Categories: Тварини

4 правила вакцинації собак

Підготовка до вакцинації вихованця-основний пункт, що дає можливість провести маніпуляцію максимально успішно. Крім підготовки, до правил вакцинації відносять також саму вакцинацію і період після щеплення.

Виконуючи ряд простих правил вийти уникнути поганих наслідків від вакцинації і створити стійкий імунну відповідь організму тварини до небезпечних інфекційних захворювань.

1. Вакцинується тільки клінічно здорова тварина

Одне з дуже важливих умов правил, якого необхідно триматися-вакцинація проходить тільки повністю клінічно здоровим тваринам. У зв’язку з цим, домашні вакцинації (коли володар самостійно набуває вакцину і коле тварині без підготовчої консультації з ветлікарем) можуть обернутися серйозними результатами для здоров’я улюбленця.

У здорової тварини сформіровивается стійкий імунітет. Протягом тижня до проведення дії потрібно ретельно стежити за будь-якими зміною в стані здоров’я собаки. Важливо поміряти температуру тіла, стежити за якістю стільця, відзначати зміни кольору помітних слизових оболонок.

З метою вберегти вихованця від самих різних інфекцій до планової вакцинації, рекомендується викреслювати можливі контакти з іншими тваринами. Не потрібно змінювати денний режим улюбленця, створюючи таким чином стан стресу організму. Проблема в тому, що будь-який стрес для собаки може обернутися ослабленням захисних сил організму. У зв’язку з цим, організм може дати збій і невірно відгукнутися на антиген.

Велику увагу необхідно виділяти тварині за 2 тижні до планової вакцинації. За 1-2 дні до щеплення не потрібно лімітувати улюбленця в їжі, а тим більше в воді. Здоровий правильний раціон збільшує шанси на успішне проведення вакцинації без наслідків.

Помітивши, що вихованець відчуває погане самопочуття, господареві необхідно звернутися за допомогою до ветеринарної клініки. Контрольний клінічний огляд і забір потрібних аналізів допоможе довести наявність нездоров’я у собаки. При підтвердженні захворювання, ветлікар наполегливо порадить перенести дату вакцинації до повного одужання пацієнта.

2. Дегельмінтизація і обробка від ектопаразитів

Друге основне правило успішної вакцинації-дегельмінтизація і обробка від ектопаразитів. Більшість власників собак знають про це правило, але не завжди виконують. Це помилка. А справа вся в тому, що гельмінтози надають різко негативний вплив на іммуннітет тварини. Небезпеки порушень роботи організму на тлі великого навантаження на імунітет при вакцинації стають більше у багато разів. Слабка імунна система призводить до того, що симптоми інфекційного захворювання, від якого виконувалася щеплення, будуть виникати досить виражено.

Проведення дегельмінтизації не просто профілактика. Це націлена боротьба проти глистів і їх личинок. Проводити обробку від ектопаразитів (бліх, кліщів, волосоїдів), також надзвичайно важливо в комплексі з дегельмінтизацією. Блохи можуть переносити яйця гельмінтів. При ковтанні блохи, відбувається ще одне інфікування.

Найкраще проводити обробку від екто — і ендопаразитів за 14 днів до планової дати вакцинації. Одночасне проведення вакцинації і дача антигельмінтних препаратів заборонена.

3. Проведення вакцинації за лічені місяці до в’язки

Вакцинацію не наказують самкам перед плановою в’язкою. Це пов’язують також з особливостями імунного стану. Організм самки перед в’язкою зазнає змін на гормональному рівні. Тічка супроводжується викидом в кров конкретної групи гормонів, а підготовка до вагітності в себе включає ослаблення імунітету для успішної імплантації ембріонів.

Проводять вакцинацію приблизно за 3 місяці до планової в’язки. Також не рекомендують робити щеплення собаці в період виношування цуценят і лактації. Вакцина може дуже погано впливати на розвиток ембріонів в утробі матері, а ще на вже народжених цуценят при лактації.

Доктора рекомендують тримати інтервал між вакцинацією і в’язкою не менше 12 тижнів. Після закінчення терміну лактації, суку можна прищеплювати через 4-8 тижнів.

4. Дотримання карантину

Стійкий, надійний імунітет після щеплення починає формуватися фактично відразу. Але на даний процес потрібен час. За термінами це може займати від 2 до 4 тижнів. Тому протягом 1 місяця після вакцинації (а тим більше це стосується цуценят), необхідно дотримуватися карантинних заходів. Відіграють велику роль вони в перший день після щеплення:

  • У першу добу і 2-3 дні після вакцинації, слід стежити за зміною в стані пса. При появі перших ознак нездоров’я, рекомендується звернутися за допомогою до професіонала.
  • Не змінювати режим і раціон харчування. Спроби ввести новий корм або які-небудь не звичайні для собаки ласощі, здатні погіршити стан улюбленця. Небажано переводити тварину з дому у вольєр, відвозити на дачу або вивозити на природу.
  • Попереджати можливі контакти собаки після щеплення з бездомними або клінічно хворими тваринами.
  • Також під забороною в період карантинних заходів виявляються відвідування виставок, собачих майданчиків та інших місць, де є можливість накопичення більше 2-ух тварин. Купати собаку після вакцинації дозволяється через 7 днів.

Догляд за улюбленцем не назвеш повноцінним, якщо власник Не робить планові щеплення і не проводить протипаразитарну обробку.

Також невід’ємна частина догляду за собакою-постійні відвідування ветлікаря. Це дасть можливість бути впевненим в хорошому самопочутті вихованця. Постійні огляди дозволяють на дуже ранній стадії виявляти небезпечні захворювання. Крім огляду доктор порекомендує господареві правила утримання, розробить план вакцинацій, вибере якісні препарати, буде регулярно моніторити загальний стан організму пацієнта.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

4 дні ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago