Порушення в будові статевих органів, досить поширена проблема в собаківництві. Серед аномалій розвитку, виділяють гермафродитизм. Патологія зустрічається серед собак досить нечасто.
Виділяють дві форми-Справжню і помилкову. Перша діагностується дуже і дуже рідко, на відміну від помилкової форми.
Собаки-гермафродити відрізняються тим, що в їх статевій системі розвинені як чоловічі, так і жіночі статеві органи. Інтерсексуальність, друга назва гермафродитизму, відрізняється утворенням в одному організмі як жіночих статевих клітин, так і чоловічих.
Для цих ссавців, як собаки, гермафродитизм вважається відхиленням, на відміну від окремих видів раків, плоских черв’яків, кишковопорожнинних і риб. Ті різновиди звірів, для яких гермафродитизм вважається нормою, виступають іноді як в ролі самця, так і в ролі самки.
У собак же справжній гермафродитизм вимальовується тим, що в одному організмі є статеві ознаки однієї особини, а всередині присутні інші недорозвинені органи.
При істинній формі гермафродитизму, у тварини можуть бути як жіночі, так і чоловічі статеві залози, іноді зливаються в один орган. Оманлива форма гермафродитизму вимальовується тим, що зовнішні статеві органи представлені жіночими або чоловічими, а внутрішні залози прямо протилежні. Припустимо, у суки при помилковому гермафродитизмі, присутні статева петля, а всередині перебувати недорозвинений статевий член і тестикули. У самців, навпаки, є статевий член, а всередині знаходяться недорозвинені роги матки і яєчники.
Дуже частою основою розвитку гермафродитизму вважається порушення в процесі формування у самок яєчників, а у самців яєчок.
Вирішальний фактор-проблеми в генетичному апараті, що з’являються в результаті впливу на організм самки отруйних речовин і отрут, в тому числі і деяких медичних препаратів.
Неврівноваженість і поломка в генетичному апараті ембріона може з’являтися при порушеннях в гормональному балансі у суки під час виношування плодів. Зміна гормонального фону провокує розвиток гермафродитизму. Так, для розвитку статевих гормонів чоловічої особини не вистачає тестостерону, а для жіночих, виходячи з цього, естрогенів.
Самка, що виношує цуценят, може мати проблеми в організмі, такі, як:
Відзначається, що у справжніх гермафродитів, є комбінований орган – овотестіс, собою являє з’єднання як чоловічих, так і жіночих статевих органів. При істинному гермафродитизмі може бути один яєчник і один семенник.
Фахівці відзначають що в наймолодшому віці у цуценят-гермафродитів, з’являються ознаки самки. З моменту настання статевого дозрівання починають виникати ознаки самця-характерне підняття лапи під час акту сечовипускання, агресивна поведінка.
Собаки-гермафродити зустрічаються у ветеринарній практиці досить нечасто. Собаки, які мають подібне генетичне відхилення, не можуть мати потомство, а ще частіше страждають від запалень передміхурової залози. Серед собак-гермафродитів частіше зустрічається і злоякісна пухлина передміхурової залози-аденокарцинома.
У більшості клінічних випадків, гермафродитизм у собак діагностується ненавмисно, в ході звичного огляду або ж планового своєчасного втручання – кастрації. Гермафродитизм може бути виявлений при діагностиці статевих органів з підозрою на пухлину клітин Сертолі або ж гіперплазії простати.
Основне лікування-кастрація. Своєчасне втручання проводитися планово з метою повного видалення репродуктивних органів.
Спроби лікування медикаментозними засобами можливі, але нечасто дають хороші результати. Втручання хірургічним шляхом дає можливість видалити репродуктивні органи і допомогти тварині уникнути небезпечних патологій статевих органів.
Вчасно проведена стерилізація дає можливість продовжити собаці життя, будучи свого роду попередженням розвитку сильних захворювань. Виключається розвиток пухлин в матці і придатках, Неможливий ризик розвитку раку молочних залоз і аденокарциноми у псів.
Через те що, що гермафродити не можуть брати участь в племінному розведенні, проведення своєчасного втручання вважається прямим показанням.
Проведення кастрації ветеринарні лікарі не радять затягувати, так як з віком небезпеки складнощів на тлі наркозу набагато більше.
Після того як проведена операція важливо забезпечити тварині хороший догляд. Собака повинна бути в теплому і сухому приміщенні. Експерти радять пару днів після того як проведена операція тримати тварину в спеціальній попоні, щоб не дозволити разлизиваніе післяопераційних швів. Молоді тварини швидко відновлюються після своєчасного втручання.
Серед поганих наслідків кастрації, відзначається ожиріння і проблеми з нетриманням сечі. Набір маси тіла у собак після того як проведена операція – нерідке явище. Відповідальне завдання власника-вибрати тварині правильний раціон з низькою калорійністю.
Однаково важливо після повного загоєння, пред’явити вихованцеві активний моціон. Найчастіше бігаючи з вихованцем, граючи в рухливі ігри, володар зможе підтримувати фізичну форму тварини, запобігаючи ожиріння у вихованця.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…