Categories: Собаки

Зневоднення у собаки симптоми

Зневоднення або ж дегідратація – процес, що відрізняється різким дефіцитом води в живому організмі. Дегідратація здатна викликати небезпечні зміни в організмі собаки.

Відомо, що вода потрібна для всіх істот, що залежать від щоденного надходження рідини. Вона забезпечує прекрасне здоров’я і потрібно для всіх систем. Відсоток води в тілі домашнього вихованця становить 82%. Рідина потрібна для розчинення самих різних речовин природного, а ще НЕ природного походження.

Від чисельності рідини залежать біологічно процеси, нормальна циркуляція крові, перетравлення надійшли з їжею речовин і своєчасного видалення продуктів обміну з організму.

При нестачі рідини, що надходить в організм, з’являється зменшення числа потрібних електролітів, особливо вкрай-важливих – хлориду натрію і калію.

Основою розвитку дегідратації стає нестача води в живильному раціоні. Також зневоднення розвивається при підвищенні показників температури тіла, будучи ознакою великої кількості захворювань і травм.

Причини дегідратації у собак

Полідипсія вказує на те, що організм витрачає пристойну кількість рідини. Перенасититися водою не можливо, тому в організмі собаки завжди є невеликий дефіцит рідини. При дуже високому безперервному виділенні вологи і відсутності заповнення, розвивається зневоднення.

Зневоднення у собаки з’являється незалежно від статі, віку і породних схильностей. Однак, фахівці вивели конкретну групу ризику собак, у яких частіше діагностують дегідратацію. До даної групи належать вихованці, змушені проживати в жаркому кліматичному поясі, а ще собаки, які страждають від системних патологій постійного типу.

Неймовірно гостро розвивається зневоднення у собак, які страждають від профузного проносу, постійної і дуже тривалої блювоти, а ще при відмові їсти.

Головними факторами, здатними спровокувати брак води в організмі собаки, є:

  • сильний перегрів тіла, теплові і сонячні удари;
  • опіки покриву шкіри, термічного і хімічного походження;
  • постійні напади нудоти і виверження шлункового вмісту;
  • діарея, що з’являється на тлі інфекційних хвороб кишково-шлункового тракту;
  • травми органів знаходяться всередині, гематоми і геморагії у внутрішніх органах;
  • захворювання постійного типу в серцево-судинної і гепаторенальной системах;
  • проблеми з метаболізмом, патології підшлункової залози (цукровий діабет);
  • недостатність ниркових структур.

Спровокувати зневоднення в організмі собаки здатний раціон, що складається виключно з сухого корму, без наявності необхідної кількості чистої придатної для пиття води. Основою дегідратації можуть стати тривалі недоїдаючи.

Діагностується раптовий дефіцит води в організмі в процесі виношування цуценят у певних собак, а ще після сімейного процесу.

Завдання власника-забезпечити улюбленця необхідним числом води. Тим більше це важливо для тварин, які відчувають погане самопочуття в результаті інфекційних хвороб.

Симптоми зневоднення у собак

Симптоми зневоднення у собаки конкретно залежать від типу патологічного процесу. У ветеринарії розрізняють 3 види дегідратації – легка, середня і гостра. При легкому ступені зневоднення, організм втрачає близько 5% всієї рідини.

Середній ступінь зневоднення відрізняється втратою рідини до 10%.

Найбільш небезпечною вважається гостра ступінь дегідратації. При розвитку першого стадії патологічного процесу, яскравих симптомів немає.

Гостра нестача рідини в організмі, ставати основою згущення крові у всьому організмі. Вона стає більш насичений, наповнюючи собою вени, артерії і капіляри. На цьому тлі з’являється голодування на клітинному рівні. Страждають всі слизові оболонки в організмі.

У зв’язку з цим, першою ознакою зневоднення у собаки ставати сухість помітних слизових оболонок. Володар може оглянути область ясен, відзначаючи блідість і сухість.

При натисканні пальцем, опале тканину не відновлюється протягом пари хвилин. Подібний стан вказує на розвиток другого ступеня зневоднення (10%). Потрібно якомога швидше звернутися до ветлікаря за допомогою. При відсутності своєчасної допомоги через 12 -24 години, в організмі потерпілого починають розвиватися незворотні процеси.

Симптомами дегідратації також вважаються:

  • гіперсалівація( дуже високе виділення слинного секрету), густого і липкого на дотик;
  • зміна стану покриву шкіри (шкіра потріскається, ставати сухою і шорсткою);
  • погіршення якості вовни-втрачається блиск, з’являються ковтуни;
  • напади нудоти і виверження шлункового вмісту;
  • постійна і багата діарея;
  • зниження тиску в артеріях і слабкий пульс;
  • відмова від прийому їжі і різке зменшення маси тіла.

При нестачі рідини в органах і тканинах, у вихованця виникає зміна відтінку очних яблук. Очі собаки виглядають затуманеним і як-ніби, западають. Великі зміни провокують відступ крові від периферії, провокуючи холод в кінцівках.

Змінюється ритм дихання, розвивається задишка. У значних випадках при відсутності допомоги приходить колапс. Звички собаки також змінюються. Вихованець ставати млявим і апатичним, відмовляючись від будь-яких прогулянок і рухів.

Діагностика

Визначати у собаки зневоднення не важко для досвідченого ветлікаря. Для визначення дегідратації проводять загальний аналіз крові і урини. Потрібен також аналіз мас калу. Дані досліджень, дають чітку інформацію доктору на рахунок загального стану пацієнта і практичних особливостей внутрішніх систем. На тлі отриманих результатів, доктор розробляє план подальшої терапії.

Для постановки діагнозу перерахованих вище аналізів буває недостатньо. Проводяться додаткові діагностичні дослідження за допомогою рентгенографії. Потрібно прибрати такі стани як перегрів організму собаки в результаті сонячного або теплового ударів.

Якщо є наявність блювоти і проносу у тварини, потрібно провести серологічне дослідження крові на наявність вірусних агентів. Призначається хімічний аналіз крові, а ще Гормональна панель, що дозволяють виявити порушення в системах організму на клітинному рівні. Вони надають можливість виявити порушення в обмінних процесах, цукровий діабет або недостатність ниркових структур.

діагностика за допомогою ультразвуку дає можливість визначати внутрішні геморагії і захворювання постійного характеру, що провокують дегідратацію.

На підставі отриманих аналізів, фахівець призначає курс лікування. Також проводитися консультація власника з приводу подальшого правильного догляду за хворою твариною.

Лікування

Зневоднення організму-небезпечний стан. Без вчасно наданої допомоги тварина може померти. Особливо небезпечна дегідратація у маленьких цуценят в зв’язку з швидкими процесами метаболізму.

Не завжди є можливість піти до лікаря. Лікування зневоднення собаки в побутових умовах можливо тільки при легкого та середнього ступеня тяжкості патологічного процесу.

Перш за все, слід оцінити стан вихованця. Собаку поміщають в прохолодне приміщення, пропонуючи миску з чистою питною водою. Потрібно умовити вихованця попити або ж влити воду зі шприца без голки.

Потрібно не забувати, що якщо в анамнезі у пса існує недостатність нирок, давати препарати, що затримують рідину в організмі (наприклад, регідрон), давати заборонено. Якщо вихованець нормально п’є, на відновлення хорошого функціонування організму потрібен певний проміжок часу.

В якості додаткової терапії вводяться розчини глюкози або фізрозчину. Дозування становить 5 мл на тварину вагою до семи кілограм. Після всіх вжитих заходів, потрібно показати собаку ветеринарному професіоналу.

Залежно від причин, що спровокували дегідратацію, лікування в клініці буде розроблятися персонально. При постійній блювоті і профузном проносі, викликаних вірусною або бактеріальною інфекцією травного тракту, призначаються противірусні препарати, імуномодулюючі засоби, а ще інфузії розчину Рінгера-Локка.

Загострилися хронічні патології, вимагають призначення коригуючої дієти і спеціалізованих ліків, що ліквідують основні симптоми хвороб. При внутрішніх великих геморагіях призначаються кровоспинні препарати. У запущених випадках потрібно проведення своєчасного втручання.

Профілактика

Для усунення розвитку дегідратації, господареві собаки потрібно серйозно ставитися до стану власної собаки. Не можна допустити перегрівів, особливо влітку. Підтримувати рівень рідини в організмі пса надзвичайно важливо.

Основні пункти, що дозволяють не допустити зневоднення:

  1. Часте і утруднене дихання, провокує прискорену втрату рідини організмом. Не допустити дегідратацію можна, поставивши кілька мисок з чистою водою в різних місцях квартири.
  2. Собака, довго відчуває спрагу і страждає від розвиненого зневоднення, повинна отримувати рідину потроху. Кожні 2-5 хвилин необхідно давати по трохи води, навіть в тому випадку, якщо вихованець охоче випив би всю миску. Пристойна кількість рідини може викликати нудоту і блювоту, провокуючи ще більшу втрату вологи.
  3. Не можна допустити пити собаці воду багато після активних навантажень фізичного плану. Після тренування важливо почекати пару хвилин.

Потрібну рідину собаки, довгий час перебували без води, можуть отримати, полизавши маленькі шматочки льоду. Довга відмова від води-привід негайно звернутися до ветеринарного професіонала.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Визитки на заказ – преимущества, кому они полезны и сферы применения

Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…

1 тиждень ago

Какая жижа лучше для пода в 2024 году?

Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…

2 тижні ago

Раздвижные двери: идеальное решение для экономии пространства и современного интерьера

Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…

3 тижні ago

Освещение для квартир, домов, промышленных объектов

Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…

3 тижні ago

Чем заняться на выходных

Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…

4 тижні ago

Переваги працевлаштування у Нідерландах для українців

Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…

4 тижні ago