Categories: Собаки

Виразки на тілі у собаки

Дерматологічні патології дуже часто діагностуються на практиці ветеринарних лікарів. Шар знаходиться зверху дерми стикається конкретно з зовнішнім середовищем, зміною температури, тиском і іншими факторами, що сприяють появі уражень на шкірі.

Виразки на тілі у собаки дуже часто з’являються через порушення процесів в організмі, що провокують порушення трофіки.

Завдяки розвитку патологічного процесу (пошкодження великих судин, нервових волокон або ж спинного мозку), з’являються виразки на шкірному покриві, які не здатні до самозагоювання.

При несвоєчасно наданої професійної допомоги, виразкові ураження провокують пошкодження глибоких шарів шкіри, приводячи до дегенеративних процесів, що вимагає довгої і складної терапії.

Причини виникнення виразок у собак

Ерозивні пошкодження сосочкового шару дерми завдають великий дискомфорт вихованцеві, однак при правильно і вчасно встановленої причини появи процесу патологічного характеру, можливо повне лікування.

Причини виникнення виразкових уражень досить різні. Це можуть бути як пошкодження шкіри механічного характеру (опіки, травми, інфікування шарів сосочкового шару дерми), так і більш складні, викликані порушенням роботи імунної системи або ж прийомом медичних препаратів.

Виявити точну причину виникнення ерозій і виразок на шкірі собак дуже важко при простому клінічному огляді і для постановки діагнозу використовують нестандартні аналізи. Виразкові ураження з’являються в результаті наступних причин:

  1. Захворювання імунної системи організму-васкуліти (запальні процеси судин), набряклі явища області голови, відмирання тканинних структур в результаті алергічні реакції на консервативне лікування, пухирчатка (аутоімунне захворювання, що з’являються при атаці клітинами імунної системи, здорових клітин організму).
  2. Інфекційні захворювання . Різні інфікування покриву шкіри патогенними бактеріальними і грибковими мікроорганізмами (стафілококова хвороба, малассезіозний дерматит, дерматофітоз, нокардія).
  3. Паразитарні захворювання . Пристойна кількість екто паразитів, здатні викликати порушення цілісності сосочкового шару дерми, приводячи до розвитку виразок і ерозій. Дуже часто у собак діагностують виразкові ураження завдяки розвитку демодекозу і саркоптозу. Також, основою виразок може стати блошиний дерматит, що з’являється у відповідь на укуси комах – бліх.
  4. Захворювання генетичного характеру. Захворювання, спровоковані аномаліями внутрішньоутробного розвитку або ж з’являються під дією генетичної спадковості, з’являються фактично відразу ж після народження цуценят.
  5. Розлад процесів обмінного характеру . Порушення метаболізму, що виникає в організмі під дією стероїдних гормонів через дисфункції надниркових залоз, призводить до великих пошкоджень дерми. Небезпека полягає в тому, що первинне захворювання, може погіршитися приєднанням секундарної мікрофлори.
  6. Онкологічні захворювання . Злоякісні нові утворення-плоскоклітинний рак шкіри, клітинні пухлинні процеси, лімфоми шкіри, як правило провокують розвиток виразкових уражень сосочкового шару дерми і складно піддаються лікуванню.
  7. Розлади харчового характеру . Незбалансований раціон харчування відіграє дуже важливу роль в появі патологічних виразок шкіри. Дуже важлива наявність цинку в кормах і їжі, споживаних тваринам. У разі дефіциту мікроелемента, можуть з’являтися різні ерозії і тріщини на шкірної поверхні. Можливою основою виразок можуть бути і алергічні реакції, спровоковані елементами в складі гранульованого корму для собак.
  8. Пошкодження механічного типу . Електричні, теплові та хімічні опіки, а ще обмороження і укуси токсичних комах, можуть виявитися причиною виникнення виразок на шкірі собак.

Окремо варто відзначити таку патологію, як трофічна виразка у собаки, яка не є самостійним дегенеративним процесом. Виникнення подібні виразок відбувається в результаті збої системного характеру у внутрішніх органах.

При порушеннях венозного і артеріального кровотоку, розвиваються застої крові, тим більше в передніх і задніх кінцівках. Сосочковий шар дерми ущільнюють і відбувається злиття з жировою підшкірною клітковиною, порушується трофіка тканинних структур.

Симптом

Залежно від причин, що спровокували розвиток виразки, симптоматика буде відрізнятися. Місце локалізації патологічного процесу може бути будь-яким, проте найчастіше діагностують виразки, що знаходяться в області хрящової тканини (на вухах, колінних суглобах, хрящах носа), так як власне на таких місцях ураження розвивається набагато швидше і складно лікуватися.

Основними проявами виразок шкіри у собак вважаються:

    на місці ураження (випадання шерстного покриву);
  • поява вогнищевих процесів запалення на шкірі;
  • виникнення відчуттів болю в області патології;
  • сухість шкіри в місці ураження (іноді супроводжується струпами);
  • мокнучі рани; і вовни; і накопичення гнійного ексудату (виразкові ураження очей);
  • кровоточивість з ураженої ділянки, збільшення в розмірах, порушення регенерації тканинних структур (при трофічних виразках, частіше утворюються на лапах);
  • гнійники на животі ( при піодермії, яка пов’язана з порушення роботи імунної системи).

Лікування виразок у тварин

При появі підозрілих ран на шкірі вихованця, володар зобов’язаний показати його ветлікаря. Для правильного призначення лікування, потрібно проведення діагностичних заходів, що дозволяють виявити точну причину появи патологічного процесу і призначити максимально вірне лікування.

Перш за все доктор повинен провести клінічний огляд, який в себе включає збір анамнезу на предмет харчування тварини, умов утримання і допустимих хронічних хвороб. Постановка діагнозу в себе включає також:

  • загальний аналіз крові;
  • зішкріб шкіри для проведення мікроскопічного дослідження і бакпосева (для визначення патогенної бактеріальної мікрофлори);
  • біопсія уражених тканинних структур (дає можливість виявити можливі грибкові інфекції або ж нові утворення).

За результатами отриманих даних, ветеринар будує індивідуальну схему лікування. Наказують комплексну симптоматичну терапію, в себе включає:

  • лікування медикаментозними препаратами;
  • хірургічне висічення (в запущених випадках при трофічних виразках);
  • інфузійну терапію;
  • фізіопроцедури.

Перші стадії виразкових уражень добре піддаються лікуванню з використанням спеціалізованих ранозагоювальних препаратів зовнішньої дії (гелі, мазі і крему). Вони допомагають зменшенню процесу запалення, знімають набряки, збільшують процеси регенерації пошкоджених тканинних структур. Призначаються такі ліки:

  • Аргосульфан;
  • Генатмициновая мазь;
  • Левоміколь;
  • Сульфаніламідні крему і мазі;
  • Гепаринова мазь;
  • Нітрат срібла.

Лікування в комплексі виразок в себе включає також видалення можливої інфекції, видалення гнійного ексудату і відмерлих тканин. Перед нанесенням лініментів і мазей, обов’язково проведення знезараження поверхні за допомогою антисептичних розчинів.

Обробку проводять не тільки в місці пошкодження, але і охоплюють тканини, розміщені поруч.

Трофічні виразки у собак, складно піддаються місцевому лікуванню, тому для збільшення оздоровчого ефекту, часто використовується інфузійна терапія, що включає в себе:

  • електростимуляцію;
  • магнітотерапія;
  • лазерне опромінення крові;
  • озонотерапію внутрішнього типу.

Особливість інфузійної терапії під час лікування трофічних виразкових уражень кінцівок у собак, полягає в відновлення кровообігу і лімфовідтоку. В результаті впливу збільшується трофіка тканинних структур, нормалізуються процеси обмінного характеру, а ще знищується патогенна мікрофлора в уражених тканинах.

Відсутність результатів консервативного лікування передбачає застосування хірургічних методів. Полягає своєчасне втручання в висічення уражених ділянок з вогнищами некротизації.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

4 дні ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago