Виникнення в області очної рогівки своєрідного рубця через травми або процесів запалення, має назву-лейкома. Більмо або лейкома у собаки має ряд класифікацій і форм, а з’являється в результаті самих різних факторів зовнішніх і внутрішніх.
Червона ганчірка може мати різні локалізації-тотальна (повністю закриває райдужку і зіницю) і периферична (що охоплює частину білкової оболонки і райдужки ока).
Небезпека лейкоми полягає в тому, що навіть при вчасно наданому лікуванні, врятувати зір вихованця практично можливим не представляється.
Наприклад якщо у собаки діагностована лейкома на обох зорових органах, тварина фактично 100% буде погано бачити.
Причинами появи лейкоми є як екзо, так і ендофактори. Серед ключових виділяють порушення процесів обміну і різні травми ока. У частоті випадків більмо вимальовується як Вторинний ознака головного захворювання. Причини появи лейкоми на оці бувають наступного характеру:
Ветеринарний фахівець складе індивідуальну схему лікування для тварини в залежності від встановлених причин.
В основі лікування лежить видалення симптоматики, яка доставляє вихованцеві хвилювання і дискомфорт.
Якщо основою лейкоми став кератит (процес запалення на рогівці), потрібно визначити першопричину самого кератиту – запалення печінки або ж сильна інтоксикація організму вихованця.
При будь-яких формах лейкоми наказують разом загальними методами лікування прийом імуностимулюючих препаратів, що дозволяють активізувати захисні сили організму в боротьбі з факторами, що спровокували початок захворювання.
Перш за все, володар собаки повинен звернути власну увагу на загальний стан вихованця. Будь-які відчуття незручності в області очі буде видно. Крім цього, у собаки зустрічається сльозоточивість, що свідчить в частоті випадків про травмування слизової оболонки. Іншими ознаками початку розвитку лейкоми вважаються:
Завдання власника собаки-вчасно виявити порушення в оці. Тварина починає нехарактерно примружувати потерпілий очей, тре очі лапою, прагнучи видалити з’явилася плівку, а очне яблуко і внутрішня частина століття набуває відмітний відтінок червоного в результаті полопалися капілярів.
Поставити точний діагноз на підставі анамнезу та клінічного огляду може виключно ветеринарний фахівець.
Крім загального огляду у ветеринарній лікарні застосовуються і інші методи досліджень. Найбільш інформативним вважається цитологія, що має на увазі здійснення зіскрібка з очної рогівки.
Але застосовують її виключно в разі, якщо у лікаря з’явилися підозри з приводу етіології захворювання (бактеріальна мікрофлора), так як методика досить травматична.
Крім зіскрібка з очної рогівки, призначаються і інші види лабораторних та інструментальних досліджень, що дозволяють точно встановити причину розвитку лейкоми і призначити адекватне лікування. Сюди можна віднести:
Терапевтичні заходи щодо усунення більма в себе включають консервативні і хірургічні методики. Медикаментозна терапія має ефект виключно на перших етапах недуги, тому для своєчасної діагностики потрібно показати вихованця майстру професіоналу на початку прояву симптоматики. Консервативні методи лікування в себе включають:
Мазі, які закладаються в кон’юнктивальний мішок, мають в складі антибіотики (Тертрациклінова очна, Левоміцітіновая), або ж краплі Офтан, Лидаза. Для зняття запалення з ураженого ока, застосовуються зовнішні препарати на основі кортикостероїдних речовин – гидрокортизовановая мазь або суспензія.
У запущених випадках, коли лейкома встигла охопити весь очей і поширитися на рогівці, застосування консервативної терапії не матиме ефективності. В даних випадках вдаються до офтальмологічним своєчасним втручань.
Хірургічна маніпуляція дає можливість видалити ділянку який вражений, а в певних клінічних випадках, проводять заміну ураженої оболонки рогівки на штучну.
Профілактика лейкоми полягає в ряді правил, які потрібно дотримуватися господареві з метою усунення розвитку недуги. Заходи попередження в себе включають:
Розвиток лейкоми при неправильному або ж при повній його відсутності, в результаті призводить до повної втрати зору вихованцем. Попередити розвиток захворювання дуже важко, так як від травм очей не застрахований жоден вихованець, тому основне завдання господаря – уважне ставлення до власного чотириногого друга.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…