Categories: Тварини

8 продуктів шкідливих для кішок

Серед великого числа власників домашніх кішок, за однією з версій їх улюбленці можуть самі створити власні потреби, підбираючи продукти. Любителі кішок думають, що корисні і шкідливі продукти кішки відбирають чітко і самостійно. Насправді, це помилкове припущення і думка ветеринарних лікарів, засноване на ряді проведених клінічних і лабораторних обстежень, вважається цьому доказом.

для того щоб домашній улюбленець якомога довший термін залишався здоровим і прожив щасливе життя, потрібно знати, які продукти не повинні знаходиться в раціоні кішок.

1. Шоколад

Перший в списку заборонених продуктів для кішок, як до речі, і для собак – шоколад. У складі даного продукту присутні не тільки речовини кофеїн і теобромін, але і ряд інших складових створюють велике навантаження на весь організм. При вживанні шоколаду кішкою, перш за все страждає нервова і серцево-судинна система. Нестабільність таких 2-ух систем, призводить в результаті до серйозних складнощів зі здоров’ям.

Симптомами інтоксикації організму кішки шоколадом, вважаються:

  • порушення координації рухів;
  • зменшення тиску в артеріях;;; і проблеми з координацією рухів;
  • у запущених випадках-кома.

2. Термічно не оброблене м’ясо

Кішки-природжені хижаки, ще й облігатні, тому без м’яса їх організм не здатний працювати повністю. При цьому, кішкам не рекомендується вводити в раціон не оброблене термічно м’ясо, а ще ті види продуктів з м’яса, які містять пристойну кількість жиру або ж кісточок. Особливо, м’ясо курки.

Вживання жирного м’яса шкодить травному тракту, викликаючи розлад шлунку і ряд процесів запалення в області підшлункової залози. Термічно не оброблене м’ясо-ризик зараження організму кішки небезпечними паразитами.

Якщо ж вихованець систематично отримує м’ясо з курячими кістками, в даному випадку можна очікувати дуже різних складнощів. Тварина може вдавитися гострим уламком кістки, пошкодити собі стравохід або ж кишечник. На превеликий жаль, в останньому варіанті, лікування полягає в проведенні втручання хірургічним шляхом. Однак і порожнинна операція не завжди може гарантувати повне одужання і ефективний результат.

3. Молоко

Що стосується маленьких кошенят-молоко їм потрібно. Але коров’яче молоко занадто жирне, тому його рекомендується поміняти на спеціалізовану адаптовану суміш або ж розводити молоко в рівній відповідності з водою.

Дорослим же кішкам, молоко давати немає необхідності. А справа вся в тому, що як і у багатьох людей, ферменти потрібні для розщеплення молочного білка відсутні в організмі кішок. Необхідно не забувати ще й про те, що у багатьох кішок існує своєрідна патологія – лактозная недостатність. Замість задоволення від вживання продукту з молока, в організмі тварини можуть розвиватися розлади в роботі травного тракту.

4. Цибуля і часник

Поїдання кішкою цибулі або часнику – привід розповісти знайомим про чудову властивість домашнього вихованця. Це не відмінна для кішок їжа. Але на цьому справа не завершується, адже в складі ріпчастої цибулі містяться речовини, смнртельно впливають на червоні кров’яні тільця в системі крові. Еритроцити, основна властивість яких перенесення кисню до всіх клітин організму, починають руйнуватися. При систематичному впливі, розвивається гемолітична анемія. Небезпечний для організму кішки не тільки свіжий, але також пасерований, варений, печива і тим більше, цибулю смажений.

Погано діє на організм не тільки цибулю, але і його близький родич – часник. Пекучий овоч шкодить еритроцитів, провокуючи анемію. Небезпеку становить не тільки свіжий часник, але і висушений. При попаданні в організм тварини, ця спеція призводить до розвитку небезпечних наслідків.

Небезпека цибулі та часнику полягає в нестандартних речовинах, що знаходяться в рослинах дисульфідах і сульфоксидах, що ушкоджують еритроцити. Домашні кішки мають дуже високу чутливість до цих речовин, ніж домашні собаки і тим більше людина. Необхідно відзначити, що часник має меншу токсичність, ніж цибуля.

5. Горіх

Під забороною для кішок і горіхи. У складі більшості горіхів, присутні жири і масла, що провокують не тільки розлад шлунку, але також виверження шлункового вмісту, аж до зневоднення. Небезпечні горіхи і ризиками розвитку запалень в області підшлункової залози. Найнебезпечнішим для організму кішок, вважається горіх макадамія. У ньому міститися токсини, що ушкоджують нервову систему, м’язи і травний тракт.

6. Сире яйце

Вживання сирих яєць в їжу, в собі несе ризик інфікування такою небезпечною хворобою як сальмонельоз. Захворювання досить хитре, так як постановити точний діагноз на перших етапах дуже важко. Результати невчасно діагностованого і вилікуваного сальмонельозу, можуть бути сумними. Ознаками ураження організму сальмонельозом, вважаються:

    ; і збільшення показників температури тіла;, навіть після прийому води (блювота супроводжується піною);;, що супроводжується профузним проносом з різким смердючим запахом чорного кольору і прожилинами крові.

Необхідно не забувати, що вживання варених курячих яєць, також погано діє на найрізноманітніші системи котячого організму. Часте надходження яєчного білка, в недалекому майбутньому призводить до порушень в роботі покривів шкіри. З’являються проблеми не тільки зі шкірою, але і вовняним покривом, через порушення правильного засвоєння вітаміну В.

7. Виноград

Фрукти зобов’язані бути в раціоні тварини, тим більше якщо воно до них небайдуже. Але дуже обережно необхідно давати їх кішкам. Наприклад, виноград і його сушений Вид родзинки, як правило провокують розвиток нападів нудоти і виверження шлункового вмісту. Ознаками отруєння родзинками або виноградом у кішки, вважаються:

  • сильна блювота і водяниста діарея з частинками неперетравленої їжі; ;
  • байдужий стан, притуплення сприйняття, проблеми з координацією рухів;
  • тремор, ознаки зневоднення.

У запущених випадках, при постійному надходженні винограду в травний тракт, відбуваються запальні процеси в області нирок. Свіжий виноград здатне викликати бродіння в кишечнику, що теж погано проявляється на загальному стані кишково-шлункового тракту.

8. Гриб

Привабливі на смак і володіють хорошим запахом, гриби не залишають байдужими домашніх кішок. Ситні, що нагадують за власною структурою м’ясо, гриби, подобаються більшості домашніх улюбленців. Але давати цей продукт кішці можна в рідкісних винятках з метою змінити раціон.

Постійна присутність грибів в харчуванні кішки, призводить до порушень в роботі кишечника. Хітин, яким багаті гриби, не розщеплюється в травному тракті, провокує тяжкість. На цьому тлі відбуваються збої в роботі печінки. У грибах присутні і токсини, що провокують ураження певних систем організму, аж поки не виникає шокового стану і смертельного результату.

Крім перерахованих вище продуктів, прибрати з харчування кішки слід недоїдки з людського столу. Крім заохочення жебрацтва, відходи і залишки зі столу провокують серйозні порушення в роботі організму.

Крім збільшення маси тіла, кішки, які отримують звичайну людську їжу, страждають від проблем в роботі підшлункової залози, шлунка і кишечника. Такі тварини страждають від діареї, нетравлень шлунка.

Не слід годувати домашнього вихованця вареної, сирої або консервованої рибою багато. Присутність великої кількості риби в раціоні вихованця, провокує в недалекому майбутньому дефіцит основного елемента, тіаміну. У тварини зменшується апетит, з’являється ризик розвитку судомних явищ. Не виключено і смертельний результат.

Небезпечно давати кішкам і собачий корм. Певні власники, думають, що нічого страшного в даному немає. Насправді, допускати поїдання кішкою собачого сухого корму не можна. Якщо це трапиться кілька разів по своєму непорозумінню, нічого страшного не трапиться. При систематичному годуванні кормом, приготованим для собак, у кішок розвиваються проблеми в роботі серцево-судинній системі.

Жирні і смажені страви провокують розлад травлення, викликаючи діарею і ряд інших змін. Небезпечними продуктами для кішки вважається не тільки кава, але і спиртне. При надходженні спиртових розчинів в організм тварини, дуже часто з’являються інтоксикації, проблеми з координацією рухів, порушення в роботі нервової системи.

Підозрюючи, що кішка з’їла продукт, який не призначений для неї, рекомендується зв’язатися з лікуючим ветлікарем. Він допоможе вибрати подальшу тактику дій.

Важливо тримати потенційно небезпечні продукти подалі від кішки, також як ліки і засоби домашньої хімії. Якщо в будинку ростуть рослини, що мають токсичні властивості, їх слід прибрати дуже далеко від тварини.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

4 дні ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago