Categories: Тварини

Ахатина фуліка альбіно: який вигляд мають равлики і як їх утримувати?


Сьогодні важко здивувати будь-кого проживанням равликів удома. Ці неквапливі екзотичні улюбленці не вимагають делікатного догляду і відрізняються довголіттям. Особливу любов заводчиків завоювали равлики-альбіноси під назвою ахатина фуліка альбіно. Черепашка і тулуб у них пофарбовані в білий колір. Екзотичні молюски мають гарний зовнішній вигляд і виглядають просто дивовижно в кімнатному тераріумі.

Опис

Ахатіна фуліка — один з дуже знаменитих видів екзотичних равликів. Завезений до країн Європи з країн східної Африки. На власній історичній батьківщині «величезний» равлик вважається шкідником, який знищує сільськогосподарські культури. Для жителів Європи ахатина фуліка стала невибагливим і спокійним вихованцем. Також цього молюска широко застосовують у косметології та кулінарії. Особливий інтерес заводчиків викликають равлики-альбіноси. Їхній тулуб і черепашка пофарбовані в чистий білий колір.

Схожі створіння виглядають досить ефектно у власному житлі та не загубляться з поля зору на «прогулянці» квартирою власника.

Для дорослої ахатини фуліка альбіно характерна витривала мушля (не менше 12 см) і довгий витягнутий тулуб. Деякі особини, що живуть у домашніх умовах, відростають завдовжки понад 15 см. Дуже швидко ростуть незвичайні молюски тільки перші 6 місяців, потім зростання сповільнюється. Важать альбіноси 400-600 грамів.

Раковина великого равлика «прикрашена» виточками (від 6 до 8 штук). Передня частина тіла має 2 пари щупалець. Перша коротка і виконує роль органів нюху та дотику. Друга пара набагато довша, на ній розміщені очі молюска. Тулуб у альбіносів має кремовий або білий відтінок. Його структура волога і слизова. Равлик дуже легко «висовується» з раковини практично в будь-який час.

Категорії

Селекціонери виділяють кілька варіантів альбіносів.

  1. Родація. Дивовижні величезні молюски з тілом темного кольору і яскраво-жовтою раковиною. Невимогливі вихованці з оригінальним забарвленням користуються величезною популярністю серед заводчиків.
  2. Хемелі. Підвид равликів, для яких характерна наявність раковини з альбіносним забарвленням. У багатьох випадках подібним тваринам властиве жовте і рожево-біле забарвлення. Після схрещування ахатин альбіно хемелі виходить виводок, за зовнішніми ознаками повністю ідентичний «батькам».
  3. Білий нефрит. Чудові равлики-альбіноси, які відрізняються досить примхливим характером. «Розквітають» у період статевого дозрівання. Черепашка темніє, а тулуб набуває білого відтінку. При схрещуванні білий нефрит «передає» потомству власні зовнішні дані.

Крім того, існують чисті равлики-альбіноси. Вони називаються ахатини хемелі родація альбіно боді. Їхнє тіло та черепашка є білими і не мають вкраплень та відтінків. Фахівці не дають точної відповіді, чи існують схожі створіння в природних умовах, — їх вивели шляхом схрещування альбіно і родації.

Утримання та догляд

Ахатини фуліка альбіно не вимагають ретельного догляду та відповідного обладнання. Однак певні правила утримання альбіносів все ж є.

  1. Для проживання підійде прямокутний акваріум або інша містка ємність. Кришку небажано закривати повністю — равликам потрібне чисте повітря.
  2. Температура повітря може змінюватися від 25 до 28 градусів. Вологість — не менше 75%.
  3. Оптимальний «наповнювач» — кокосовий субстрат або суміш, яка складається з торфу і піску. Тирса, дрібна галька і пісок не підійдуть. Шар субстрату не має бути більшим за 10-12 см. Повністю забороняється наявність загострених предметів і добрив. У субстрат рекомендують додавати лушпиння від насіння або арахісу. Міняти «наповнювач» досить 1-2 рази протягом місяця. Ахатини люблять переміщатися по стінках акваріума, це також може сигналізувати про дуже високу вологість у «житлі».

Що стосується їжі, то равлики-альбіноси харчуються рослинною їжею. Їхній раціон складається з:

  • свіжих огірків і томатів;
  • листя салату;
  • картоплі;
  • моркви;
  • бананів;
  • зелені;
  • буряка.

Найкраще застосовувати окремі миски для їжі та придатної для пиття води, які розміщують у тераріумі на видному місці.

Ахатина фуліка альбіно потребує регулярного джерела карбонату кальцію. Завдяки йому раковина стає міцною і щільною. Вдома в акваріум до ахатин кладуть шматочок спеціальної крейди або яєчну шкаралупу. В іншому випадку равлики починають гризти черепашки власних «сусідів». Зазначимо, що всі ахатини фуліка є гермафродитами. Великі особини мають жіночі та чоловічі статеві органи. Равлики здатні до самозапліднення за низької популяції.

Равлики-альбіноси здатні відкладати до 300 яєць протягом місяця. Для правильного розвитку зародків потрібна температура навколишнього середовища від 24 до 26 градусів. За низької температури «малюки» можуть померти.

admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

4 дні ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago