Домашні собаки і коти не можуть розповісти власному господареві про стан власного самопочуття. Але є ряд ознак, які можуть говорити про порушення в роботі організму вихованця.
Завдання господаря-вчасно помітити зміни, що в результаті дасть можливість уникнути великих наслідків. Господарі чотириногих друзів повинні знати, який ніс повинен бути у здорової собаки.
Ніс тварини-свого роду індикатор, що дає можливість визначити стан вихованця і виявити порушення функціонування.
На відміну від людини, ніс собаки має пару іншу будову.
Так, слизова оболонка розміщується не тільки всередині ніздрів, але також на верхній частині органу нюху.
На ній утворено багато залізистих клітин, які секретують нестандартну рідину.
Цей секрет має ряд практичних особливостей і одна з досить значних, сприяння правильному сприйняттю ароматів і посилення запахів, присутніх поруч з твариною.
для того щоб Спеціальна слиз не втрачала власних властивостей, ніс вихованця повинен в будь-який момент бути злегка прохолодним і вологим. При підвищенні показників температури тіла, слиз починає висихати, і слизова оболонка сохне набагато швидше.
Ніс здорової собаки холодний і вологий на дотик. Подібні характеристики органу нюху собаки пов’язані з декількома особливостями фізіології.
Ще зоолог Шмідт-Нільсен в ході проведення наукових досліджень, зробив висновок, що собаки не мають потових залоз, в зв’язку з чим, поверхня носа тварини створює роль свого роду охолодження під час перегрівів. Залізисті клітини, розміщені у собак на поверхні носа, беруть активну участь в процесах обміну теплом.
Інша основна функція мокрого носа вихованця – відрізняти запахи. Секрет, що виробляється залозами, розміщеними на поверхні носа, дає можливо точно визначати джерело запаху, ділити один запах на кілька елементів.
Залози, що виробляють слиз, розміщуються не тільки в ніздрях, а й на поверхні носа.
Завдяки цьому, будь-які травми в області носа, а тим більше кінчика, як правило провокують серйозні порушення у виробленні секрету і подальшого гострого нюху у вихованця.
Коли тварина абсолютно класно, мочка носа холодна і досить волога (без непотрібних закінчень). Але буває і так, що ніс тварини сухий і теплий і не завжди це говорить про значні порушення в організмі або ж захворюваннях.
Володар тварини повинен ретельно поставитися до стану власного чотириногого друга, перед тим як відвозити до ветеринарного професіонала. Сухий ніс у собаки може бути в наступних ситуаціях:
Якщо ніс вихованця став сухим і теплим, це ще не говорить про початок захворювання. Через обмежений часовий інтервал, як тільки провокує або ж дратівливий фактор усувається, секреція залоз нормалізується.
Занадто холодний або ж гарячий ніс у собаки, говорять про порушення в роботі організму. Якщо поверхня носа надмірно холодна на дотик, це говорить про сильному зменшенні температури тіла.
Решта тіла тварини покриті густим вовняним покривом, і визначити точну температуру при простому погладжуванні або доторканні можливим не представляється.
Мочка носа-індикатор, що дає можливість визначити початок патологічного процесу у вихованця. Холодний ніс може бути в результаті великих переохолоджень, інфекційних хвороб, а ще при значних порушеннях функціонування внутрішніх систем організму.
Крім холодного носа у собак, при переохолодженні та інфекційних захворюваннях відзначаються інші симптоми:
Збільшення температури тіла також супроводжується дуже високою сухістю поверхні із зовнішнього боку носа, а ще він гарячий на дотик. З’являється дане патологічне явище в результаті збільшення загальної температури тіла.
У переважній безлічі випадків, гарячий ніс говорить про початок інфекційних процесів в організмі запального характеру. Пригнічений стан і гарячий ніс можуть бути у собаки після довгого перебування на сонці при тепловому ударі. Інші патології супроводжуються більш звичайними ознаками:
При появі супутніх симптомів поряд з гарячим і сухим носом, вимагає термінового звернення до ветеринарної клініки за допомогою або ж виклик лікаря додому.
Дуже важливо стежити за температурними показниками тіла самкам в період виношування щенят або ж в період лактації.
Професійний ветеринар допоможе визначити джерело появи збільшення температури за допомогою діагностичних і лабораторних досліджень.
Займатися самолікуванням не бажано, так як головна причина не буде виявлена і використання самих різних медичних препаратів може дати не позитивний, а прямо зворотний ефект, заглушивши основні симптоми, однак при цьому запустивши можливе захворювання.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…