Categories: Собаки

6 причин утворення зубного каменю у собаки

Проблеми з зубами-постійна причина звернення господарів собак до ветлікаря. Камінь на зубах можна видалити виключно в умовах клініки. Завдання власника-не дозволити розвитку патологічного процесу.

Помічаючи на зубній поверхні улюбленця жовтого нальоту, господарі нечасто надають цьому значення, не знаючи при цьому, що камінь на зубах здатний виявитися причиною розвитку небезпечних складнощів, наприклад як повна втрата зубів.

Найважчим ускладненням несвоєчасного видалення каменю на зубах стає постійне зараження організму, що в результаті здатне спровокувати інфікування крові, аж до смертельного результату.

1. Порушення в поживному раціоні

У природі хижі тварини застосовують власні зуби для прожитку. Здорові зуби дозволяють швидко застигнути жертву. При поїданні видобутку собаки не гребують кісток і хрящів, а це зі свого боку дає можливість зубах очищатися самостійно.

Домашні вихованці повністю залежать від власного господаря. Вид їжі, який пропонує господар, часто погано проявляється на стані зубів тварини. М’які корми і консерви немає необхідності довго жувати, що призводить до недостатнього очищення зубної поверхні. Завдяки цьому відбувається утворення зубного нальоту, а в подальшому і до утворення каменю на зубах.

2. Порушення водно-електролітного балансу в організмі

Серед факторів, що впливають на утворення каменю на зубах у собак, ветеринарні доктора виділяють проблеми з водно-сольовим балансом. Водно-електролітний баланс може бути порушений при гострій нестачі або ж надмірному надходженні електролітів в організм. Важливими електролітами, які впливають на нормальну життєдіяльність, є – калій, натрій, кальцій і магній. Спровокувати порушення водно-електролітного балансу здатна як дегідратація (нестача рідини), так і гіпергідратація (дуже велике надходження рідини в організм).

При невідповідності потреб організму в електролітах і рідини, а ще при порушеннях процесів регуляції, з’являється порушення балансу. Основою як правило виступає:

  • Тривалий пронос або ж виверження шлункового вмісту. З’являються такі ж стану при загострених кишкових інфекціях, а ще захворюваннях травного тракту постійного типу. На перших термінах виношування цуценят, у певних сук спостерігається токсикоз, що впливає на баланс рідини в організмі, викликаючи зневоднення.
  • Порушення питного режиму. Вода вважається основним елементом для нормального Походження біопроцесів в організмі. Якщо тварина мало п’є рідини, розвивається зневоднення.
  • Довгий відмова від корму. Поряд з їжею в організм надходить маленька частка рідини. При відмові собаки від води і їжі, організм починає дуже швидко втрачати мікроелементи.
  • Захворювання ендокринної системи. Проблеми у функціонуванні паращитовидних залоз провокує збільшення кальцію в крові. При інших ендокринних патологіях, наприклад як цукровий діабет, розвивається дефіцит натрію, калію і хлору, важливих елементів водно-електролітного балансу.
  • Патологічні зміни в структурах головного мозку. Пухлинні процеси, травми і мікроінсульт, можуть виявитися причиною порушення продукування важливого гормонального речовини – вазопресину, що відповідає за регуляцію водно-електролітного балансу.

3. Дуже висока кислотність слини

У собак кислотність слинного секрету вище, ніж у людини. Так, у людини показник перебувати в межах значень від 5.6 до 7.6%, в той час, як у собаки водневий показник становить 9%. Висока кислотність слини дає можливість попереджати розвиток каріозного процесу, однак при цьому ризик утворення каменю на зубах зростає в кілька разів на тлі зростаючого рівня фосфорнокислого кальцію.

4. Дуже високий вміст цукру в раціоні собаки

Великий рівень цукру в раціоні собаки, провокує дуже високий ріст і розвиток патогенної мікрофлори в порожнині рота. Присутність в раціоні тваринного солодощів, провокує утворення на зубній емалі нальоту, який після затвердіння, перетворюється в камінь на зубах.

Солодощі шкідливі і для зубів людини, але люди чистять зуби два рази в день, а ось у собак чистка проводитися дуже і дуже рідко. Певні власники і абсолютно не вважають за необхідне проводити постійні процедури гігієни по очищенню емалі від харчових залишків власним вихованцям.

Крім шкоди для зубів, солодощі погано впливають на стан організму. Багато солодкі продукти і зовсім заборонені для собак, так як є отруйними, викликаючи великі проблеми в роботі органів знаходяться всередині.

5. Проблеми з будовою зубів

Проблеми з травленням і небезпеки утворення каменю на зубах, безпосередньо можуть бути пов’язані з порушенням будови щелеп у тварини, неправильним прикусом або кривизною зростаючих зубів. Погано впливають на стан зубів вузькі проміжки між зубами, криві зуби або ж занадто щільний зубний ряд.

З’явився камінь на зубах не несе справжньої небезпеки для життя собаки. Але ця патологія руйнівно впливає на роботу всього травного тракту в загальному. На тлі каменю на зубах у тварини розвиваються збої в роботі травлення, запалення ясен і навіть пародонтоз. Чи не віддалений з’явився камінь на зубах провокує ослаблення роботи імунної системи, а це зі свого боку збільшує небезпеки розвитку самих різних інфекцій у собаки.

6. Недотримання правил гігієни

Найголовнішою причиною утворення каменю на зубах у собак ветеринари називають не виконання правил гігієни. Крім правильного годування і постійних прогулянок з собакою, потрібно систематично проводити гігієнічну чистку зубів спеціальною щіточкою і пастою. Освіта зубного нальоту відбувається непомітно. Господарі нечасто заглядають в пащу тварині систематично, тому невеликий наліт залишається без уваги. Але все таки, в недалекому майбутньому починають виникати важливі ознаки:

  • поява неприємного, відразливого запаху з пащі у тварини;
  • поява відтінку жовтого на перших етапах розвитку і темного, в набагато запущених випадках (зустрічається в області різців і іклів);
  • запалення слизової і м’яких тканин ясен;
  • поява пухкої структури, кровоточивість ясен, свербіж в місці запалення;
  • відмова вихованця від твердої їжі.

У запущених випадках каменю на зубах у собаки з’являється багате слинотеча, виникає млявість або ж агресивний стан у улюбленця. Зрозуміти, що собака страждає від проблем в порожнині рота, викликаних каменем на зубах, можна по характерному плямкання, коли вихованець приймає їжу.

З’явився камінь на зубах неможливо зчистити в побутових умовах. Потрібно звернення до ветеринарного професіонала.

При відсутності допомоги тварині, підвищуються небезпеки розвитку подібних небезпечних проблем, як гниття зубів і утворення абсцесів, виснаження тварини на тлі проблем з пережовуванням і подальшим засвоєнням їжі. Дуже часто, на тлі не видаленого каменю на зубах, у собаки з’являються порушення в роботі системи дихання.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

5 днів ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago