Categories: Собаки

Масаж для собаки

Масажні рухи, що здійснюються по поверхні людського тіла, приносять не тільки прекрасні відчуття, але і велику користь. Те ж стосується і домашніх чотириногих. Масаж для собаки володіє великим спектром хороших якостей-допомагає поліпшити кровообіг, допомагає розслабленню напружених м’язових волокон, а також дає можливість прибрати стрес.

Певні види масажу повинні виконуватися фахівцем, а деякі може робити сам володар собаки.

Важливість масажу для собаки

Масажні рухи знайомі собакам ще з найперших днів, коли самка активно вилизує власних цуценят, перебуваючи в «гнізді». Коректна робота травного тракту забезпечується масажем живота, який сука проводить. Коли цуценята ростуть, вони люблять, коли їх тріпають за гриву або чешуть за вушком.

Корисний масаж для літніх собак. Завдяки регулярному масажу, у літнього вихованця ставати краще функціонування тканин органів, зменшується артеріальний тиск. Користь масажу полягає і в інших областях:

  • збільшення захисних сил організму (завдяки відсутності застою лімфи);
  • поліпшення процесу травлення;
  • стимуляція роботи ниркових структур;
  • збільшення практичних особливостей гепатобіліарної системи (зменшення ризиків застійних явищ у жовчному міхурі).

Для тварин з високою фізичною активністю, спортивних або службових, потрібно проведення спеціального оздоровчого масажу.

Погладжують і постукують руху, що здійснюються масажистом, удосконалюють кровотік, підвищуючи резистентність організму і здатність тканин до регенерації. Зменшується ймовірність розвитку патологій суглобів у собак.

Для зняття напруги у тварини при випробуванні стресу (наприклад, після отриманої травми, переїзду або зміни власника) масаж також потрібен. Завдяки масажним рухам тварина зможе розслабитися.

Види масажу для собак

Є кілька типів масажу. Відрізняються вони між собою по техніці проведення, впливу на організм і методикам впливу. За технікою проведення, масаж може бути-точковим, традиційним, остеопатичним, сегментарним і вісцеральним. Вплив на організм може бути профілактичним або лікувальним. Проводять масаж як руками (мануальна техніка), так і за допомогою спеціалізованих апаратів.

Є також спортивний масаж, що застосовувався раніше в кінному спорті і косметичний, який набрав популярність у зв’язку з появою грумінг салонів. Види масажу:

  1. Профілактичний вид масажу . Дає можливість зробити краще стан м’язів і збільшити пластичність зв’язкового апарату. У профілактичному масажі застосовуються техніки для розтяжки, що підбираються персонально під певного вихованця.
  2. Релаксаційний . Потрібен такий масаж для стабілізації роботи нервової системи. Велику увагу в ході цього виду масажу приділяють опрацюванню зон хребта. Через кілька сеансів релаксаційного масажу можна спостерігати позитивні зміни. Завдяки релакс-масажу знімається нервове напруження і м’язові блоки. Необхідний для глибокого розслаблення.
  3. Оздоровчий . Популярний вид масажу, метою якого вважається допомога тварині зберегти здоров’я. Підтримуючий або оздоровчий масаж дає можливість зменшити час реабілітації м’язових шарів між тренуваннями. Оздоровчий масаж корисний для зниження можливості травмуватися, пов’язану зі стресом, для збільшення процесів метаболізму, стимуляції лімфосистеми, збільшення імунного захисту.
  4. Цілющий масаж . Потрібен тим тваринам, які постраждали в результаті травми або перенесли небезпечне захворювання. Реабілітаційний Масаж необхідний щоб нормалізувати всіх функцій організму. Професійний масаж дає хороші результати при системному проведенні і в комплексі з основним лікуванням. Перевагами оздоровчого масажу вважається-Стимуляція процесу кровообігу, зняття процесів запалення, збільшення метаболізму, нормалізація функції виробництва здорових рубцевих тканинних структур.
  5. Спортивний масаж або масаж з навантаженням – чудовий вид масажу, який використовується для собак з великим рівнем фіз.активності. Застосовується в професійному собачому спорті для збільшення поточних показників і збільшення рівня майстерності. Завдяки спортивному масажу робота м’язових волокон збільшується, потрібно менше часу для їх відновлення, збільшується швидкість і гнучкість тварини.

Технік виконання масажу для собак багато, але застосовуються основні – биття, розминка і стиснення. В процесі виконання поколачивания, наносяться довгі, але Плавні удари по шкірної поверхні. Даним кроком починають і закінчують масаж, що дає можливість підігріти тканини.

В процесі розминання, проробляють скручують руху, що дозволяють видалити спайок і промасажувати тканини, які розташувалися під шкірою. У процесі стиснення, волокна під поверхневим шаром шкіри гарненько опрацьовуються, даючи можливість поліпшити процес кровообігу і видалити спазми в м’язах.

Найпопулярнішими видами масажу для собак, вважаються:

  1. Розслаблюючий . В ході масажу потрібно виконувати м’які рухи по колу, що виділяються від масажу який призначений для людей. Потрібно діяти акуратно. Перш за все, потрібно переконається, що тварина спокійно, не налякане і не налаштоване агресивно. Починають з ласкавого розмови і акуратного погладжування. Далі потрібно приступити до масування області холки. Масажні рухи охоплюють плечовий пояс, по грудині до передніх кінцівок. Пальці на лапах масажувати необхідно акуратно, деякі собаки не люблять дотиків до цього місця. Рухаючись до спини, виконують руху по колу вздовж хребта, добираючись до хвоста. Якщо тварина відчуває дискомфорт, процедуру рекомендується зупинити.
  2. Цілющий або реабілітаційний Масаж . Бажано, щоб цей вид масажу проводився професіоналом, який знає анамнез тварини. Залежно від типу вийшла тваринам травми, вибирається масажна методика. Правильно проведений реабілітаційний Масаж процес робить швидше відновлення пошкоджених тканинних структур. Прекрасно себе зарекомендували масажні техніки під час лікування паралічу задніх кінцівок. Серед лікувальних занять основними є-велосипед (поперемінне згинання/розгинання задніх кінцівок протягом пари хвилин), Стимуляція кровоносної системи і збереження гнучкості кінцівок (досягається за допомогою легкої лоскоту в області подушечок пальців), масаж лапок (виконується щодня для регуляції циркулюючої крові і запобігання застійних явищ). В ході масажу застосовуються техніки розминання і розгойдування. Для собак дрібних порід при паралічі задніх лап, корисними будуть руху, що нагадують стрибки. Вихованця притримують за передню частину тіла підлогу передніми кінцівками.
  3. Лімфодренажний масаж . Лімфовузли розміщуються в області жирової тканини під покривом шкіри в місцях, де згинаються суглоби. Лімфодренажний масаж корисний для усунення набряків і збільшення роботи захисних сил організму. Техніка виконання цього виду масажу не викликає труднощів, тому виконувати його можна в побутових умовах. Заспокоївши тварина, уклавши його на плоскій поверхні, починають акуратно гладити і ласкаво розмовляти з улюбленцем. Далі, кінцівку, в області якої знайдений застій лімфи (набряклий лімфовузол), піднімають і згинають в області суглоба. Це дасть можливість паралельно візуально оцінити ступінь запалення. На перших кроках застосовують Підігрів м’язових волокон за допомогою погойдують рухів. М’якими погладжують опрацьовують ділянку, направляючи струм лімфи в необхідне русло. Тривалість проведення лімфодренажного масажу становить близько 5 хвилин.

Собака після масажу

Жоден домашній улюбленець не відмовлятиметься в порції Чухань і погладжувань в повсякденному житті. Легкий приємний масаж володар в змозі виконати сам, вивчивши кілька ключових технік. Добре якщо певні види масажу заздалегідь будуть продемонстровані професіоналом.

Якщо тварина отримала травму або стрес, його організм просто потребує додаткової стимуляції. При призначенні оздоровчого виду масажу, найкраще проводити його у професіонала. Завдяки вмілим рухам доктора, відчуття болю у тварини зникають, збільшується рухливість м’язів і суглобів завдяки зменшенню напруги, ставати краще функція нервової системи.

Після проведеного масажу-будь-якого, самопочуття тварини ставати краще. Виникає легкість в рухах, зменшується нервове перенапруження, пропадає тривога. Певні власники собак відзначають, що після курсу масажу, ставати краще не тільки загальне самопочуття вихованця, але і збільшується якість вовни завдяки запуску багатьох важливих систем.

Якщо у собаки є гнійні рани, підвищена температура тіла, тварина схильне до епілептичних нападів, перебувати в стані шоку або присутні злоякісні нові утворення, проводити будь-який масаж заборонено.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

5 днів ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago