Categories: Собаки

Баланопостит у собаки

Запальні процеси в організмі у тварин – часте явище, діагностується у ветеринарній практиці. Запалення в області препуция і головки члена у домашньої тварини, називається баланопоститом. Патологія часто діагностується у псів, які не пройшли кастрацію.

Патологічний процес здатний протікати як в легкій, так і важкій формі, що загрожує нормальній діяльності організму. Основою розвитку баланопостита у псів ставати застій насінної рідини і урини в області препуциального мішка. Відбувається активізація і дуже сильне зростання колоній патогенних бактеріальних мікроорганізмів, провокуючи запалення слизових оболонок.

Провокуючим аргументом стає реакція алергічного типу, загальне зниження захисних сил організму. Достовірних причин розвитку баланопостита немає.

Причини баланопоститу у собак

Запалення в області головки статевого члена і препуциального мішка, виражається сильним набряком, гіперемією і непритянними відчуттями. У здорових псів легка форма баланопостита вважається нормальним варіантом. Запалення з’являється мимовільно і схильне самостійно проходити. Особливої небезпеки для життя тварини немає, однак при приєднанні патогенної мікрофлори, захворювання протікає у важкій формі.

Розвиток баланопостита небезпечно ускладненнями. При відсутності своєчасної терапії, патологічний процес перекидається на насінники.

В наслідок, у тварини діагностують важку форму орхіту, дуже часто закінчується перитонітом. Господарі псів, схильні припускати, що схильні до баланопоститу тільки старі тварини. Але запалення препуция вражає і маленьких цуценят, нечасто, але можливо.

Спровокувати розвиток патологічних змін на голівці члена і препуция, може дуже багато факторів. Базовими причинами розвитку баланопостита у собаки, вважаються:

  • порушення правил гігієни при спарюванні тварин (хвороба у самки в статевій системі);
  • пошкодження механічного характеру в області препуция (попадання чужого тіла);
  • Захворювання системи сечовиділення (уретрити, запалення сечового міхура, МКБ – сечокам’яна хвороба);
  • патології ендокринної системи, наприклад, цукровий діабет;
  • фімоз;
  • зниження загальних захисних сил організму;
  • раптовий набір ваги при неправильному харчуванні, як наслідок-ожиріння;
  • реакції алергічного типу-а саме харчова алергічна реакція; .

Крім перерахованих вище причин, спровокувати розвиток баланопостита може порушення правил гігієни в догляді за твариною.

Симптоми і діагностика патології

Все залежить від форми баланопостита, клінічні прояви процесу запалення розрізняються. Швидкість розвитку патологічного процесу і ознаки запалення, дозволяють виділити кілька форм захворювання:

  • скромна форма-вимальовується ерозивним ураженням в області слизових оболонок головки статевого члена і препуция;
  • ерозивно форма-відрізняється появою білястих наростів, що лопаються в наслідок під впливом тертя, формуючи великі ранові поверхні;
  • виразково-гнійничкова форма-вимальовується гнійними виділеннями з області статевого члена;
  • гангренозная-відрізняється підвищенням показників температури тіла, загальною слабкістю і апатією тварини.

Є кілька форм напрямки баланопостита-гостра і хронічна. При гострій формі у тварини вимальовується велика температура, клінічний огляд дає можливість візуалізувати локальне запалення в області слизових оболонок крайньої плоті. Діагностується збільшення в розмірі регіонарних пахових лімфовузлів.

У разі розвитку постійного баланопостита, відзначається розтріскування в області слизових оболонок статевого члена. Тварина відчуває сильні відчуття болю, не даючи можливість доторкнуться до ураженої ділянки.

Якщо лікування немає розвивається рубцювання в області крайньої плоті, з’являється фімоз. Збільшується температура тіла, стають більше лімфо вузли. З уретрального каналу починає виділятися своєрідний ексудат, жовтуватого або зеленого кольору, що говорить про гнійному запаленні. У більшості випадків відзначаються домішки крові.

Тварина приділяє велику увагу власному статевого органу, відчуває дискомфорт під час акту сечовипускання. Іноді, діагностується повна закупорка, що провокує проблеми з сечовиділенням. Шерсть в місці ураження вся в скоринках підсохлого ексудат, доноситься поганий запах.

Точний діагноз можна поставити виключно на підставі лабораторних та інструментальних досліджень. Доктор збирає анамнез, проводить загальний клінічний огляд, робить необхідні лабораторні дослідження. Потрібно забір проб ексудату для виявлення збудника і подальшого адекватного вибору протимікробних препаратів.

Лікування баланопоститу у собак

Форма баланопостита, занедбаність напрямки патології, багато в чому визначає розробку подальшої тактики лікування. Основа терапії-розкриття і видалення причини (спайки, пухлини, чужі предмети), що вплинула на розвиток процесу запалення в препуции і на голівці статевого члена.

Легкий перебіг патології передбачає проведення правильного туалету статевих органів самця, постійної гігієнічної обробки препуциального мішка і пеніса. Тварина повинна розташовуватися під контролем ветеринарного фахівця. При розвитку складнощів, доктор завжди зможе вчасно надати потрібну допомогу.

В умовах стаціонару клініки проводять промивання препуция розчинами на основі антисептиків. Застосовуються Диоксидин, Міраміксин або Хлоргесидин. Хорошим знезаражувальним ефектом володіють розчини фурациліну, настої аптечної ромашки або шавлії. По завершенні процедури промивання, призначаються антибактеріальні мазі-Левоміколь, Мастіет, неоміціновая, які наносять на очищену слизову оболонку, що зазнала запалення.

Наказують курс протигрибкових і антибактеріальних засобів в ін’єкціях. Тривалість лікування і дозування препаратів виконує ветлікар виходячи з даних, які отримані при діагностиці.

Профілактика розвитку процесів запалення в області статевих органів у самців, полягає в організації правильного змісту і гігієнічно-санітарних норм. Фахівці з метою профілактики рекомендують систематично проводити обробку пахової області після великих прогулянок з твариною на вулиці. Важливо стежити за станом слизових оболонок не тільки очей і порожнини рота, але і геніталій тварини.

Бажано проводити планові проф. огляди у ветеринарного фахівця в клініці двічі на рік-рік. Не допустити розвиток фімозу у кобеля можна, систематично обробляючи препуций вихованця антисептичними засобами. В’язка з неперевіреними самками – заборонена.

Важливе місце в профілактиці розвитку баланопоститу у собаки відведено поліпшенню імунітету. Важливо скласти раціон харчування так, щоб вихованцеві вистачало всіх вітамінно-мінеральних комплексів, білків, жирів і вуглеводів, що дозволяють організму нормально виконувати власну роботу і чинити опір можливим інфекціям. Господарі не повинні забувати про планові вакцинації, тим більше в тих регіонах, де неблагополучна епідемологічна ситуація.

Баланопостит, що проявився у собаки 1 раз, навіть після успішного лікування, дуже часто рецидивує. Практично завжди це відбувається в результаті не з’ясованої і не усунутої причини патології. Часто, фолікулярна форма баланопостита, переходить з гострої форми в затяжний перебіг.

Падіння імунних сил організму, супроводжується активізацією патогенної мікрофлори, провокуючи запалення. Завдання власника-строго слідувати приписам ветеринара і систематично проводити контрольний огляд кілька разів на рік.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

5 днів ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago