Відсутність загального тонусу гладкої мускулатури або ж поперечносмугастих м’язових волокон, називається атонією. В основному, атонію асоціюють виключно з порушеннями в роботі тонкого або товстого відділу кишечника. Насправді, патологічне ослаблення м’язів може з’явитися в шлунку і сечовому міхурі, матці та інших органах.
Атонія у собаки може бути спровокована захворюваннями органів знаходяться всередині. Відсутність тонусу діагностується при порушеннях в роботі кістково-м’язового апарату і системних патологіях, що провокують проблеми в роботі травного тракту і системи сечовиділення.
При появі відмінних ознак атонії, слід звернутися до кваліфікованого ветеринарного професіонала за допомогою. При будь-якому зволіканні, стан улюбленця погіршується. У фінішному результаті, все може завершитися смертельним результатом.
Атонія не рахується самостійним захворюванням. Це незвичайний сигнал організму, який вказує на великі проблеми в роботі органів знаходяться всередині і нервової регуляції.
Млявість м’язових волокон в кістково-м’язовому апараті, пов’язана з пошкодженням вазомоторних нервових волокон. Вони відповідають за звичайне проведення нервових імпульсів від м’язів до конкретних центрів в головному мозку.
Розвиток патологічного процесу призводить до порушень трофіки м’язових тканинних структур в результаті порушеного кровопостачання. Відбувається поступовий некроз закінчень нервів і тканин м’язів. З’являється атонія і знерухомлення собаки.
Зникнення тонусу м’язових волокон в області органів знаходяться всередині, спровоковано травмами механічного характеру або ж запальними процесами.
Причинами розвитку атонії системи травлення, стають проблеми при підборі якісного корму. Аргументом, що провокує атонію шлунка або відділів кишечника, вважається неналежні умови утримання, а ще різні інфекційні і не інфекційні захворювання.
Атонія стінок матки за собою тягне сильне накопичення гнійного ексудату в порожнині, порушення роботи травного тракту, розрив стінок репродуктивного органу і загальну інтоксикацію організму. При несвоєчасно наданому лікуванні, собака гине від сепсису (зараження крові). Атонія може з’являтися в результаті придбаних факторів, але діагностується також і вроджений тип патології.
Головними причинами розвитку атонії у собак вважаються:
Атонія сечового міхура у собак або товстого відділу кишечника, часто діагностується в післяпологовому періоді. Також основою відсутності тонусу в сечовому міхурі може бути багатоводдя під час виношування плодів, ранні пологи і та інші патології вагітності. Головну роль у розвитку атонії у собак грають вік і фактор спадковості.
Літні тварини частіше страждають від хронічних хвороб травної та сечовидільної систем. Крім того, основою атонії можуть бути вроджені вади формування м’язових волокон.
Рідше, діагностується основою відсутності тонусу в гладкій або поперечно мускулатурі стають захворювання ендокринних залоз і пов’язані з цим порушення процесів обміну.
Симптоми атонії у собак конкретно залежать від місця локалізації патологічного процесу. Так, при слабкості в м’язах кістково-м’язового апарату, зустрічається кульгавість, слабкість грудних і тазових кінцівок, порушення координації рухів. Тварина швидше втомлюється, може скиглити від болю в період руху.
Атонія матки у сук, тим більше в період після пологів, відрізняється виділенням нестандартних лохий. Вони набувають смердючий запах і колір. Собака сильно млява, відмовляється від прийому їжі, а іноді і води.
Атонія шлунка у собак супроводжується відмовою від їжі, зміною частоти актів дефекації. З’являються запори, а в області живота при пальпації відчувається виражена напруженість. Собаці боляче, коли володар доторкається до живота. Вихованець може висловлювати агресію.
При тому, що промацує можуть діагностуватися затверділі маси Кала. Змінюється ритм дихання, воно ставати поверхневим і частим. Можуть з’являтися блювотні позиви і виверження вмісту шлунка. При атонії кишечника у собак, з порожнини рота доноситися іхорозний запах гнилі. Тварина мляве і байдуже, відмовляється від води і їжі.
Атонія сечового міхура у собаки, вимальовується відсутністю позивів до акту сечовипускання. У більшості випадків, тварина не здатна контролювати мочевиведеніе і робить калюжі в найнеймовірніших місцях.
Діагностика захворювання не становить особливої складності. Вірний діагноз доктор швидше за все поставить на підставі загального клінічного огляду та анамнезу. А ось причину, що стала основоположною для розвитку атонії, виявити набагато складніше.
Для цього пацієнту призначаються ультразвукові дослідження, рентгенографічна Діагностика, загальний аналіз крові і сечі. У певних клініках проходить магнітно-резонансна томографія та комп’ютерна Діагностика.
Лікування атонії у собак в побутових умовах – небезпечна справа. Призначати самостійно хворому вихованцеві ліки, а тим більше з людської аптечки – прямий шлях до посилення стану тварини. Після постановки вірного діагнозу, ветеринарний фахівець розробляє індивідуальну план терапії з урахуванням всіх особливостей тварини.
При слабкості м’язів матки, призначаються спеціалізовані масажі. Показано використання вітамінних препаратів і протимікробних засобів. Погане зменшення стінок матки після пологів, ліквідують шляхом введення внутрішньом’язових ін’єкцій окситоцину або Пітуїтрину.
Діагностована атонія шлунка, тонкого або товстого відділів кишечника лікується за допомогою нестандартних медичних препаратів, наприклад як Прозерин. Хворому Показані інфузії вітамінних комплексів, глюкози і фізрозчину.
При атонії сечового міхура, призначається Прозерин, діуретичні препарати і анальгетики. Якщо висновок сечі утруднений, проводитися маніпуляція по установці катетера. При своєчасному зверненні до кваліфікованого ветлікаря, атонія успішно лікуватися.
Для того щоб уникнути розвитку атонії у домашнього улюбленця, потрібно виконувати ряд профілактичних заходів. Важливо стежити за якістю раціону харчування. Він зобов’язаний бути збалансований по всіх нутрієнтів, вітамінів і мінералів.
Важливо пам’ятати про активні прогулянки на чистому повітрі. Систематично приводити собаку на огляди до ветеринара з метою попередження системних запальних хвороб. Невчасно вилікувані заразні і неінфекційні хвороби, часто переходять в затяжний перебіг, провокуючи не тільки атонію м’язових волокон, а й інші небезпечні порушення в роботі організму.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…
Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…
Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…
Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…
Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…
Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…