Кожен пес, який проживає поруч з господарем в будинку, потребує ласки, теплому місці, постійних прогулянках і правильному харчуванні. Але потрібно пам’ятати і про такий важливий нюанс, як виховання. Рішення за самим господарем-проводити дресирування без сторонньої допомоги або довіритися в даному питанні професіоналу-кінолога.
Є ряд правил, які господар зобов’язаний знати і виконувати. Їм потрібно слідувати як в разі домашнього навчання, так і при професійній дресируванню.
Існує приказка: «Повторення – мати вчення!». Ця аксіома ефективна не тільки по відношенню людей, а й домашніх чотириногих. Дресирування не повинна закінчуватися відразу ж, як тільки собака покинула територію спец-майданчики. Виховувати собаку необхідно день у день-на вулиці, в квартирі і навіть в транспорті. Часте закріплення отриманої інформації, дасть можливість тварині швидше створити правильні асоціації, зблизитися з власним господарем і розуміти його з півслова.
Приступити до навчання потрібно з більш простих, базових команд. Не можна починати вчити тваринно давати лапу, перед тим, як воно засвоїть команду «Поруч!», «Не можна!», «До мене!», «Сидіти!»або» лежати!». Основа дресирування-не тільки навчити собаку покірно виконувати команди, а й взаємодіяти з господарем. Знання базових, найбільш простих команд, не просто каприз. Це необхідність, тим більше для тих господарів тварин, які проживають далеко в умовах міста.
Для швидкого навчання вихованця, краще застосовувати команди, які складаються з одного слова. Наприклад, команда » до мене!», звучить односкладово, а таке словосполучення як «Підійди до мене!», стане більш складною для сприйняття собакою. У зв’язку з цим, більшість звичайних, базових команд, складаються з одного слова — » не можна!», «Поруч!», «Лежати!», «Сидіти!», «Голос!».
Кожен раз, незалежно від того, виконує собака команду правильно вперше або ж цей навик у неї відточений, потрібно вихованця стимулювати. Але виключно в разі, якщо команда здійснена грамотно. Формуючи зв’язок між правильним виконанням команди і отриманням заохочення, потрібно пам’ятати про просту похвалу. Крім ласощів, багатьом собакам важливо почути схвалення власного господаря. Адже собака не просто друг людини, це справжній компаньйон, для якого його володар – ціла галактика. Для собаки не існує інших власників, тому хвала з його вуст власного власника є найбільш цінною нагородою. Але ласощі, теж не погана ідея.
Якщо заняття починають проводитися в людному місці, домогтися правильного запам’ятовування інформації і виконання поставленого собаці завдання, стане проблематично. Відволікаючі фактори в період дресирування повинні бути найменшими. Маленьких цуценят, а власне з даного періоду експерти радять починати вчити, бажано дресирувати на перших етапах будинку, в звичній обстановці. Якщо ж навчання намічаються вже досить дорослої собаки, підбирати місця для дресирування потрібно дуже ретельно, уникаючи поруч розташованих жвавих вулиць або ж місць для вигулу інших собак. Найпрекраснішим виходом з цієї ситуації буде вибрати спеціалізований майданчик для занять, де буде обгороджена територія, присутні різні, потрібні для дресирування атрибути. Якщо ж навчання буде проводитися фахівцем, Володар з твариною повинні будуть відвідувати дресирувальні майданчики при кінологічних клубах.
Показати тварині, що воно все робить правильно, чітко виконує команди, можна за допомогою солодощів і словесних заохочень. Зрозуміло, домогтися гарних результатів вийде швидше, якщо кожен раз після успішного виконання команди, давати вихованцеві маленьку порцію ласощів.
Експерти радять не перестаратися і давати дуже невеликі шматочки, інакше в процесі дресирування, собака просто наїсться і отримавши бажане, відмовиться далі тренуватися. Шматочок ласощів не повинен становити більше, ніж Мізинець на руці. Ласощі можуть бути приготованими без сторонньої допомоги або ж придбаними в зоомагазині. Найбільш ходовими ласощами для собак, вважаються:
Тренуючи собаку будинку, слід постаратися залучити до дресирування інших домочадців. Це дасть можливість тварині швидше адаптуватися і виконувати команди не тільки власного господаря, але і того, з ким собака може гуляти за відсутності власника. Цей момент так важливий. Буває, що кінологів звертаються люди з проблемою – собака нікого не слухає, крім власного господаря і члени сім’ї не в силах впорається з твариною. Щоб цього не дозволити, потрібно залучати в процес дресирування інших людей, що живуть в сім’ї.
Чим старше собака, тим важче їй маневрувати, адаптуватися і виконувати завдання. Невеликі цуценята, не такі посидючі, володіють меншим терпінням якщо порівнювати зі своїми дорослими родичами, однак при цьому відкриті до нових знань. Подібно маленьким дітям, цуценята пізнають світ, а володар для них – дороговказ. Тому при якісному підході, маленького вихованця навчити командам буде набагато швидше, ніж дорослу собаку. Великі особини мають вже сформованим характером, який важко переробляти.
Неможливо не сказати про фізичний вплив. Будь-яке фізичне покарання неприпустимо ні під час дресирувань, ні в повсякденному житті. У бажанні довести власному вихованцеві власну перевагу, володар домагається лише одного-презирства. Собака буде боятися, виконуючи команди, але довіряти не буде. Цього допускати абсолютно не можна. З твариною необхідно розмовляти, виховувати і тільки не використовувати фізичну силу.
Однаково важливо пам’ятати, що дресирована собака може бути слухняною до потрібного моменту. Собаки-живі істоти, а не запрограмовані роботи. Тому вигулювати тварину без повідця і намордника заборонено. Не знає ніхто, в який момент собака випробує страх за власне життя або життя власника.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…