Проблеми в роботі системи сечовиділення у кішок і котів – досить постійна причина звернення господарів до ветлікаря. Однією із значних патологій вважається урологічний синдром або гостра затримка сечі. Подібний стан супроводжується хворобливістю і утрудненим сечовипусканням, поява в порціях сечі солей, слизу і крові.
Стан небезпечно для життя тварини і вимагає термінового втручання ветлікаря.
Серед ряду причин, що провокують гостру затримку сечі, виділяють сечокам’яну хворобу. Патологічний процес відрізняється закупоркою уретри камінням, що з’явилися при дуже високій концентрації солей в урине. Від сечокам’яної хвороби, іменованої також уролітіазом, частіше страждають коти, ніж самки. Це пов’язують з особливостями будови уретри. У котів уретральний канал звивистий і набагато довший, в конкретних частинах мають звуження. Будова уретри у самців – одна з причин, що камені навіть маленьких розмірів, застряють при проході по каналу.
Сечокам’яна хвороба може з’являтися у всіх кішок, незалежно від віку. Основним для уролітіазу вважається утворення каменів різних видів:
При відсутності раннього лікування, сечокам’яна хвороба у котів призводить до смертельного результату. Провокуючими уролітіаз факторами, вважаються:
Під гострою затримкою сечі припускають недостатність тваринам самостійно спорожнити переповнений сечовий міхур. Патологічний процес супроводжується хворобливими позивами до акту сечовипускання.
Одним з факторів, що провокують затримку сечі у кішок, стає стрес. Чутливі тварини прекрасно реагують на зміну навколишнього оточення, присутність нових домочадців, різку зміну харчування, зміна розташування котячого туалету.
Відсутність стресостійкості може призвести до гострої затримки сечі у тварини.
Основою гострої затримки сечі у улюбленця здатні виступати патології в області нирок.
Одними з часто діагностуються вважаються:
Гостра затримка сечі може бути свідченням розриву сечового міхура. Накопичення урини в порожнині живота на тлі травми сечового міхура відрізняється занепокоєнням у тварини, сильними відчуттями болю при спробах доторкнутися до живота улюбленця.
Крім відсутності бажання ходити в туалет, відзначається пригніченість улюбленця, втрата апетиту, збільшення в обсягах живота.
Вихованець може травмуватися при невдалому стрибку з висоти, бійці з родичем, при сильному ударі під час ДТП.
Захворювання передміхурової залози у котів діагностуються в кілька разів рідше, ніж у псів. Відзначається, що пухлини в області простати у котів діагностуються дуже і дуже рідко. Найчастіше з’являється запалення при проникненні патогенних бактеріальних мікроорганізмів в тканини передміхурової залози.
Спровокувати простатит у котів може хламідіоз, стрептококова або стафілококова хвороба, вібріони, трихомонади і синьогнійна паличка. Клінічна картина захворювання має ряд особливих характеристик, в залежності від факторів, що спровокували простат. Однак при будь-яких формах простатиту відзначається гостра затримка сечі.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Ягодицы — это не только элемент привлекательного силуэта, но и важный центр силы, влияющий на…
В условиях динамично развивающегося цифрового рынка в Украине всё больше компаний и частных пользователей осознают…
Купити запчастини CASE, Gaspardo, Geringhoff та Horsch: якісні рішення від ТОВ ТК «ВАНАГРО» Якщо ви…
В последние годы розовые компьютерные кресла приобрели большую популярность. Они стали не просто элементом интерьера,…
Травми хребта – одні з найсерйозніших ушкоджень, які можуть кардинально змінити спосіб життя людини. Однак…
Кожен власник будинку або комерційної нерухомості розуміє, що фасад — це перше, що бачать люди,…