Організм собак, також як і людини, населяє пристойну кількість мікроорганізмів, як корисних так і не дуже. Завдяки захисним силам організму і чітким механізмам процесів, що відбуваються в кишечнику, баланс корисних і патогенних мікроорганізмів підтримується на нормальному рівні.
При якісному зміна складу мікрофлори кишкової середовища або ж кількісному зміні, коли патогенні бактерії починають превалювати над корисними, говорять про розвиток дисбактеріозу.
Дисбактеріоз у вихованців проживають в будинку часто довгий час протікає без вираженої симптоматики. Господар може не відзначати розвитку патологічного процесу в травному тракті тварини, не дивлячись на окремі симптоми. Тільки коли процес перегинає палицю , коли без консервативного лікування навряд чи можна обійтися, володар звертається до лікаря за допомогою.
Головне завдання господаря собаки-вчасно запідозрити патологічні зміни і звернутися до кваліфікованого ветеринара за допомогою. Це дасть можливість не допустити небезпечні результати і можливі ускладнення на тлі дисбактеріозу.
Коли народжується цуценя, його кишковий тракт фактично стерильний. Відсутня навіть корисна мікрофлора. У перші години після народження самка починає годувати приплід. У неї виділяється первородне молоко або молозиво, що має унікальний набір корисних елементів, в тому числі і необхідні бактерії.
У міру того, як щеня підростає, він починає пробувати на зуб предмети, які його оточують, відвідує вулицю і пробує іншу, нову для нього їжу. До вже наявних в кишечнику отриманим з материнського молока корисним бактеріям, долучатися нові.
В основному, кінцеве створення індивідуальної мікрофлори кишечника, відбувається у віці від 8 місяців до 1 року. Мікрофлора кишечника собаки дуже потрібна і має ряд ключових функцій:
При порушенні процесів в роботі корисної мікрофлори, з’являється дисбактеріоз. Кількість шкідливих бактерій зростає, їх активність збільшується, а корисна мікрофлора дуже швидко гине, без можливості повністю відновитися. Розвивається дисбіоз, що відрізняється падінням лакто і біфідобактерій (постійних жителів кишкового тракту). Їх місце займають грибкові мікроорганізми, кишкова паличка, стафілококи і інші умовно-патогенні бактерії.
Дисбактеріоз кишечника у собаки досить небезпечний патологічний процес, що впливає на хорошу роботу всього організму. При відсутності раннього лікування, дисбактеріоз провокує ряд порушень.
Дисбіоз або порушення правильного балансу корисної мікрофлори і патогенної в кишечнику тварини, може з’являтися в результаті впливу декількох факторів. Основними вважаються:
Обов’язково потрібно згадати, що дисбіоз в переважній більшості клінічних випадків діагностують у маленьких цуценят, що переходять з материнського молока на доросле харчування і у собак старше 7 років в силу вікових змін організму.
Порушення балансу мікрофлори кишечника нечасто вимальовується різко і з вираженими зміною. В основному, розвиток дисбактеріозу довгий час залишається невидимим для власника тварини. Дисбактеріоз відрізняється стертою клінічною картиною, яку можна переплутати з виявленням хвороб системи сечовиділення, хворобами нирок і печінки.
Базовим ознакою, що вказує на розвиток постійного дисбактеріозу, вважається те, що стан вихованця абсолютно не змінюється в хорошу сторону, навіть при коригування раціону харчування і зміни режиму дня. Основні симптоми дисбактеріозу у собаки, при появі яких, слід звернутися до ветлікаря:
Підозрюючи дисбіоз у власного вихованця, потрібно ретельно за ним подивитися пару днів поспіль. Вихованці, імунна система яких дала збій, переводяться на спеціальне харчування на дієтичній основі, засноване на вживанні продуктів з молока (йогурти домашнього приготування, кисле молоко, сир і козяче молоко). Рекомендовано застосування імуномодулюючих препаратів (Катозал, Гамавіт).
Через пару діб після перших змін і призначення дієтичного харчування, стан тварини має покращитися. При відсутності позитивної динаміки, слід звернутися до ветеринара. З більшою часткою ймовірності у собаки дисбактеріоз. Ветеринарний фахівець повинен провести діагностичні дослідження, створити тактику лікування і дати чіткі рекомендації для догляду за хворою твариною.
Для діагностики дисбактеріозу у собаки застосовується ряд нестандартних досліджень. Крім загального аналізу крові, призначаються такі дослідження:
Тактика лікування дисбактеріозу у собак розробляється з урахуванням індивідуальних особливостей і ступеня занедбаності патологічного процесу. На дуже перших кроках розвитку дисбактеріозу терапія передбачає призначення спеціального коригуючого харчування з добавкою харчових ферментативних речовин і добавок.
Хорошим лікувальним ефектом володіють кисломолочні продукти, що дозволяють відновити порушений баланс мікрофлори кишечника собаки. При стрімкому розвитку патологічного процесу, ветлікар призначає лікування в комплексі, що включає в себе:
У лікуванні дисбактеріозу у вихованців проживають в будинку, основний акцент робиться на застосування протимікробних засобів. Дуже актуально це при важких формах патології.
Хворому тварині рекомендований прийом ферментативних речовин, що підсилюють травлення. Важливий також прийом нестандартних бактерійних препаратів, що містять потрібну флору. Повна життєздатна флора це лакто і біфідобактерії, а ще дріжджі. Ці біологічно активні добавки з життєздатною флорою володіють неповторною якістю чинити опір і пригнічувати хвороботворні мікроорганізми.
Пробіотики, препарати позитивно впливають на нормалізацію корисної мікрофлори в кишечнику застосовуються такі:
Речовини, які застосовуються під час лікування дисбактеріозу, які не мають мікробного походження, називаються пребіотиками. Вони вважаються чудовою живильним середовищем для подальшого формування і розвитку нормальної мікрофлори в кишечнику. Дуже частина застосовуються при лікуванні дисбактеріозу синбіотики – ліки комплексного типу, які містять у власному складі пребіотики і пробіотики.
У процесі терапії тварині показано вживання великої кількості рідини. Потрібно вберегти власного улюбленця від допустимих стресових і емоційних станів. На період лікування бажано відмовитися від поїздок в транспорті. Курс терапії при діагностованому дисбактеріозі довгий – від 1 до 2 місяців. Необхідно розуміти, що несвоєчасно надана допомога тварині небезпечно розвитком складнощів. Крім пригнічення захисних сил організму, дисбіоз призводить до порушень в роботі всіх систем організму.
Різко збільшується навантаження на органи, провокуючи запальні процеси. Дуже часто дисбактеріоз провокує розвиток гастритів, запалень підшлункової залози і реакцій алергії з шкірними проявами. Небезпечними вважається різке зменшення імунітету і дегідратація. У більшості випадків затяжний не лікується дисбактеріоз призводить до летального результату.
Харчування на дієтичній основі – істотна складова частина терапії. У перші 24 години рекомендується витримувати вихованця на голодної дієти. Далі дається легка їжа. Прекрасним виходом із ситуації буде дача курячого бульйону. Через пару діб в раціон можна доповнити яйця курки в сирому вигляді, а через 4-5 днів після початку терапії, собаці можна давати кисломолочні продукти. Але перш потрібно виявити, чи немає у пацієнта ветеринарної клініки алергії на молочний білок.
Залежно від стану тварини і умов утримання дієта коригується. Базовим завданням дієти вважається нормалізація роботи кишкового тракту зі зниженням процесів гнильного характеру. У процесі складання оздоровчого харчування беруться до уваги збалансованість і калорійність. На момент лікування дисбактеріозу не бажано давати собаці сухі корми і жирні продукти.
Уникнути дисбактеріозу можна виконуючи не складні заходи попередження.
Потрібно захищати вихованця від напружень, довгих і неконтрольованих прийомів антибіотиків. Важливо вчасно лікувати будь-які запальні процеси, що розвиваються в травному тракті.
Помітивши, що вихованець сонний і байдужий, відмовляється від їжі, відзначається порушення акту дефекації, слід звернутися за допомогою до ветеринарної лікарні.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…