощів. Наприклад, ключовим з них буде матеріал. Необхідно дивитися на його екологічність, нешкідливість для гризуна і довговічність. Це безумовно дерево або фанера без будь-якого фарбування (пам’ятаємо про те, що тварина може її згризти з поверхні дерева).
Якщо з’явилося бажання облаштувати клітку гамаком, розглядається варіант з текстилю з ущільнювачем і гарною формою.
Ціна питання дуже часто вважається показником якості. Однак під час покупки потрібно звернутися до виробів відомого виробника. Важливо знайти постачальника, який не використовує небезпечний клей або ще гірше — дрібні скоби під час закріплення матеріалу, що найімовірніше поранять свинку. Виріб має бути бездоганним, з точки зору якості та збірки. Відколів не повинно бути, тріщин, а ще інших недоліків не повинно бути.
Ніколи не рекомендується брати хиткий варіант. Якщо він від початку погано виконаний, то жодні самостійні підклейки справу не виправлять. Подібний виріб не буде служити досить довго. Причому він може в певний момент поранити вашого улюбленця.
Якщо ви плануєте робити будиночок самостійно і не знаєте, з чого і як краще, почніть роботу з фанери. Можливо, надалі ви подужаєте і дерево.
Під час покупки уважно подивіться на розмір входу: якщо він буде дуже маленьким, то звірку буде некомфортно заходити в середину і виходити назад. Слідкуйте, щоб у будиночка не було занадто маленьких декоративних прорізів, у яких можуть застрягти лапки тварини.
Якщо є можливість, необхідно віддавати перевагу варіанту з двома вхідними дірочками.
При цьому розмір входів буває різним, але обов’язково округленим, щоб морська свинка не поранилася.
Підбирати будиночок необхідно з урахуванням параметрів наявної клітки. У стандартних варіантах її розміри не повинні становити менше 40х80 см при висоті 50 см. Якщо ви бажаєте придбати підвісну модель з дерева, уважно подивіться на аксесуари клітки. Звірятку має бути зручно підніматися до власного будиночка, він не повинен підстрибувати вгору, а сама конструкція не повинна розхитуватися у висячому положенні. Що стосується моделі, це буває як тунель, будиночок-драбинка, так і будуар, або навіть будиночок-чохол.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…