На відміну від людини, інфаркт міокарда у домашніх собак, є дуже рідкісною подією. Пов’язано це перш, за все з обмінними процесами, які сильно різняться у людини і собак.
Інфаркт у собак, що розвивається в результаті порушень кровотоку в міокарді, або ж через некротизации конкретних ділянок серця, зустрічається і діагностується у ветеринарії дуже і дуже рідко. При цьому є ряд інших патологічних процесів розвиваються в серці, які володар собаки може переплутати з серцевим нападом.
Необхідно розуміти, що провокує конкретно інфаркт, і як він вимальовується у тварини.
Міокард у собак, також як і інших ссавців, в тому числі і людини, отримує потрібне харчування і кисень з серцеві артерії. Вона доставляє кров самому міокарду з аорти, розгалужуючись по ходу власного розвитку, проникаючи в самі тканинні структури м’язи.
При розвитку закупорки, що виникає в коронарних артеріях через утворення холестеринових бляшок або ж звуження судин, з’являється застій. Порушення кровотоку в серці іменується ішемією, що відрізняється недостатністю трофіки міокарда.
Ішемія зі свого боку, ставати основою розвитку самих різних хвороб в серці, що провокують в подальшому формування вогнища інфаркту. Це пов’язують з порушенням функціонування клітин серця і повільної загибеллю. Холестеринові бляшки виникають у собак в судинах в результаті порушень ліпідного обміну, на тлі сильного ожиріння.
Недостатність серця і закупорка коронарних артерій у собак може з’явитися через хвороби щитовидки або ж на тлі цукрового діабету.
Справжній інфаркт буває нечасто. Однак при цьому є багато інших патологій, що мають подібну клінічну картину з інфарктом і завдають не меншої шкоди здоров’ю тварини.
Інфаркт міокарда у собак не з’являється несподівано. Цьому стану передують довгі зміни патологічного характеру. Передують розвитку інфаркту освіту атеросклеротичних бляшок. Вони можуть прикріплятися до стінок судин, нашаровуючись і звужуючи таким чином просвіт судин. Це призводить до порушень кровотоку.
З прогресуванням патології, бляшки стають більше в розмірах, і будь-який вплив на них провокує розрив судинних стінок. У місці локалізації пошкодження, відбувається згортання крові, з’являється тромб, що закупорює судинний просвіт. Кров не може нормально циркулювати по власному руслу, провокуючи передінфарктний стан.
Головними причинами інфаркту у собаки стають:
Незалежно від того, що стало причиною розвиток інфаркту, захворювання має ряд симптомів.
Симптоми інфаркту у собаки мають ряд особливих характеристик. Недостатність м’язи серця вимальовується зміною кольору помітних слизових оболонок, порушеннями в акті вдиху і видиху, а ще зниженням загальної активності вихованця. Важливими ознаками інфарктів вважаються:
Серед симптомів інфаркту у собак значиться також втрата свідомості, що відбувається в результаті падіння тиску в артеріях, аж до критичних значень.
Крім цього, у собаки при розвитку інфаркту можуть відзначатися виражені відчуття болю в області ліктьового згину зліва. На тлі відчувається болю, що страждає тварина може обурюватися хвилювання або навіть агресію по відношенню до власного господаря. Сон тваринного ставати неспокійним, вихованець здригається і часто прокидається.
На превеликий жаль, вчасно визначити розвиток інфаркту у собаки досить важко. У зв’язку з цим, швидко приходить смертельний результат. Собака засинає і більше не прокидається.
Інфаркт серйозне захворювання, тому при перших ознаках апатії у вихованця, особливо схильного до до ожиріння або серцевих хвороб, слід звернутися до ветеринарної клініки за професійною допомогою.
Необхідно розуміти, що основою хиткою ходи, порушень в диханні, можуть бути легеневі патології і різні кардіоміопатії. Задишка, синюшність помітних слизових оболонок можуть бути ознаками спазму в бронхіальному дереві.
Самостійно визначити розвиток інфаркту міокарда у собаки володар не може. Діагностика можлива виключно в умовах ветеринарної клініки після проходження потрібних аналізів та інструментальних досліджень.
Інфаркт у собаки визначати може виключно професіонал, який має глибокі знання в кардіології. Бажано, щоб у ветеринарній клініці був кардіолог, добре розуміє в патологіях м’язи серця.
При зверненні до ветеринара, пацієнту наказують великий ряд досліджень. Важливими діагностичними заходами вважаються:
У ветеринарній медицині зараз почали широко застосовувати агіографію, вважаючи її найбільш інформативною при постановці точного діагнозу. Проводитися ангіографія під загальною анестезією, що дуже небажано при захворюваннях серця і судин.
Диференціальна діагностика потрібна для того щоб відрізнити справжній інфаркт міокарда від інших патологічних станів м’язи серця, що мають схожі клінічні ознаки.
Інфаркт міокарда у собак визначати виключно за клінічними ознаками дуже важко. При підозрі на інфаркт, володар як правило надає першу допомогу, а потім звернутися до професіонала. Можна дати тварині медичний препарат Кордіамін в кількості 3 крапель. Можна замінити Корвалолом (10-15 крапель). Дозування залежить від віку і ваги тварини.
При порушенні в диханні, собаці можна дати понюхати ватний диск, заздалегідь змочений в ароматичному маслі. Інші дії і ліки, здатні погіршити загальний стан собаки.
Тварина в передінфарктному стані залишають в лікарні клініки для спостереження за станом і будь-якими зміною.
Схема терапії у ветеринарній клініці полягає в наступних пунктах:
Також потрібно призначення вітамінних і мінеральних комплексів, що роблять гарний вплив на роботу серця, підвищуючи захисні сили організму.
Обов’язково потрібно згадати, що при діагностованому великому інфаркті міокарда, прогноз для собаки несприятливий. При цьому, якщо терапевтичні заходи були прийняті вчасно, тварині можна надати допомогу і стабілізувати стан.
Лікувати справжній інфаркт міокарда потрібно комплексно. Одним з дуже важливих пунктів терапії вважається призначення нестандартного дієтичного харчування. Певні продукти потрібно прибрати з харчування, а інші навпаки, додати.
Під забороною виявляються всі різновиди жирної їжі, солодке і печене. Рекомендується додавати вихованцеві продукти з кислого молока, а ще намагатися підбирати дуже якісні корми з усіма необхідними вітамінно-мінеральними комплексами.
Після перенесеного інфаркту, собака вимагає спеціального догляду. Володар повинен надавати улюбленцю багато уваги. Собаки, які брали участь в полюванні або ж спортивних змаганнях, не повинні надалі отримувати дуже високих навантажень.
Тварини, активно застосовуються для розведення, не повинні отримувати навантажень перший час. Далі розведення можливо, лише в разі гарного самопочуття тварини.
Собака після інфаркту, повинна систематично оглядатися ветлікарем на предмет розвитку складнощів в організмі. Нормальними показниками серцевих скорочень є від 70 до 100 ударів для великих порід, і від 100 до 130 для середніх і дрібних порід. Тому важливо іноді Слухати удари серця власного вихованця, приклавши голову до грудей тварини.
В ході багатьох досліджень ветеринарні фахівці виділили групу ризику собак, зі схильністю до розвитку хвороб серця, в тому числі і до інфаркту міокарда. Деякі представники великих порід собак, наприклад сенбернари, кавказькі вівчарки і ньюфаундленди, часто страждають від патологій серця, що розвиваються в результаті дуже високої фізнагрузкі.
До групи ризику потрапляють і собаки дрібних порід. У декоративних собак серцевої хвороби як правило провокують сильні емоційні переживання. Невеликі вихованця лякаються різких звуків, лякаються в невідомій обстановці.
Також схильні до некрозів в області міокарда тварини у віці. Це пов’язують із загальним зношуванням організму.
Інфаркт міокарда не з’являється несподівано у здорової собаки. Схильні до патологічного процесу вихованці з великою вагою, тому важливо вчасно підкоригувати раціон харчування.
Важливим аспектом вважається огорожу улюбленця від самих різних станів стресу і надмірних навантажень фізичного плану. Допоможуть не допустити розвиток не тільки інфаркту, а й значних складнощів у тварини – своєчасні проф.огляди у ветлікаря з метою діагностики стану здоров’я.
Якщо стан тварини не непогане, воно падає в непритомність, а частота нападів збільшується – потрібно якомога швидше звернутися до ветлікаря.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…