Правильно складений правильний раціон годування собаки-досить значуща частина при організації догляду за твариною. Завдяки належному харчуванню, організм вихованця буде працювати злагоджено, не даючи збоїв. Необхідно розуміти, які продукти дозволені для тварини, а яких необхідно уникати. Це стосується не тільки заборонених маринадів, солінь і копченостей з людського столу. Є ряд продуктів, здатних викликати алергічну реакцію у тварини. Перед тим як перейти до 6-ти самим потрібним в раціоні собаки продуктам, потрібно розібратися в специфіках годування тварин.
Тривалість і життєве зручність чотирилапого друга в більшості своїй залежить від раціонального і правильного харчування. Собаки відносяться до наземних ссавців, і при цьому мають кілька отличиительных якостей від організму людини. Головна відмінність-система травлення. Є ряд анатомічних особливостей травного тракту собак, які полягають в наступних пунктах:
Правильний вибір харчування, тим більше якщо собака звикла їсти справжню їжу, не найпростіше завдання. Всі тварини індивідуальні, також як і люди. Але існує список продуктів, наявність яких вкрай бажано в раціоні тварини.
Незважаючи на те, що рослинну їжу, а тим більше бобові, не рекомендується давати собаці в їжу, горошок зелений не тільки може, але і повинен знаходитися в раціоні тварини. Виробники кормів супер-преміум класу, дуже часто додають при розробці харчування для собак зелений горох, оскільки він містить велику кількість корисних елементів, а тим більше багатий вітамінами але і К.давати улюбленцю горошок можна в свіжому або відвареному вигляді. Не рекомендується давати собаці консервований горох, оскільки він містить великий відсоток консервантів, погано позначаються на роботі кишково-шлункового тракту тварини. Такий продукт містить і пристойну кількість солі, що впливає на роботу не тільки системи травлення, але і негативно позначаються на роботу серця і нирок. Якщо собака має проблеми з нирками, горох рекомендується прибрати з харчування навіть у вигляді ласощів. Пов’язано це перш, за все з тим, що в зеленому горосі присутні пурини, які виробляють сечову кислоту. В подальшому це призведе до розвитку сечокам’яної хвороби.
Чудовий продукт, що дає можливість збільшити апетит у тварини, а ще налагодити активність травних процесів. Але необхідно пам’ятати, як правильно приготувати кістковий бульйон, щоб не завдати шкоди організму вихованця. А справа вся в тому, що при варінні кісток, виділяється пристойна кількість екстрактивних речовин, погано впливають на роботу організму собаки. Тому перший бульйон потрібно зливати, заливати кістки чистою водою і відварювати знову. Однаково важливо уникати зайвого жиру. Для цієї мети відвар на кістках остуджують і знімають застиглі частинки жиру.
Варто пам’ятати, що бульйон не повинен стає основною харчування, незважаючи на власну користь. Досить додавати кілька ложок ароматного бульйону в їжу, посилюючи таким чином процес травлення і підвищуючи апетит.
Заборонено додавати м’ясні і кісткові бульйони в сухий корм.
Морква-то продукт, який сприятливо впливає на організм тварини як в сирому, так і приготованому вигляді. Цей коренеплід містить великий відсоток мінералів і вітамінів. Сира морква вважається відмінною попередженням відкладень каменю на зубах. Морква має м’який кріпить ефектом, тому собакам, які страждають від розладу стільця, можна пропонувати морквяний суп.
Деякі вихованці випрошують морква і це не дивує. Адже соковита, хрустка морквина, вважається і їжею і розвагою одночасно. Маленькі порції моркви можуть знаходиться в щоденному раціоні собаки. Коренеплід насичений значною кількістю корисних речовин, а тим більше вітаміном А, які беруть участь в більшості процесів організму.
Курячі кістки для собак – під забороною. Але куряче м’ясо зобов’язане бути присутнім в раціоні вихованця, так як багате білком, досить істотним для правильної роботи всього організму тварини. При цьому, м’ясо курки дієтичне, майже не містить жиру. Чудовий варіант головного меню-варена курка. Зрозуміло, в процесі варіння деякі корисні речовини розщеплюються і випаровуються, однак це вимушений захід для усунення розвитку сильних захворювань, наприклад, наприклад як сальмонельоз. Вкрай бажано обробляти будь-яке м’ясо термічно.
Але необхідно завжди пам’ятати що курка алерген, тому її необхідно потроху вводити в раціон, ретельно стежачи за відповіддю організму.
П’ятим продуктом в раціоні собаки, вважається гарбуз. Овоч не тільки смачний, але і вкрай корисний. Гарбуз підійде для згодовування собакам у вигляді ласощів в сирому вигляді або ж приготована у вигляді добавки до основної страви.
При вживанні гарбуза, в організмі собаки відбуваються позитивні зміни:
Часта присутність гарбуза в раціоні улюбленця, дає можливість насичувати його організм мінералами і вітамінами, покращує загальне самопочуття і покращує імунітет.
Позитивним ефектом володіє гарбуз при порушеннях зі стільцем, нормалізує роботу кишечника, запобігаючи розвитку запорів і діарей. Але гарбуз можна давати не всім. Як і будь-який інший продукт, гарбуз може викликати алергічну реакцію. Потрібно додавати овоч потроху в раціон, невеликими дозами, ретельно відзначаючи зміни в стані тварини.
І закінчує список корисних продуктів риб’ячий жир. Відомо, що добавка до раціону у вигляді риб’ячого жиру потрібно для правильної роботи організму людини, так як вважається джерелом поліненасичених жирних кислот – Омега-3 і Омега-6. Однак для організму домашнього вихованця, риб’ячий жир ще важливіше. Він містять вітамін але і Д. Останній, не виробляється покривами шкіри собак під променями сонця, на відміну від людини. Отримуючи справжній раціон з риб’ячим жиром в складі, шерсть тварини завжди стане красивою і блискучою. Ідеальна кількість вітаміну Д в організмі цуценя, дає можливість йому нормально рости і розвиватися, запобігаючи розвитку рахіту.
Риб’ячий жир корисний не тільки наявність поліненасичених жирних кислот в складі і вітамінів. Наявні в риб’ячому жирі йод, фосфор і бром, активно беруть участь в нормалізації процесів нервової системи, підвищуючи активність між нейронами.
При складанні будь-якого харчування або підборі готового корму, відштовхуватися необхідно від індивідуальних бажань і особливостей домашнього улюбленця, а ще радитися з ветлікарем. Якісний раціон-запорука якісного і дуже тривалого життя собаки.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…