Categories: Тварини

Будиночки для хом’яка: особливості, різновиди, вибір і встановлення


Дуже популярним домашнім улюбленцем вважається хом’ячок, оскільки він має малі розміри, простий у догляді та здатний дарувати радість дітям. Перш ніж завести цього звірка, слід уважно приготувати місце для його проживання. Будиночок для хом’яка можна вибрати як у готовому вигляді, так і самостійно зробити власними руками, основне, щоб він був зручним і дуже легко чистився.

Особливості

Хом’ячки в умовах дикої природи вважають за краще оселятися в невеликих укриттях (гніздах), підбираючи для цього виїмки, норки і дупла. Вони забезпечують тваринам потрібну терморегуляцію, комфорт і безпеку. Що стосується домашніх видів тварин, то облаштування їхнього житла абсолютно залежить від дбайливості власників, які зазвичай купують невеликий дім для хом’яка і доповнюють його різними предметами для «прогулянок» та ігор.

Оскільки хом’ячки є гризунами, то в якості житла для них бажано підбирати дерев’яні або пластмасові клітки зі входом і знімною кришкою.

Не рекомендується віддавати перевагу конструкціям з вікнами: вихованець у них може застрягти.

Крім цього, будиночок має бути об’ємним, оскільки звірята люблять ховати власні харчові поклади. До головних вимог щодо експлуатації житла хом’ячка відносять і безпеку, тому конструкція, в якій планується утримувати пухнастиків, має бути стійкою і не мати на краях кутів з гострими кінцями.

Різновиди

На сьогодні ринок представлений розкішним вибором будиночків для хом’яків, водночас кожен вид відрізняється не тільки дизайном, а й розмірами, і вартістю. Дуже часто господарі улюбленців віддають перевагу традиційним кліткам із пластиковим днищем і решіткою зверху. В даному варіанті потрібно звертати на ту увагу, щоб ширина між прутами не була більше 0,5 мм для джунгарського хом’яка і 10 мм для сирійського хом’яка. Важливу роль відіграє і висота бортів піддону, розміри конструкції. Здебільшого такі клітки випускаються розмірами 50х30 см і висотою до 100 см.

Великою популярністю також користуються пластикові будиночки, що мають вигляд декількох окремих камер, які з’єднуються між собою тунелями. Така конструкція прекрасно підійде для улюбленця, тому що вона має схожість із природною ніркою. Основним недоліком подібних будиночків вважається велика вартість, і прибирати там важко.

Дуже багато домовласників також купують для вихованців вітрини або акваріуми. Вони мають такі переваги: дозволяють зручно стежити за гризунами і недосяжні для кішки. Але в конструкціях зі скла є і мінуси: ефект парника (погана вентиляція), високі стінки, скло швидко забруднюється і його важко мити. Що стосується вітрин, то вони являють собою панорамні клітки, робляться за індивідуальним замовленням, прекрасно вписуються в будь-яке оформлення, але коштують недешево.

Непоганим житлом для хом’ячків вважається і дюна . Це прозора клітка, заповнена решіткою з металу зверху. Вона легко відкривається, забирається і не дає можливість звірку розкидати наповнювач.

Розміри

Вирішальним моментом під час вибору будиночка для улюбленця є розміри конструкції, які визначаються залежно від габаритів звірка. Так, для сирійського виду вона має бути більшою, ніж для джунгарського. При цьому потрібно завжди пам’ятати і про те, що хом’ячок може стати більшим, і дефіцит простору погано позначиться на його здоров’ї.

Ідеальні розміри для будиночка — 8х8хсім сантиметрів. При цьому по днищу конструкція повинна мати показники не менше 50х30 см для карликових видів і 60хсорок сантиметрів для сирійців.

Клітки можуть бути і якомога більшими, проте вони займатимуть багато вільного місця і створюватимуть проблеми з прибиранням. Невеликі ж будиночки розміром 20х25 см можна купувати для відсаджування молодняка або в разі злучки та карантину.

Форми

Тепер у продажу зустрічаються найрізноманітніші моделі будиночків для хом’яків, що виділяються між собою не тільки розмірами, а й дизайном, формами. Найбільш затребуваними вважаються конструкції квадратної і форми квадрата, декоровані яскравими дахами, балкончиками і віконцями. Цікаво виглядають в інтер’єрі двоповерхові композиції зі сходами. Плюс до всього, в магазинах продаються і незвичайні моделі з кераміки у вигляді фруктів і овочів.

Оскільки всі хом’ячки люблять вити гнізда, то для них добре зможуть підійти і плетені будиночки з лози овальної або у формі кола. Неординарним рішенням вважається і трикутний будиночок-гамак. Вибір форм залежить від власних уподобань господарів улюбленця.

Матеріали

Одним з основних критеріїв під час вибору тієї чи іншої моделі будиночка для гризуна вважається матеріал, з якого він зроблений. Дуже міцними і надійними в експлуатації вважаються конструкції із пластику, однак, у них погана вентиляція, і хом’ячок, пробуючи будиночок «на зуб», може наковтатися пластмаси, після цього захворіє. Тому експерти радять подібні будиночки не робити власноруч із пляшок, зроблених із пластику, а купувати в готовому вигляді, заздалегідь упевнившись у вигляді матеріалу.

Плюс до всього, конструкції бувають з інших матеріалів.

  • З дерева. Являє собою чисто екологічний матеріал, з яким пухнастики досить постійно зустрічаються і в природі. Будиночок з дерева вважається найпрекраснішим вибором для утримання вихованця. Його поверхня трохи шорстка, якщо порівнювати з пластиком, і це дає можливість звірку швидко підніматися на дах по стінках. Ціна на подібного роду конструкції може бути найрізноманітнішою, залежно від розмірів.
  • З кераміки. Керамічний будиночок з’явився в продажу не так давно, але прекрасно себе проявив. Він вважається безпечним для здоров’я (не токсичний), дуже добре зберігає тепло, але коштує значно дорожче, ніж пластикові моделі та дерева. Крім цього, керамічні конструкції можуть розбиватися при падінні з висоти. Вони випускаються різних форм, розмірів і забарвлення.
  • З кокоса. Подібне житло роблять без сторонньої допомоги з кокоса, заздалегідь зробивши в ньому отвір і зливши молоко. Подібні будиночки — дуже дешеві, і їх зможе зробити будь-хто, хто хоче.
  • З картону. Цей будиночок являє собою звичайний варіант для утримання вихованця і підходить, в основному, для маленьких видів хом’ячків. Щоб спорудити конструкцію потрібно дві картонні трубки, які залишаються від рулонів рушників для кухні або паперу для туалету.
  • З фанери. Цю модель відносять до саморобної і її побудувати легко тим, хто раніше стикався з виготовленням шпаківень. Будиночки з фанери вважаються одним зі звичайних видів житла для гризунів.

За бажання господарі хом’ячків можуть також зробити оригінальні конструкції з контейнера і паперу.

Незважаючи на те що вони багато в чому поступаються дерев’яним і пластиковим будиночкам, їх швидко і легко зробити власними руками, економлячи економічний бюджет.

Як підібрати?

Перш ніж придбати будиночок для хом’яка, важливо взяти до уваги багато тонкощів, тому що від цього залежить його період експлуатації, зручність прибирання і комфорт проживання звірка. Одним з основних критеріїв, на який необхідно звернути свою увагу, вважається доступ до провітрювання, адже погана повітряна циркуляція погано позначається на здоров’ї пухнастика, а вологе середовище спричинить інфекційні захворювання. Крім цього, важливу роль відіграють і такі показники:

  • безпека (дверцята і замки мають бути надійними, метал — міцним);
  • наявність порожнього простору;
  • простота в прибиранні;
  • можливість комплектації різними предметами.

Найкраще купувати готові конструкції в магазинах, вони вирізняються гарною якістю і цікавим дизайном.

Як облаштувати?

Змінити життя домашнього улюбленця і підтримати його форму, в якій можна займатися спортом, допоможе грамотне облаштування його житла різними предметами, в якості яких дуже часто вибирають бігове колесо. Гарним доповненням до будиночка вважаються і тунелі, проте вони повинні мати належну вентиляцію і бути просторими. Щоб вихованець розвивав координацію рухів, для нього будуть потрібні і спеціалізовані гамаки. Крім цього, в конструкції клітки повинні бути й такі елементи:

  • поїлка у вигляді керамічного блюдця;
  • ємність для корму;
  • підстилка;
  • мінеральні камінчики для сточування зубів.

Велику увагу необхідно приділяти якості підстилки: її необхідно класти з деревного наповнювача або пересованих спилків товщиною до 6 см, підходить також і вата.

При цьому на дно будиночків з фанери і дерева можна покласти розірваний на шматочки туалетний папір, його необхідно міняти на новий щодня під час прибирання. Можна теж у цьому варіанті настелити і клаптики не вовняної тканини.

Красиві ідеї

для того щоб будиночок хом’ячка незвично вписався в єдиний інтер’єр будинку або квартири, він зобов’язаний бути оригінальним. Для цього є дуже багато варіантів. Наприклад, стильним вийде житло для вихованця, накопичене з конструктора для дітей, при цьому всі деталі потрібно щільно скріплювати.

Не менш гарний вигляд матиме і житло зі скляних банок, їхні стінки можна прикрасити стильними орнаментами, які б відповідали кімнатному дизайну.

Дуже естетичний вигляд мають і споруди у вигляді дерев’яних печер. Для цього основу будиночка роблять із картонного прямокутника, а стінки обклеюють сухими гілками. За бажання можна теж спорудити маленьку драбинку.

У відео нижче можна знайти альтернативні варіанти будиночків для хом’яків, а ще рекомендації щодо вибору.

admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

4 дні ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago