Categories: Собаки

Як характер господаря впливає на характер собаки

Собаки схожі на власних господарів не тільки зовні, але і за характером. Про це стало відомо в ході досліджень, що проводилися вченими з Мічиганського університету.

Давно відомо, що протягом певного часу у людини змінюються не тільки звички. Схильний до змін і характер. Основою може послужити емоційне потрясіння або ж стресова ситуація.

Зміни в характері властиві і чотирилапим улюбленцям. Протягом певного часу, характер тварини пристосовується під людину і особливості характеру власника.

Типи характеру

Як і у людини, характери собак діляться на 4 основних типи. Серед собак є холерики, флегматики, сангвініки і меланхоліки. З них сангвінік, флегматик і холерик, вважаються сильними типами, тоді як меланхолік, вважається слабким.

Знання типу характеру улюбленця, дає можливість не тільки з’ясувати, як тварина буде себе вести, але і як правильно його виховувати.

Сангвініки-врівноважені і рухаються вихованці. У них прекрасно розвинені процеси як гальмування, так і збудження нервової системи. Важливо в процесі дресирування і навчання, не перестаратися, щоб тварина не перевозбуділось. Собаки з типом характеру-сангвінік, надзвичайно активні, володіють енергійністю і великою швидкістю реакцій. Ці собаки працездатні, охоче проходять навчання всьому новому і дуже легко підлаштовуються до змін у зовнішньому середовищі. Проблеми з собакою сангвініком можуть з’явитися під час навчання. Якщо дресирувати вихованця не вірно, така тварина буде легко відволікатися, втрачати концентрацію і в результаті, стане некерованим.

Наступні-флегматики. Собака-флегматик, також ставитися до сильного врівноваженого типу. Флегматики відрізняються врівноваженим і спокійним характером без сильних перепадів настрою. Такі собаки нечасто з’являються агресію, володіючи відмінною витримкою. До уваги господарів собак з флегматичним типом характеру-таких собак не легко навчити чомусь новому, а тим більше перевчити. Тому, якщо цуценя-флегматика з дитячих часів навчити поганим звичкам, виправити це протягом певного часу, буде вельми важко.

Холерики відносяться до сильного, але неврівноваженого типу. Володіючи легкої збудливістю нервової системи, собаки схильні до різких перепадів настрою, однак при цьому повністю віддаються справі, яку люблять. В основному, холерики, це собаки беруть участь в спортивних змаганнях або ж робочих процесах. Їздові собаки частіше мають власне даним типом характеру. Важливо правильно виховувати тварину. При відсутності або надлишку навантажень фізичного плану, собака-холерик може стати дійсно не керованою, запальною або навіть агресивною.

Найслабші по психотипу собаки-меланхоліки. Вони дуже переживають з будь-якого приводу, часто стають боязкими і замкнутими, однак при цьому надзвичайно сприйнятливі до змін навколо. Дуже часто меланхолійний тип характеру властивий маленьким породам собак. Крім цього, у меланхоліків частіше, ніж у інших собак, діагностуються тривожні стани і різні фобії.

Як і у людини, собак з чистим виглядом одного характеру Немає. У однієї тварини можуть превалювати один характер, але крім цього, присутні в менших частках і інші якості. Найчастіше зустрічаються собаки-флегмато-меланхоліки, або ж сангвініки в суміші з холериком.

Зрозуміти характер тварини дуже важко. Занадто багато залежить від правильного виховання. Так, холерик може бути в дійсності сангвініком, якого не вірно виховували або ж не вчили контролювати себе.

Як характер власника впливає на характер собаки

Характер і звички власника, сильно впливають на формування або ж зміна характеру собаки. Доведено, що породи собак, що вважаються досить «злісними», наприклад кавказькі вівчарки або ротвейлери, які виховуються у веселих і чуйних людей, відростають більш ласкавими і не агресивними. Буває і навпаки, породи собак, визнані компаньйонами, що потрапляють до дратівливим і неврівноваженим господарям, стають вкрай нервовими і агресивними.

Собаки, звикли жити з людиною, вважаючи його ватажком зграї. Тому не тільки підкоряються йому, а й намагаються наслідувати в певних моментах.

Кожна тварина володіє власним індивідуальним набором характеристик і рис. Необхідно відзначити, що люди з дуже високою тривожністю і знаходяться в регулярному стресі, стають основою агресії по відношенню до оточуючих у власного вихованця. А ось у відкритих людей, вихованці набагато дружелюбніше, стриманіше і послушней.

Важливу роль у формуванні характеру цуценя грає правильна дресирування. Неспроста, найкраще звертатися за допомогою до фахівців, щоб навчання було проведено на найвищому рівні. Якщо людина намагається в побутових умовах виховувати тварину, але одночасно не вміє стримуватися, спокійно і чітко віддавати команди, регулярно відволікається або зривається на крик, очікувати, що вихованець буде спокійним і ввічливим, не варто.

Позитивний вплив на власних вихованців надають свідомі господарі. У цих людей собаки відкриті до контакту зі світом навколо, не показують агресію і тривожність. Таку тварину легко можна вигулювати на вулиці, не переживаючи за можливу появу страху або агресії.

Дивний той момент, що собаки карликових порід, недарма стають меланхолійними і боягузливими. Їх господарі, практично завжди це дами, які знаходяться в стані перманентного стресу. Стан улюбленої господині «сканується» тваринам і ставати нормою. Примітно і те, що незалежно від віку і породної приналежності, собака залишається собакою. Їй потрібен простір, спілкування з родичами, чисте повітря і необхідну кількість прогулянок. Забуваючи про це, господарі кімнатних собак, носять тварину на руках, намагаються олюднювати почуття і емоції тварини, що призводить вихованця в стресовий стан. Неспокійний і боязкий пес-не звичайне явище. Регулярно трясеться тварина не мерзне, а дуже часто, відчуває дискомфорт або страх.

Необхідно враховувати, що невеликі собачки, можуть бути досить агресивними, здатними вкусити просто так, так як намагаються вберегтися або захистити власника від уявного ворога.

Такі тварини, як пітбуль, бульдог, мастиф або кавказька вівчарка, при грамотному вихованні, відростають спокійними, врівноваженими і ласкавими вихованцями, здатними на агресію лише вкрай рідко.

Виховуючи власну собаку, необхідно стежити і за власною поведінкою.

Якщо крики в сім’ї – є нормою, не варто дивуватися, що собака буде слухатися команд власного власника, озвучених тільки на дуже високих відтінках. Як і людина, яка живе в рамках конкретного суспільства, переймає звички, так і тварина, ставати частиною «зграї» і суспільства.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

admin

Recent Posts

Визитки на заказ – преимущества, кому они полезны и сферы применения

Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…

1 тиждень ago

Какая жижа лучше для пода в 2024 году?

Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…

2 тижні ago

Раздвижные двери: идеальное решение для экономии пространства и современного интерьера

Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…

3 тижні ago

Освещение для квартир, домов, промышленных объектов

Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…

3 тижні ago

Чем заняться на выходных

Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…

4 тижні ago

Переваги працевлаштування у Нідерландах для українців

Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…

1 місяць ago